0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

вьпрос кьм бременните момичета
« -: Декември 18, 2007, 19:54:10 pm »
мили момичета,виждам че сте доста компетентни по доста вьпроси,незнам дали за тук е моя вьпрос.един лекар няма да споменавам името му че е доста известен ме пообарка доста :мисля че може да се определи според големината на ембриона кага горе -долу е била ову-то.и така  :последен мензис на 4 октоври при 2 седмияно закаснение се видиа сак 10мм след още 2 седмици ембрион 11.3мм.Според вас кога е била о-вуто
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: вьпрос кьм бременните момичета
« Отговор #1 -: Декември 19, 2007, 08:47:57 am »
НАДИН 2708, това кога ти е била овулацията зависи колко ти е средната дължина на цикъла. При цъкъл от 28 дни овулацията е на 14 ден(това е приблизително). На теб ти е дошло последно на 4.10. + 14 дни=на 18.10 По този начин си изчисли на база на твоята дължина на цикъла. За всеки ден по-дълъг цикъл приббави към датата за ову един ден. Логиката е там, че овулацията е на 14 ден, но при цикъл 28 дни. Тя не е средата на цикъла, а е просто 14 дни преди предстоящия цикъл. Ако имаш въпроси-питай отново.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: вьпрос кьм бременните момичета
« Отговор #2 -: Декември 19, 2007, 09:40:38 am »
Не мисля, че овулацията може да се определи по големината на сака, понеже всеки ехограф и всеки лекар мерят различно - тук говорим за много малки стойности, при които възможността за грешка е огромна. Затова и лекарите ползват дата на последна менструация за определяне на термин.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: вьпрос кьм бременните момичета
« Отговор #3 -: Декември 19, 2007, 10:21:36 am »
Съгласна съм с Фоксче, на същия принцип с УЗ терминтъ ми при различните прегледи се пада на различна дата...
Re: вьпрос кьм бременните момичета
« Отговор #4 -: Декември 19, 2007, 16:26:58 pm »
благодариа за отгиворите сагласна сам с вас,много сам изчела ,понеже не можех да забременея 4 г.но аз мисля че лекара може да различи поне в началото 6г.с.от 7г.с.все пак има разлика с няколко мм.на мен ми каза че сам забременяла след мензис/04.10.parvi den сварши ми на 07.10/хаиде да предпологим че сперм. живеят 5 дена става 10 ден до 18.10 има една седмица ,мисля има разлика.
Re: вьпрос кьм бременните момичета
« Отговор #5 -: Декември 19, 2007, 16:29:32 pm »
христеа е надин2708 ,какво ште кажете за името,ако е момиче искам така да го крастя
Re: вьпрос кьм бременните момичета
« Отговор #6 -: Декември 19, 2007, 16:31:13 pm »
От 6 г.с. до 7 г.с. са само няколко милиметра. Точките за измерването се поставят на ръка и винаги е възможно леко изместване. Какво те притеснява, кога ти е била овулацията?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: вьпрос кьм бременните момичета
« Отговор #7 -: Декември 19, 2007, 19:40:28 pm »
Първо честита бременност.
Второ, напълно е възможно овулацията да е била няколко дни след цикъл. Имам приятелка АГ сестра, синът й се появил след секс по време на менструация. Така, че в това отношение всичко е възможно, защото хормоните при секс могат да предизвикат овулация стига да има редица условия - психични и физиологични.
Весели празници и не се тревожи, не е толкова важно дали си в 6гс. или 7 гс. Нещата ще си дойдат по местата с времето.
Re: вьпрос кьм бременните момичета
« Отговор #8 -: Декември 19, 2007, 21:47:29 pm »
здравеите момичета,ходих при д-р Нецов,тои ми отговори че след мензис не моге да става, прегледа ме и каза че в началото може да се каже с точност +-5 дена ж 6г.с се вижда сак а в 7 г.с ембрион и оплождането става минимум 10 дена след цикал защото лигавицата на матката не е е готова за имплантация.питам защото толкова време сам се борила да забременея и жинаги сам почвала опити след 10ден.погелавам на всички успех и много бебета
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: вьпрос кьм бременните момичета
« Отговор #9 -: Декември 20, 2007, 16:43:46 pm »
Христеа желая ти лека и безпроблемна бременност. Безпроблемно раждане на финала. И не се тормози с въпроси от сорта кога точно е станало оплождането-това не се знае със сигурност а и не е важно. Важно е че бебчо е вече в теб и ти престоят месеци на взаимно съжителство с него. Наслаждавай се на всеки миг през следващите месеци и много да го пазиш. Всичко най-хубаво ти желая. Добре дошла в отбора на бременните!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: вьпрос кьм бременните момичета
« Отговор #10 -: Декември 24, 2007, 08:58:51 am »
Напълно съм съгласна с atanasovaira. Имах състудентка, която е била зачената по време на цикъл. Моите уважения към лекарите, но в природните закони не винаги 2 плюс две е четири.  :wink: