0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бременност и цистит
« -: Ноември 18, 2007, 20:55:58 pm »
Момичета, някоя от вас страдала ли е от цистит по време на бременност?

Аз преди година-две често се сблъсквах с този проблем /чести позиви за уриниране, парене, сърбежи.../. Всеки път го преборвах с Ципрофлоксацин, но сега съм в началото на 7 мес. и умирам от притеснения.

Моля помагайте! :(
« Последна редакция: Ноември 18, 2007, 21:06:04 pm от pgzenga »
Re: Бременност и цистит
« Отговор #1 -: Ноември 19, 2007, 08:27:30 am »
Може би трябва да пуснеш стерилна урина с антибиограма. Има антибиотици, които са разрешени при бременност - Зинат, Аугментин, Оспамокс, за тези се сещам сега.
Хубаво е да се излекува инфекцията на пикочните пътища.
Иначе на мен ми помага Цистон на Хималая, на билкова основа, но не знам може ли да се ползва при бременност, може би по-скоро не.
  09.11.2007
Re: Бременност и цистит
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2007, 08:44:00 am »
Стерилната урина само на гладно ли се пуска или може и през деня?
Re: Бременност и цистит
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2007, 08:49:30 am »
За изследване се дава първата сутрешна урина. Пробата се дава след направен тоалет, като първата струя я изпишкваш извън стерилната чашка.
  09.11.2007
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Бременност и цистит
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2007, 09:02:14 am »
Неоренал - билков е и е много хубав,след лекарско предписание все пак. :D
<br />
Re: Бременност и цистит
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2007, 14:52:40 pm »
Момичета, току що си полчих резултатите от двете стерилни урини. Изолирани са бактерии, правена е антибиограма и сестрата, която ми ги даде каза, че най-вероятно ще пия антибиотик. :(

Някоя от вас била ли е на такова лечение по време на бременност???
Умрам от притеснения.

Правих изследванията тук - в Козлодуй, но задължително ще изпратя резултатите на д-р Алкан Емин в Плевен /той следи бременността ми/.

Така се надявах, че ще ми се размине, защото последните дни наблягам на чайчета от липа и шипка, пия и повечко вода и не съм имала кой знае какви оплаквания от често пишкане или парене при уриниране...

Имам и някакво бяло течение. Възможно ли е и то да е причината за изолираните бактерии?
*
Re: Бременност и цистит
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2007, 15:59:13 pm »
Снаха ми направи пиелонефрит (ако така се казваше, възпаление на бъбреците) по време на бремеността си. Лежа в болница за седмица и й даваха антибиотик със система, после продължи и с хапове в къщи. Доста силен антибиотик беше, но сега не си спомням името му  :oops: Преди това поддържаше постоянно Т около 37 и нещо, но други оплаквания нямаше. Роди си живо и здраво детенце и нямаше други проблеми. Това е, което мога да споделя. Не се притеснявай за антибиотика, ако е наложително си го пий, да не прерастне в по-голям проблема.
Успех и стискам палци скоро да се оправиш!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Бременност и цистит
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2007, 16:20:22 pm »
днес на лекцията на списание 9 месеца,беше д-р Радка Масларска-  педиатър-неонатолог в Токуда .Тя каза,че е важно да се лекуват тези инфекции и в зависимост от тежестта,се пият антибиотици или се вливат.Така че,спокойно лекарите си знаят работата.
<br />
Re: Бременност и цистит
« Отговор #8 -: Ноември 22, 2007, 16:28:14 pm »
Благодаря ви за успокоителните думи, момичета! Ще докладвам как се развиват нещата при мен.
Re: Бременност и цистит
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2007, 19:27:37 pm »
Изписаха ми Оспамокс. Пия го на 12 ч. по 1 т. /1000мг/.
Някоя от вас пила ли е този АБ по време на бременност?
Re: Бременност и цистит
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2007, 19:31:58 pm »
« Последна редакция: Ноември 23, 2007, 19:35:36 pm от Жабче »
  09.11.2007
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Бременност и цистит
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2007, 22:37:52 pm »
Aз пих Оспамокс  :oops:  ама бях забравила и затова не ти писах на ЛС  :oops:, но сега се сетих като попита.При мен не подейства, защото нали нямах бактерии, а се оказа, че плода е притискал нещо  :oops:
Не се притеснявай, пий си хапчетата, щом бактериите са чувствителни на Оспамокса