0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Julito

А сега накъде?
« -: Август 03, 2005, 11:35:30 am »
Здравейте мили момичета. Радвам се, че мога да споделя с някого колко отчаяна и безпомощна се чувствам. Преживях 2 мисед аборта - единият в 8 седмица и вторият в 13-та.
След вторият веднага отидохме на генетична консултация в МД и направихме всички възможни изследвания - генетичти и имунологични. Резултатът беше, че няма никакви проблеми от това естество. Като се вземе предвид, че и гинекологични не съм имала, просто незнам какво още да направя.
Дори незнам дали това, че изследванията са нормални е добре, защото ако се беше открил някакъв проблем, поне щяхме да знаем причината и да предприемем някаква профилактика преди следващите опити.
Та затова си мисля, че вече нищо немога да направя и че съм безпомощна. Дано не пропускам нещо, та ако и вие сте минали през този ад, моля посъветвайте ме.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
А сега накъде?
« Отговор #1 -: Август 03, 2005, 11:41:05 am »
Julito,

би ли изброила подробно какви изследвания правихте при теб и съпруга ти след двата миседа?
така можем да преценим, дали нещо не е било изпуснато, все пак...

от това, което съм прочела по темата, се оказва, че за съжаление далеч не винаги се открива причината за ранните спонтанни и задържани аборти...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Джулито

А сега накъде?
« Отговор #2 -: Август 03, 2005, 11:50:13 am »
Ами изследванията са следните:
Хромозоми, антифосфолипидни антитела, фактор 5, токсоплазмоза, цитомегаловирус.
За рубеолата ми казаха, че ако съм я прекарала, няма опасност пак да се заразя.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
А сега накъде?
« Отговор #3 -: Август 03, 2005, 14:11:28 pm »
Джули, след като имах един спонтанен и един мисед аборт, аз направих изследвания в Плевен при д-р Конова.
Ето какво правиха там:

І. Хромозомен анализ - и на двамата.
ІІ. Имунологични изследвания:

 1. Анти-нуклеарни антитела
 2. Анти-кардиолипин IgG
 3. Анти-кардиолипин IgM
 4. Aнти-beta2GP-I - IgG
 5. Aнти-beta2GP-I - IgМ

това са част от антифосфолипидните антитела. изследваха ми само тези, по финансови причини, но по принцип имало и други видове...

 6. Rheuma factor
 7. IgG
 8. IgA
 9. IgM
10. C3 – комплемент
11. C4 – комплемент
12. C – реактивен протеин
13. Анти протромбин

ІІІ. Хормонални изследвания:

 1. Тиреотропен хормон (TSH)
 2. FT4
 3. Анти-тиреоглобулин антитела (TAT)
 4. Анти-микрозомални антитела (MAT)

ІV. Генетични изследвания:

 1. Фактор V Leiden
 2. Мутация G20210A в Протромбиновия ген
 3. Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза
 4. Генетичен вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин ІIb/IIIа

 
Общо взето, това е май почти всичко, което е възможно да се направи в България на този етап.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
А сега накъде?
« Отговор #4 -: Август 03, 2005, 14:16:17 pm »
И още - изследвания за микоплазма, уреаплазма, листериоза, бруцелоза, титър антитела за рубеола, СПИН.

И е много вероятно пак нищо да не се открие и следващата ти бременност да завърши успешно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Julito

А сега накъде?
« Отговор #5 -: Август 04, 2005, 09:53:55 am »
Чак днес успях пак да вляза в интернет и искам да ви благодаря за отговорите.
Сега ми става ясно, че почти нищо не сме направили като изследвания. Задавам си въпроса - след като бяхме на генетична консултация 2 пъти в Майчин дом в София, защо никой не спомена  и за тези изследвания, които вие сте ми изброили. Изрично питах има ли още нещо което можем да направим, но отговора беше, че това е, повече нищо няма смисъл да се прави.
Още веднъж много, много благодаря за отзивчивостта.
Поздрави и (въпреки всичко) усмивки от мен  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
А сега накъде?
« Отговор #6 -: Август 04, 2005, 14:31:19 pm »
Джули, именно за това те попитах какво са ти правили в МД - защото знам, че набора от изследвания там е по-ограничен, а освен това нямат събран на едно място екип от различни специалисти и може да пропуснат част от изследванията.
Аз съм от София, но реших специално за тия изследвания да отида до Плевен при д-р Конова и не съжалявам.
Разгледай сайта на техния център (www.immunelab.info), ако искаш, пиши на д-р Конова по имейл, тя ще ти отговори и ще те посъветва дали и какво да направиш още. На първо четене се вижда, че при теб не са правени изследвания на хормоните и антителата, свързани с щитовидната жлеза, например...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Julito

А сега накъде?
« Отговор #7 -: Август 04, 2005, 15:20:29 pm »
Благодаря ти jam, мисля да направя точно така. Ще се свържа с д-р Конова и ще направя всичко, което трябва. Поне ще знам, че съм направила всичко възможно. Пък после - каквото е писано!
Дано някой ден всичко преживяно от нас да бъде само лош спомен.
А сега накъде?
« Отговор #8 -: Август 04, 2005, 22:06:32 pm »
Джули, търси д-р Конова по телефона или GSM (има ги в сайта, който ти написа jam), защото до понеделник (8-ми август) е ангажирана с някаква делегация и днес ми каза, че затова не си е проверявала e-mail отдавна. Имай в предвид още, че от другия петък до 03.09. ще излиза в отпуск.
Обещах на Ganka:)
*

    Marisa

А сега накъде?
« Отговор #9 -: Декември 07, 2005, 11:59:55 am »
Съжалявам, че връщам стара тема, но тъй като и аз съм с един спонтанен аборт и един мисед, и в момента съм на вълна изследвания, които трябва да се направят, искам да помоля Jam да ми каже, горе долу каква е цената на всички изследвания, които си е правила в клиниката в Плевен. На мнение съм, че е по-добре да се дадат повече пари и да се направят всички необходими изследвания, за да се избегне още една неуспешна бременност, но все пак искам да имам някаква представа, колко ще струва.
А сега накъде?
« Отговор #10 -: Декември 11, 2005, 02:46:34 am »
Marisa,д-р Конова е тази която ще ти каже най-добре какви изследвания да направиш и колко ще ти струват и кое се поема от здравната каса . Успех,ама май сега нещо я няма защото аз не мога да се сваържа с нея.