0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Днес бях на профилактичен преглед след втори спонтанен аборт, за който мислех, че причината е направената ми преди години конизация. Реших да отида при друг доктор, а не този който смята, че причина за всичко е тази конизация и заради което лежах четири месеца в болницата и ефекта беше спукване на водата и край...
Новият доктор каза, че класика в жанра е аборт при наличие на "Стрептококи", а като разбра, че ми се е спукала водата - каза, че става по този начин.
Някой може ли да сподели нещо по този въпрос.
Знам, че стриптококите са много упорити и трябва упорито лечение, но в същото време не ми се ще да съм обречена от конизацията.
*
Re: Стрептококите може ли да са причина за спонтанен аборт?
« Отговор #1 -: Септември 22, 2007, 14:14:21 pm »
  Здравей! Аз също съм си задавала този въпрос. Ето и моят случай: При опит ин витро 4 захванати ембриона/ 2 редукции, с 1 жив и 3 мъртви/. Доктора ми каза, че има риск от аборт по две причини. Първата-ако мъртвите се отлепят, могат да повлекат и бебето/изхвърлих ги в края на 3-ти месец, плацентата се разкъса, бебето оцеля/, втората причина-инфекция. Два дни преди спонтанният аборт ми излязе микробиологичното изследване-Стрептококи, Ентерококи и Кандида. Без болки ми изтекоха водите. Мисля, че това бе причината. Преди ин витрото бях 1-2 степен влагалищна чистота и изобилие от лактобацили. Гадините са причина според мен.
 Съжалявам много за случилото се! :(
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Стрептококите може ли да са причина за спонтанен аборт?
« Отговор #2 -: Септември 22, 2007, 15:13:04 pm »
да, може да са виновни стрептококите. не е задължително да се лекуват трудно. при мен изчезнаха след двуседмичен прием на антибоитик, като втората седмица го пиех за застраховка.
успех!
*
Re: Стрептококите може ли да са причина за спонтанен аборт?
« Отговор #3 -: Септември 22, 2007, 19:48:41 pm »
"Класика в жанра" при подобни случаи като твоя е наличието на инфекция във влагалиЩето. Не е zадължително да са стрептококи, но и те могат да са причината. При мене бяха e-coli.
*
Re: Стрептококите може ли да са причина за спонтанен аборт?
« Отговор #4 -: Септември 23, 2007, 11:48:33 am »
Извинете за последващия невеж пост от моя страна, тъй като не съм имала спонтанен аборт, но веднъж една гинеколожка ми каза, че стрептококите били естествени обитатели на организма и се размножавали след спад в имунната система, след като организма се засили и се преборвал с тях. Специално за бета-стрептококи ми обясняваше и че било ненужно да се лекуват, само по-време на бременост ги лекували. Та ние сме пускали микробиология и на мъжа ми са излизали такива бета-стрептококи в резултата, а на моята е била чиста. Тогава той имаше 10^4 като количествена оценка и лекарката каза, че те изписвали антибиотик само при 10^5.
 Мен обаче ме занимава този въпрос, ами нали имунната система спада по време на бременост, то тогава могат да се развият някакви гадини, ако през другото време е бил силен организма и ги е преборвал?
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Стрептококите може ли да са причина за спонтанен аборт?
« Отговор #5 -: Септември 23, 2007, 13:59:48 pm »
Аз също имах бактерии и след двата аборта и вече съм убедена, че това е важно да се следи през цялата бременност.
gergan75, RIBA- съжалявам за това, което сте преживяли...
Успех нататък и само хубави новини ви желая!

 :hug2: :hug2:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Стрептококите може ли да са причина за спонтанен аборт?
« Отговор #6 -: Септември 23, 2007, 14:49:22 pm »
Нашите резултати от микробиология са:
при мен - Candida albicans
при него - Streptococcus alfa haemolyticus
При запитване не трябва ли да се лекува преди ин витро, отговорът беше, че
нямали пряко отношение към процедурата.
Купих си Полижинакс за всеки случай. :wink:

*
Re: Стрептококите може ли да са причина за спонтанен аборт?
« Отговор #7 -: Септември 24, 2007, 15:07:00 pm »
И аз имах безсимптомно изтичане на околоплодни води в 25 г.с, след което докторите казаха, че е причинено вероятно от бета хемолитични стриптококи.
При следващата бременност стриктно си следях резултатите от микробиологията, малко предпазливост не  е излишна.
Виж в този специализиран сайт  http://www.kanalen.org/prom/
стрептококите са споменати като честа причина за ПРОМ.
БЛАГОДАРЯ на всички ви за отзивчивостта!

Така се възвръща вярата ми!
Направих си микробиология и всичко ми е чисто, слава Богу!
След аборта пих антибиотик, който явно ми е повлиял!

Успех в борбата за това толкова естествено, но понякога толкова трудно достижимо чудо!