0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Къс цикъл
« -: Октомври 15, 2007, 09:24:37 am »
чудех се дали темата е за този подфорум.Ако модераторите решат, нека я преместят, моля.
Цикълът ми е обилен и къс - около 22-23-максимум 24 дни. А вчера ми дойде на 17 ден!  :? Това не е нормално. На какво може да се дължи, какво трябва да изследвам? Довечера ще отида на преглед,но сега силно ме притеснява това.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Къс цикъл
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2007, 10:58:20 am »
Обикновено с напредването на възрастта и цикъла се скъсява. А това за 17 дена сигурно е инцидент (смяна на сезоните или емоционална превъзбуда). Може да се регулира с противозачатъчни. Предполагам, че ще ти пуснат пакет за яйчниковия резерв.
Не е фатално. Не го мисли.
Re: Къс цикъл
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2007, 11:09:41 am »
Аз съм само на 27 години...
Малко е стряскащо това с яйчниковия резерв...
Благодаря ти ТА за отговора.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Къс цикъл
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2007, 14:15:49 pm »
Моят цикъл е различен. Не е редовен все пак съм с ПКЯ, максимум е достигал до към 45 дена като продължителност. Това за яйчниковият резерв е стряскащо, ти си на 27 , а аз на 23. През април ми се случи да ми одйде на  20-ти ден. Най-вероятно скъсяването се дължи при теб или ан хормонален дисбаланс, или по вероятното от рязката смяна на климата. На мен ми обясниха моята докторка че това се дължи на нисък естроген. Пиши като отидеш на преглед...
*
Re: Къс цикъл
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2007, 15:47:00 pm »
Ама това не е правило. 22 дена си е нормален цикъл. Ако са ни еднакви организмите, те лекарите ще се побъркат от скука.
Като правило е, че цикъла се скъсява с напредване на възрастта. При условие, че си на 27 години не виждам от какво се притесняваш. Цикъла лесно се регулира с противозачатъчни. Довери се на лекаря си и го слушкай!
Успех и не се притеснявай излишно!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Къс цикъл
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2007, 07:56:09 am »
Ако винаги е бил къс /22-23/- няма проблем. Но ако е започнал да се скъсява трябва да се консултираш с лекар.
1 път на 12 месеца е нормално да има някакъв инцидент - по-къс или много дълъг МЦ /проблем с О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Къс цикъл
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2007, 14:24:58 pm »
Чета тук как цикъла се бил регулирал със противозачатъчни. Това е просто заблуда, дано повече момичета и жени да знаят това.
Така наречената менструация по време на противозачатъчни таблетки е фалшива менструация - дори думата менструация не е подходяща. Най точното определение като че ли е отпадно кървене. По време на така наречената фалшива менструация се внасят хормони от вън, а яйчниците излизат в отпуска. Кървенето е по часовник защото и хапчетата се пият като по часовник.
Една жена по принцип с нередовна менструация, като спре противозачатъчните пак ще си има нередовна менструация.
*
Re: Къс цикъл
« Отговор #7 -: Октомври 16, 2007, 16:08:29 pm »
  :cool: