0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Графиката на Veli
« -: Ноември 28, 2007, 13:20:51 pm »
Момичета, може ли някой да ми каже дали ми е добре графиката. Аз за пръв път меря БТ и не съм сигурна какво точно се случва.
Меря Т ректално с живачен термометър сутрин в 7 ч.
*
Re: Графиката на Veli
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2007, 15:02:32 pm »
Според понижението на БТ на 15-ти ден би трябвало да кажем, че тогава е била овулацията ... Обаче пък после БТ се покачва до стойности, които са подобни на стойностите от фоликулярната фаза (от менструацията до овулацията). И за това аз съм по-склонна да мисля, че овулацията е била на 18-ти ден, но това са само предположения. С каква продължителност е месечният ти цикъл по принцип?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Графиката на Veli
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2007, 15:13:17 pm »
Благодаря ти, Зеленоочка! Вече си мислех, че никой не иска да ми разчете графиката :( Цикълът ми е 28 дни, и по тази ми графика не мога да разбера кой ден е била овулацията. Не че съм прихванала този месец, мъжът ми го нямаше за да работим сериозно. Но искам да се ориентирам кога е бил момента.
Доктора ще ми разчита графиката след два месеца, а аз нямам търпение да разбера какво се случва.
*
Re: Графиката на Veli
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2007, 15:22:17 pm »
Само от един цикъл мерене на БТ много трудно ще се ориентираш в положението. Иска повече последователност и поне 3 месеца да следиш БТ, за да видиш кога горе долу е овулацията при теб.
Нека за сега изчакаме да видим как ще се движи БТ от тук нататък и кога ще се появи менструацията. Следващият цикъл ще е по - лесен за коментиране, като има база за сравнение.

И не че не сикаме да видим графиката ти ;) Просто не по-всяко време сме тук!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиката на Veli
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2007, 08:08:20 am »
Само от един цикъл мерене на БТ много трудно ще се ориентираш в положението. Иска повече последователност и поне 3 месеца да следиш БТ, за да видиш кога горе долу е овулацията при теб.
Нека за сега изчакаме да видим как ще се движи БТ от тук нататък и кога ще се появи менструацията. Следващият цикъл ще е по - лесен за коментиране, като има база за сравнение.

И не че не сикаме да видим графиката ти ;) Просто не по-всяко време сме тук!

и за мен се отнася  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиката на Veli
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2007, 15:14:25 pm »
Благодаря, Зеленоочка :thankyousign:
А сега ще помоля Денис да си каже и нейното мнение, защото както разбирам момичетата във форума много разчитат на нея относно разчитането на графиките.
Ще се радвам, Денис ако ми помогнеш. :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиката на Veli
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2007, 07:31:49 am »
Може и да е имало О. на 17/18 ден от МЦ, но Бт е малко ниска през ЛФ .
/когато е ниска Бт не е сигурно дали е имало О. и трябва лекар да си каже мнението по въпроса/
Къде мериш БТ?
Ако е орално / в устата/ може да е от това.
Мери анално / в д-то/
А може да е и от терм-ра, провери го дали отчита вярно/вземаш нов терм-р живачен от аптеката и мериш с двата под мишниците/
Друга причина - ако е дигитален го дръж 3-4 мин след сигнала.
Живачен се държи 10 мин.

Зеленоочка също много помага. :D
Довери и се, ако има нещо аз ще допълвам

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум