0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
До мами,които хранят с фризовом
« -: Септември 17, 2008, 15:32:47 pm »
Здравейте!
Проблема ни е следния:ползвам шишетата на Авент,но фризовома е много гъст и бебчо много се нерви,защото трудно минава през дупката.Пробвах с двете дупки- нищо.Купих биберона с три позиции,задавя се. Просто не знам какво да правя,какви шишета да купя.Моля за съвет.На два месеца и половина сме и пием фризовома заради запек.
*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #1 -: Септември 17, 2008, 15:42:19 pm »
Фризовом е антирефлуксно мляко. То е по-гъсто, за да предотврати повръщане в случай на рефлукс при бебетата. И няма нищо общо със запека.
Първо ако бебето няма никакви проблеми от този характер е доста погрешно да се дава Антирефлуксно мляко.
*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #2 -: Септември 17, 2008, 15:51:34 pm »
В началото бебчо,връщаше по малко мляко след хранене, сега го прави като започне да рита силно.Прибавях го към друго АМ,но след това го спрях.Сега джипито ми препоръча да го давам само него ,защото се запекохме.Не знам.От три дни сме само на фризовом,ака по 2 пъти ,но пак е ммного твърдо,почти като пластелин.
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #3 -: Септември 18, 2008, 00:22:58 am »
За Авента незнам, но може да пробваш с шише и биберон на Нук. Те имат с различна големина дупки - за вода, за мляко, за каша - нещо от този род вървяха.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #4 -: Септември 18, 2008, 15:35:17 pm »
За Авента незнам, но може да пробваш с шише и биберон на Нук. Те имат с различна големина дупки - за вода, за мляко, за каша - нещо от този род вървяха.

И авентските са на подобен принцип.
Връщането по малко след хранене е съвсем нормално и се израства.
*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #5 -: Септември 18, 2008, 18:29:31 pm »
И моята дъщеря има подобен проблем. Не е точно запек, защото акото е с полутечна консистенция, но не ака с дни, а в същото време се превива, напъва, но резултата е само пръцкане. Днес говорих за това с педиатърката ни и тя ни препоръча капки Био Гайа. Те са шведски, съдържат пробиотик.
За запека можеш да пробваш и с един чай-Блевит Л. В момента го няма по аптеките, защото цяло лято нямаше внос, но към края на месеца вносителите чакат доставка.


*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #6 -: Септември 18, 2008, 19:34:37 pm »
И моята дъщеря има подобен проблем. Не е точно запек, защото акото е с полутечна консистенция, но не ака с дни, а в същото време се превива, напъва, но резултата е само пръцкане. Днес говорих за това с педиатърката ни и тя ни препоръча капки Био Гайа. Те са шведски, съдържат пробиотик.
За запека можеш да пробваш и с един чай-Блевит Л. В момента го няма по аптеките, защото цяло лято нямаше внос, но към края на месеца вносителите чакат доставка.
Ние ги ползваме тия тия капки от около 20-тина дни, заради коликите.
При нас откакто сме на фризовома ака по 2,3 пъти на ден но по малко и много твърдо, като пластелин.Изхожда се много трудно.Ще потърся тоя чай,благодаря ти.
*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #7 -: Септември 22, 2008, 08:03:09 am »
Naka, ние бяхме на Фризовом до 8-ия месец - шишета, които ползвах са на Чико/онези дългите/ с каучуковия биберон с номер 2, но много по останах доволна когато взех на Д-р Браун с биберон също номер 2, а отскоро минахме на номер 3. Когато сложа водата и млякото в шишето го разбърквам с лъжичка и тогава го затварям и давам /разбира се стерилизирана/ - може да е по голяма разправия, но Фризовома иначе трудно се разтваря и запушва. При нас също проблема беше запек, Д-р Бърди често ми е казвал, да увелича количеството на млякото и понякога това е давало резултат, но едва сега след захранването донякъде този проблем се реши - иначе ето един лек, който при нас няколко пъти даде резултат - сутрин преди млякото дай на бебко една - две глътки хлатка водичка и после млякото, абсолютно безобидно, но при нас имаше резултат.
*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #8 -: Септември 22, 2008, 12:08:50 pm »
Naka, ние бяхме на Фризовом до 8-ия месец - шишета, които ползвах са на Чико/онези дългите/ с каучуковия биберон с номер 2, но много по останах доволна когато взех на Д-р Браун с биберон също номер 2, а отскоро минахме на номер 3. Когато сложа водата и млякото в шишето го разбърквам с лъжичка и тогава го затварям и давам /разбира се стерилизирана/ - може да е по голяма разправия, но Фризовома иначе трудно се разтваря и запушва. При нас също проблема беше запек, Д-р Бърди често ми е казвал, да увелича количеството на млякото и понякога това е давало резултат, но едва сега след захранването донякъде този проблем се реши - иначе ето един лек, който при нас няколко пъти даде резултат - сутрин преди млякото дай на бебко една - две глътки хлатка водичка и после млякото, абсолютно безобидно, но при нас имаше резултат.
Благодаря ти много,за съветите,но ние нещо съвсем се объркахме.Храних с фризовом 5,6 дена и накрая го хвана разтройство.Акаше по 5,6 пъти воднисто.Наложи се да сменя АМ.Преди доктор Бърди ми препоръча Хумана1.От 2 дни сме на нея и пак се запече.Вече не знам.Мисля повече да не сменям млеката,че го обърках бебето.Ще пробвам със хладката водичка.Може би трябва време да се адаптира към новото мляко.
*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #9 -: Септември 22, 2008, 15:36:58 pm »
Аз също сменях доста млека, но накрая реших да остана с фризовома, защото от другите или повръщаше или го заболяваше коремче или пък много газове се появяваха, но определено не бих могла да кажа, че пиейки фризовом е нямал запек, редовно го бърниках с един термометър и много се измъчих, но започвайки захранването месец-два след това вече нямаше проблем, е освен вчера и днес, но му въвеждам банан, така че се очаква. Виж какво открих сега относно запека, от един друг сайт:
За запек:
- Повече кърма или вода (преди или след храненето)
- Вода сутрин на гладно (2-3 глътки са достатъчни, не повече, може съвсем леко затоплена)
- По-течни зеленчукови пюрета
- 10 мин. преди обедното пюре може да се предложат 3-4 лъжички бульон (т.е. водата, в която са сварени зеленчуците, ако се предлага домашно пюре), той подготвя и улеснява храносмилането
- Елдата и кафявият ориз като домашна каша имат регулиращо действие, но тъй като са пълнозърнести продукти могат да имат точно обратен ефект (да запичат), ако не се дават достатъчно течности. Затова се предлага повече вода или кърма около времето на хранене или се приготвя каша с по-рядка консистенция.
- Пресните плодове имат повече целулоза и пектин от пюретата.
- Може да се увеличи пропорцията на плодовете в кашата: 50% плод + 50% каша. Тогава обаче кашата ще стане по-малко калорична, така че ако е въведена някаква мазнина, добре е да се добавя от нея по ½ ч.л.

Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #10 -: Септември 22, 2008, 15:41:22 pm »
Нака, консултирай се с д-р Бърди, защото той хич не е почитател на такова често сменяне на млеката и експериментиране с децата.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #11 -: Септември 23, 2008, 17:51:30 pm »
Консултирах се с доктор Бърди и много се радвам.Той ме посъветва да не предприемам нищо и да изчакам да се изходи сам.Така и стана.Изходи се сам и акото беше нормално.
Аз също сменях доста млека, но накрая реших да остана с фризовома, защото от другите или повръщаше или го заболяваше коремче или пък много газове се появяваха, но определено не бих могла да кажа, че пиейки фризовом е нямал запек, редовно го бърниках с един термометър и много се измъчих, но започвайки захранването месец-два след това вече нямаше проблем, е освен вчера и днес, но му въвеждам банан, така че се очаква. Виж какво открих сега относно запека, от един друг сайт:
За запек:
- Повече кърма или вода (преди или след храненето)
- Вода сутрин на гладно (2-3 глътки са достатъчни, не повече, може съвсем леко затоплена)
- По-течни зеленчукови пюрета
- 10 мин. преди обедното пюре може да се предложат 3-4 лъжички бульон (т.е. водата, в която са сварени зеленчуците, ако се предлага домашно пюре), той подготвя и улеснява храносмилането
- Елдата и кафявият ориз като домашна каша имат регулиращо действие, но тъй като са пълнозърнести продукти могат да имат точно обратен ефект (да запичат), ако не се дават достатъчно течности. Затова се предлага повече вода или кърма около времето на хранене или се приготвя каша с по-рядка консистенция.
- Пресните плодове имат повече целулоза и пектин от пюретата.
- Може да се увеличи пропорцията на плодовете в кашата: 50% плод + 50% каша. Тогава обаче кашата ще стане по-малко калорична, така че ако е въведена някаква мазнина, добре е да се добавя от нея по ½ ч.л.


Violet,много благодаря за информацията,тя ще ни послужи за по нататък.Ние сме на два и половина месеца.Ще пробвам с водичката ако пак се запече.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #12 -: Септември 25, 2008, 14:48:27 pm »
А някой пробвал ли е с НА млеката за това връщане. Аз с Марио имах такива проблеми докато започна да седи, но не исках да му сменям млеката. Мойта докторка в началото се опита на всяко обаждане да ми изписва поредната гадост и когато купих и една кутия соево реших, че ми стигат експерименти.
Сега и бебето връща като за световно. Събужда се, реве от глад и връща от предишното ядене още. Докато спи все си плюе. Та аз предния път не стигнах до фризовома. Ама в родилния дом бяхме на фризо и много се запече, та и сега му се насландисвам. Освен това и моите шишета са Авент и не зная до кога ще ми издържат нервите с тях. Верно са голям боклук. Направили са ги така, че да не откажат детето от гърдата, а от яденето директно. Но се мият лесно и пластмасата им е много приятна. Та докато намеря на Нук или на Чико такива каквито аз искам ще се мъча.

Другото, което на мен ми хрумна е да разтварям млякото в по-малко водичка и после да си му додавам водичка два часа след и един час преди другото ядене... ако не спи. Общо взето резултатът не беше много впечатляващ, но като че ли има една идея по-малко връщане. Ние сега трябва да сме на 110 мл, а аз същото мляко го разтварям така че да стане 90 мл. Не става по-гъсто, така че да има проблем с бибероните. А и малчо успява да го изяде с едно заспиване по-малко от дупката на Авент.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #13 -: Септември 25, 2008, 15:31:07 pm »
Тамара, мисля че това с разтварянето на АМ в по-малко вода не е много правилно :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #14 -: Септември 25, 2008, 15:55:08 pm »
А някой пробвал ли е с НА млеката за това връщане.

ХА млеката нямат нищо общо с проблема с връщането и рефлукса.

Освен това и моите шишета са Авент и не зная до кога ще ми издържат нервите с тях. Верно са голям боклук. Направили са ги така, че да не откажат детето от гърдата, а от яденето директно.

айде сега... толкова бебета тук са отгледани с Авент, пък още не са отказали яденето. аз нямам никакви оплаквания, например.

Другото, което на мен ми хрумна е да разтварям млякото в по-малко водичка и после да си му додавам водичка два часа след и един час преди другото ядене

категорично не се препоръчва от педиатрите. не знам защо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #15 -: Септември 25, 2008, 16:01:17 pm »
аз съм го писала и друг път, Деси връщаше до 1г. Не съм си правила експерименти с детето, до 9м. е кърмена, след това започна да яде НАН 2, както е и захранена на 5 м., не е имало разлика във връщането. Разбира се като се научи да седи и да ходи, връщането значително намаля, но до 1 г. си връщаше от време на време.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #16 -: Септември 25, 2008, 20:06:42 pm »
толкова бебета тук са отгледани с Авент, пък още не са отказали яденето. аз нямам никакви оплаквания, например.

Аз с Марио бях с шишета на Чико. В болницата ползваха Нук.
Аз тези на Авент не съм ги купувала jam. Или са ми давани рекламни или с помпата и стерилизатора. Единствено с Марио пробвах това с цепката, ама се оказа, че наистина не можеше да яде нищо по-кашесто от него. Но да приемем че е от детето.
Шишетата на Авент сигурно са много добри за деца, които сучат. Те не ги улесняват, не им позволяват да се "назобат" за нула време... Отделно някъде бях писала, много добре пасват на бурканчетата от детски храни (старите). Пластмасата им е идеална. Само с едно изплакване и всичко е паднало. Гъбата си влиза вътре и нямаш нужда от четка. За мен са си много удобни.
НО... резбата им е по-кофти от тая на Чико. Само малко да не съм я натегнала до края и съм окъпала господина докато се усетя. Авент се отвинтват на половин оборот, докато при Чико са три пълни оборота. Дори и да развиеш един цял оборот няма да потече.
Дупката на Авент и системата за въздух са такива, че не мога аз да определя притока на мляко. Никола ми заспива по три пъти докато се наяде. И като заспи, понеже не пуска шишето а то си му тече в устата поне по два три пъти на ден ми се дави. При Чико мога аз да си го регулирам така, че да го изпие колкото бързо аз преценя. Там тези три оборота на капачката са за това.
На Нук системата за въздух е съвсем елементарна. Там самият биберон е отрязан така, че шишето трябва да седи само в едно положение и самата дупка на биберона се пада някакси отгоре и не може да му протече в устата, без той да засуче.
Разнообразието от биберони на Авент е доста... бедничко. Наистина по-гъстите неща не минават. Сега, който иска да казва, че е по-добре с лъжичка, вместо с биберон, но... не пречи да ги има.
За варианта каучукови биберони и стъклени шишета няма да говоря, защото аз така и така не ги харесвам и първото, което набутах в устата на Никола беше силиконовата залъгалка, за да няма после тън-мън.
Най-лошото на Нук и на Чико е, че фирмите, които ги внасят, а и тези, които ги произвеждат май са го ударили малко "през просото".  Купих си шише на Нук веднага и се оказа, че на биберона в системата за въздух някой не е пробил дупката и трябва да отида до офиса им да ми го сменят. А Чико си продават шишетата, ама в Младост пък никой не се е сетил да зареди силиконови биберончета, и въобще резервни биберончета за шишетата им, а каучуковите издържат две седмици и започват да лепкат. С лепкавите всичките плюсове на техните шишета не работят.

Та за мен си е много кофти като съм свикнала с Чико да не мисля за нищо в 4 часа през нощта да преобличам повръщащо дете. А защо ли все тогава се случва?
Аз не искам да кажа, че не може да се отгледа дете с тях. Но за мен те не вършат работа.

Но помпата на Авент е в пъти по-добра от тази на Чико. Аз даже си взех електронната, защото сякаш след Марио подозирах, че и при това ще ми се наложи да се цедя. Нямам никакви оплаквания... освен това, че шишето се отвинтва при цедене с механичната. Ако някой е решил да си купи електронната - много е удобна, стига да може да понесе звука на моторчето. Но ако му писне, винаги може да сложи мехничните части и да продължи. А помпата на Нук - една приятелка си беше взела и каза, че им я е върнала - никаква работа не е вършила.
Стерилизатора на Авент също ми хареса повече - в този на Чико шишетата им са легнали...
Не се оплаквам от шишетата заради марката. Напротив, много ми се искаше да не купувам други и без това на Авент имам 6 малки 3 средни и едно голямо, но наистина не ми вършат работа. И аз както всички българи, много си се радвам на авантичката, ама...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #17 -: Септември 25, 2008, 20:28:40 pm »
А някой пробвал ли е с НА млеката за това връщане.
ХА млеката нямат нищо общо с проблема с връщането и рефлукса.
Наистина нямат, но когато яде кърма ми се стува, че връща по-малко отколкото когато е с АМ. Затова реших да попитам. Аз знам че връща, не зная каква е причината. Обикновено когато е алергия повръщат на фонтан, а не връщат по малко, ама аз да си питам. При нас има и предразположение към алергии, така че и от тази гледна точка личната ми го предложи като вариант, след като й казах, че фризо не ми понася. Някъде по лекциите на които ходили някой си им бил препоръчал деца, предразположени към алергии, атопични и т.н. да се хранят до третия месец с ХА.
А аз как да познаякакво му е на мойто... обикалям лекарите, всеки си държи на неговото и накрая след посещение на 100 лекари ефекта беше, че Марио го израстна... надявам се. Сега рефлукс няма, но алергии има...

И това за водата си е повече от ясно, че като се разтвори в по-малко вода му се натоварва организмът допълнително. И без друго децата на АМ пиели повече вода. Сега гледам много са ги подобрили млеката, ама преди 5 години от всички АМ се запичаха децата освен от Нутрилон. Явно вода и без това не им достигала, за да се правят експерименти.
Това го знам, но не ми решава проблема ни най-малко. Не съм настоявала някой друг да го прави.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: До мами,които хранят с фризовом
« Отговор #18 -: Октомври 22, 2008, 20:22:13 pm »
HUK имат накрайници за шишета, които са за гъсти храни. Аз давам Фризовома през такъв и няма проблем. Има и още една подробност, която също се оказа от значение - млякото се разтваря във вода с температура 75 градуса.