0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля Ви за съвет и помощ
« -: Ноември 16, 2007, 17:46:58 pm »
Здравейте момичета,

днес си взех резултата от цитоснамазка и съм ПАП - II ,имам бактерия Gardnerella
моята лекарка ми изписа лекарства за 10 дни , които мисля да започна от днес , но последните две ще съвпаднат с МЦ ,неъобразих да я попитам какво да правя в случая/лекарството е вагинално/,да изчакам да ми мине МЦ и тогава да ги почна или да ги почвам още от днес.винаги досега съм била с ПАП - I, малко съм изплашена , тъи като в началото на декември сме на първо посещение за инвитро.
Извинявам се за незнанието :oops: си но тази бактерия много ли и страшна :(
*
Re: Моля Ви за съвет и помощ
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2007, 18:23:52 pm »
По-добре ги започни сега. МЦ може и да закъснее.  :D
Ако много се притесняваш, звънни на докторката и я питай.
Късмет в процедурата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Моля Ви за съвет и помощ
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2007, 06:45:05 am »
Габи, Пап ІІ е нормален резултат за жена, водеща полов живот. Моят съвет се различава малко от на Уайти - започни лечението след приключване на цикъла, защото иначе ако ти дойде , трябва да прекъснеш лечението. Предполагам, че ти е изписан Далацин вагинални апликатори.
Re: Моля Ви за съвет и помощ
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2007, 12:17:47 pm »
lady_11
изписан ми е Флажил 500mg.дано да няма проблем.Посъветвах се с лекарка/не моята/и тя ми каза какво мога да направя.
Re: Моля Ви за съвет и помощ
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2007, 21:14:57 pm »
По света Световната Здравна организация препоръчва всяка жена, която води полов живот, да се брои забременна до доказване на противното. В България е по-различно наште все наопаки. Една приятелка я бяха тъпкали с антибиотици за тежък грип. Е след 10 дневно лечение се разбра, че е бременна. Абортът беше неизбежен. По тази причина като посещавах Центърът за лечение на полови инфекции на организация "Лекари без граници" в България,  винаги са ми предписвали лечението да започва след цикъл. Това изключва бременност. Разбира се, че има случаи на цветна бременност, но все пак е рядкост.
Имала съм Гарденела, лекувах я след цикъл. Ако не стане от първия курс на лечение не се отчайвай. Желая ти успех.