0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« -: Октомври 11, 2007, 17:27:23 pm »
Здравейте момичета!Наскоро пуснах тема тук за моето загубено бебче.http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=18119.0
Днес си взех епикризата и  резултатите от хистилогията.За съжаление отговор на въпроса ЗАЩО СЕ СЛУЧИ? - НЯМА
Ето и накратко епикризата: Аборт:плацента - анемичен инфаркт,дегеративни промени на хор.въси и децидуа.Плод от мъжки пол без данни за порочност в развитието.
Толкова .Некой не дава обяснение какво го е причинило.Твърдят че проблема не е в мен , а се касае за външен причинител.Но какъв е този външен причинител!? :ask:
Твърдят че няма място за притеснение;че съм добре и напълно способна да забременея и износя здраво бебе в най-скоро време.Трябвало да забравя и продължа напред.Но как?
Моля ако някой е преживял подобно нещо , нека сподели опит.Със съпруга ми сме твърдо решени да търсим отговори на хилядите  въпроси ЗАЩО??????
Ако някой може да ми препоръча специалист ,с когото да се консултираме ,моля нека пише.Ще бъда благодарна на всякакво мнение по въпроса.
Защото за нас си остава една голяма загадка.Как една нормално протичаща до момента бременост -свършва за броени минути.
*
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2007, 17:47:31 pm »
Такива им са хистологиите-без причината
Добре е да се консултираш и с гинеголог и имунолог за генетични изследвания
Защото е много страшно повторното преживяване
Има промени в плацентата-каква е причината за тях трябва да се знае.
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2007, 18:27:36 pm »
Ако имаш възможност се посъветвай с някой доктор да ти обясни  за какво по точно става въпрос в хистологията.Когато аз загубих своето бебенце в 37гс в аутопсионния протокол също нямаше нищо, което да подскаже  къде е причината.По съвет на докторите си пуснах изследвания за бъбреците тъй като имам хронично заболяване,правих си и изледвания за кръвната захар и последното за което се изследвах беше листериоза и токсоплазмоза.Като причина да загубя бебенцето си се оказа листериозата.
Мое ангелче винаги ще те обичам!
embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=eva&year=2010&month=7&day=14&babycount=1"
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2007, 20:49:22 pm »
консултирай се с имунолог! д-р Конова от клиниката в Плевен, тук има координати.
най-често абортите в напреднала бременност са причинени от проблеми с имунен характер. не се тревожи ако е така, щом знаеш, ще се справиш!
искрено ти желая успех!
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2007, 22:45:23 pm »
извинявайте за спама, ама да ви питам - как се изследва листериозата? С кръвен тест ли?
*
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2007, 22:53:20 pm »
Както е написала manhattan консултирай се с доц.Конова.
При мен се откри причината за тези спонтанни или мисед аборти.
Желая ти успех!
*
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2007, 22:55:41 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6077.0

Тук от едно старо мнение открих нещо за хор.въси и децидуа
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2007, 09:19:10 am »
Листериозата и токсоплазмозата се изследват чрез кръвен тест.
Мое ангелче винаги ще те обичам!
embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=eva&year=2010&month=7&day=14&babycount=1"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2007, 00:28:32 am »
Мила, при мен също беше нарушена плацентата. Казаха ми че при изграждането просто нещо не е сработило. И при мен така за броени дни свърши всичко. И ми казаха, че в такъв случай не се правят изследвания. И немските и българските лекари не ми дадоха причина.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2007, 16:44:35 pm »
БЛАГОДАРЯ ЗЯ ОТГОВОРИТЕ ДАМИ
Мила, при мен също беше нарушена плацентата. Казаха ми че при изграждането просто нещо не е сработило. И при мен така за броени дни свърши всичко. И ми казаха, че в такъв случай не се правят изследвания. И немските и българските лекари не ми дадоха причина.
ДАНО Е ТАКА!Дано следващият път всичко се развие кокто трябва.Дано най-после и на нас се усмихне щастието и ние да се радваме на наше детенце.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2007, 17:14:43 pm »
аз се надявам Мели да даде мнение по твоя постинг.
също така, потърси добър гинеколог-специалист по патологична бременност, на който разкажи подробно твоя случай, покажи изследванията и хистологията, и помоли за мнение. също така, потърси имунолог и генетик за консултация. изобщо, опитай се да си направиш поредица от консултации с различни специалисти, за да се обхване целия кръг.

аз не съм специалист, но този израз "анемичен инфаркт" ми говори за нарушено кръвоснабдяване на плацентата. ако е така, причините за нарушеното кръвоснабдяване биха могли да се проучат при теб - повишено кръвно налягане по време на бременността, повишени антифосфолипидни антитела, проблеми с щитовидната жлеза, гестационен диабет, генетични проблеми с тромбози и др.

ако има някоя от тези причини, голяма е вероятността да се повторят и при следваща бременност. пак казвам, говоря условно и не съм специалист.

ако си от София, за добър акушер-гинеколог с опит в тези неща бих ти препоръчала д-р Виолета Димитрова. можеш да я намериш в клиниката на 10-тия етаж на Майчин дом сутрин, а следобед - в медицински център Фемина (имат сайт с адреси и телефони). за генетик - доц.Кременски от 14-тия етаж на Майчин дом.
уви, имунолог в София не зная да препоръчам, аз съм ходила при доц.Конова в Плевенския инвитро център. тя е отличен специалист, ако можеш да идеш при нея - най-добре.

изобщо, не се осланяй на думите, че всичко е наред. то нека си е наред, но ти си се подсигури, че си направила необходимото. така ще си по-спокойна следващия път.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2007, 01:12:26 am »
Джамка, за гестационния диабет трябва да е имала някакви показания. За това поне съм 100% сигурна, защото при мен преди миседа ми казаха, че имам повишено ниво на захарта в урината, както и албумин. От там тръгнаха да правят глюкозното натоварване и се появиха резултатите за гестационен диабет. А тя е стигнала до 6-месец все пак. Моят специалист-ендокринолог, на когото вярвам безрезервно ми каза, че по принцип при гестационния диабет не се получава мисед или загуба на плода, раждат се по-големи бебета.
Иначе за останалите изследвания съм съгласна с теб, че е хубаво да се направят. При мен набедиха двурогата матка за миседа...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: АБОРТ В 6м И РЕЗУЛТАТИ ОТ ХИСТОЛОГИЯ
« Отговор #12 -: Октомври 15, 2007, 12:37:20 pm »
аз се надявам Мели да даде мнение по твоя постинг.
също така, потърси добър гинеколог-специалист по патологична бременност, на който разкажи подробно твоя случай, покажи изследванията и хистологията, и помоли за мнение. също така, потърси имунолог и генетик за консултация. изобщо, опитай се да си направиш поредица от консултации с различни специалисти, за да се обхване целия кръг.

аз не съм специалист, но този израз "анемичен инфаркт" ми говори за нарушено кръвоснабдяване на плацентата. ако е така, причините за нарушеното кръвоснабдяване биха могли да се проучат при теб - повишено кръвно налягане по време на бременността, повишени антифосфолипидни антитела, проблеми с щитовидната жлеза, гестационен диабет, генетични проблеми с тромбози и др.

ако има някоя от тези причини, голяма е вероятността да се повторят и при следваща бременност. пак казвам, говоря условно и не съм специалист.

ако си от София, за добър акушер-гинеколог с опит в тези неща бих ти препоръчала д-р Виолета Димитрова. можеш да я намериш в клиниката на 10-тия етаж на Майчин дом сутрин, а следобед - в медицински център Фемина (имат сайт с адреси и телефони). за генетик - доц.Кременски от 14-тия етаж на Майчин дом.
уви, имунолог в София не зная да препоръчам, аз съм ходила при доц.Конова в Плевенския инвитро център. тя е отличен специалист, ако можеш да идеш при нея - най-добре.

изобщо, не се осланяй на думите, че всичко е наред. то нека си е наред, но ти си се подсигури, че си направила необходимото. така ще си по-спокойна следващия път.

Благодаря за изчерпателният отговор,jam!Не не съм от София, но живея близо и няма проблем да пътувам.Аз и без туй лекарите в моя град съм ги отписала.
Високо кръвно нямам,през бремеността дори ми беше малко по-ниско от нормалното за мен.За гестационен диабет-не съм много наясно какво представлява, но от поста на Ganka разбирам че би трябвало кръвната ми захар да е завишена.А тя не беше(последните ми изследвания са 5дни преди аборта)Моето джипи също се усъмни в щитовидната жлеза,така че от другият месец(след първият МЦ) се заемам и с нея.Антифосфолипидни антитела не съм изследвала, а и никой лекар не се сети да ми назначи изследвания(нито преди ,нито след аборта);За генетични проблеми с тромбози не би ли трябвало да имам някакви показания, оплаквания и т.н.(извинявам се за невежеството си)
Благодаря за препоръката на специалисти.Аз при проф.Кременски ходих по време на бремеността.След снетата от мен и съпруга ми анамнеза и попълненият въпросник той каза че няма причина за някакви задълбочени генетични изследвания.Резултатите от БХС бяха повече от добри(1:10 000 бремености)
Извинявам се за дългият пост.Но наистина съм благодарна че ми дадохте насока и цел към която да се устремя.