0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
раничка на шийката
« -: Януари 03, 2006, 14:39:37 pm »
Здравейте и честита нова година. Нека се сбъднат желанията на всички нас.
Задавам направо въпроса си. Гориха ми раничка на шийката със цитостатик, но вече втори месец от мен излиза гной, казаха ми, че ще има отделяне на секрет, но мен вече започва да ме притеснява, ако на някой му се е случвало подобни нещо моля кажете. На лекар съм чак другата седмица.Вече ще се побъркам.
П.С. ако темата не е за тук моля изтрийте я.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
раничка на шийката
« Отговор #1 -: Януари 03, 2006, 15:10:01 pm »
А как разбра, че е гной?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
раничка на шийката
« Отговор #2 -: Януари 03, 2006, 18:22:16 pm »
Ми жълтеникаво и с неприятна миризма, предполагам? . А преди горенето да ти направиха МБ? Ерозиото понякога се причинява от възпалителен процес , причинен от различни гадинки и би било редно  да се лекува и  инфекцията.
*
раничка на шийката
« Отговор #3 -: Януари 04, 2006, 10:25:29 am »
Не няма непиятна миризма, но на цвят е жълтозеленикаво и  за това си мисля, че е гной.
Лекувах гадинките преди това. На последната МБ  всичко беще наред.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
раничка на шийката
« Отговор #4 -: Януари 04, 2006, 10:43:45 am »
Иди на лекар, не е нормално това състояние. По принцип засилено течение означава инфекция някаква.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
раничка на шийката
« Отговор #5 -: Януари 04, 2006, 10:48:29 am »
По-скоро е някаква бактериална инфекция. Трябва микробиологично изследване.
*
раничка на шийката
« Отговор #6 -: Януари 04, 2006, 11:10:12 am »
Благодаря ви момичета, вече си преместих часа за утре. Ако е бактериална инфекция лошо ми се пише. Незная как ги хващам тези бактерии, по два пъти най-малко на ден съм в банята с мъжа ми не сме имали интими отношения от 3 месеца, заради стрептококи после 2м зарди раничката. Вече нищо неразбирам.....
раничка на шийката
« Отговор #7 -: Януари 04, 2006, 13:27:56 pm »
раничка на шийката на матката заздравява с дамски душ от етерично масло от чаено дърво.Лично съм го пробвала по добро е от антибиотици.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
раничка на шийката
« Отговор #8 -: Януари 04, 2006, 15:27:11 pm »
Да те успокоя, че не си единствена. Аз едни лекувам, други се появяват, но  майната им, кво да се прави.  Половата диета си е гадно нещо, с нея човек и да иска,няма как да забремее ... непорочни зачатия в наши дни не стават. Макар че като се позамисля върху статията в " На чашка кафе и халба бира" за забременяване от сперматозоиди в ухото  ... де да знам... :D
раничка на шийката
« Отговор #9 -: Януари 04, 2006, 20:00:34 pm »
Раничка на шийката на матката се лекува много успешно и със следния мехлем, който можете да си приготвите и сами.
 - 15 гр. прополис се нарязва и се залива с 30гр. 90% спирт.4-5 дни се кисне и периодично се разклаща.
- 5 гр. жълт восък
- 90гр. боров вазелин
- 20гр.ланолин
 На водна баня се разтваря боровия вазелин и се прибавя восъка и ланолина , като непрекъснато се разбърква.Бавно и постепенно се прибавя клея, като предварително със спринцовка се изтегля течността( трябва да остане само утайката).Всичко това се приготвя на ниска температура.
 Лично съм го ползвала и съм много доволна.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
раничка на шийката
« Отговор #10 -: Януари 04, 2006, 20:14:35 pm »
Аз предпочитам гинеколога и третиране на ерозиото по някой от начините, които ги пише в учебниците по гинекология.

Тази отвара вагинално ли се пъха или се прави нещо друго, че не разбрах?

Бах мааму, писна ми да си пъхам неща, които не са преназначени за тая дупка...
раничка на шийката
« Отговор #11 -: Януари 04, 2006, 20:28:46 pm »
Вечер част от мехлема се слага върху тампон  и се поставя вагинално.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
раничка на шийката
« Отговор #12 -: Януари 04, 2006, 20:37:15 pm »
Мерси съм, на тая твоя рецепта не вярвам ...
*
раничка на шийката
« Отговор #13 -: Януари 05, 2006, 09:19:15 am »
Аз също не бих рискувала с подобни рецепти. Нямам вяра на домашно приготвени рецепти.
раничка на шийката
« Отговор #14 -: Януари 05, 2006, 10:55:57 am »
Цитат на: heart
Аз също не бих рискувала с подобни рецепти. Нямам вяра на домашно приготвени рецепти.

:good_post:
Благодаря ти, Бени!







*
раничка на шийката
« Отговор #15 -: Януари 06, 2006, 10:09:52 am »
Аз също не бих рискувала с рецепти от народната медицина, защото както каза Лейди някои ранички, особено тези който причиняват ерозио са много опасни и е препоръчително да се лекуват от компетентни гинеколози.
 Вчера бях на лекар и се оказа, че съм си хванала гъби/от къде и аз незная/сега обаче ми предстои изгаряне с лазер на моята велика раничка, защото с цитостатика не е изгорена добре, но преди това тябва да оравя гъбите.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
раничка на шийката
« Отговор #16 -: Януари 06, 2006, 12:47:43 pm »
малка поправка на : "някои ранички, особено тези който причиняват ерозио са много опасни и е препоръчително да се лекуват от компетентни гинеколози"

Ерозио = раничка на шийката на матката /цервикса/
раничка на шийката
« Отговор #17 -: Януари 07, 2006, 09:10:21 am »
Чувала съм за тампони с кисело мляко, чела съм из нета за какви ли не още `лечения` на раничка.... 8O Аз категорично не бих и помислила за си пъхна такова нещо,наскоро четох за скилидки чесън.-.... 8O .
С лазер става бързо, после няма проблем...Успех!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
раничка на шийката
« Отговор #18 -: Януари 07, 2006, 16:05:51 pm »
абе то аз и за заешка маз съм чела - бля!