0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Ваксините при недоносено бебче???
« -: Януари 28, 2008, 18:11:56 pm »
Момичета помагайте!
Малкия се роди преждевременно. Термина ми беше за 07.02 А аз родих на 03.01 В родилното не му е сложена БЦЖ. Сега предстои да ходим на консултация при навършване на 1 месец и искам да знам кога и какви ваксини предстои да му сложат? Има ли отлагане във времето след като е недоносен и с ниско тегло(на 21.01 беше 2.290 кг.)? Моля ви ако имате опит да споделите защото съвсем се омотах.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Ваксините при недоносено бебче???
« Отговор #1 -: Януари 28, 2008, 18:14:08 pm »
Жанета, питай в темата на д-р Бърди.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Ваксините при недоносено бебче???
« Отговор #2 -: Януари 28, 2008, 19:07:21 pm »
Аз знам, че се отлагат малко ваксините във времето и се поставят после в зависимост от килограмите и общото здравословно съсояние на детето. Педиатърът ще прецени кога.
Alexandra
Re: Ваксините при недоносено бебче???
« Отговор #3 -: Януари 28, 2008, 23:07:05 pm »
моите се родиха месец и половина по-рано, термин 19.11, раждане 29.09, сложиха им бцж на 15 дни и хепатит б на 20 дни. месец и половина по-късно направихме и втория прием на хепатит б. с пентаксима ще изчакаме до 6-тия месец. по принцип се слагат на коригирана възраст, но се гледа и развитието на детето.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Ваксините при недоносено бебче???
« Отговор #4 -: Януари 30, 2008, 11:46:25 am »
White, мисля че наистина е най-добре да питам в темата на д-р Бърди.
Благодаря ви за съветите!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Ваксините при недоносено бебче???
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2008, 22:40:21 pm »
@janeta Ако все още не си намерила отговор на въпросите си, мога да те насоча към нормативната уредба на имунизациите, и по-скоро към Наредба 15 за имунизациите в Република България
Там в Приложение 10 можеш да видиш медицинските противопоказания за имунизациите, включени в имунизационния календар на Република България. Лично за мен педиатърът подходи без знания по Наредбата, но се радвам, че при дъщеря ми няма усложнения.