0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    дуда

  • *
  • 8
  • искам да се случи чудото наречено "нов живот"
бременост и рнгенова снимка
« -: Октомври 01, 2007, 22:18:18 pm »
Здравейте,
Днес разбрах че съм бременна или поне теста ми е положителен. Това което много ме притеснява е, че на 20.09 правих ренгенова снимка на бял дроб и много се притеснявам. Овулацията ми беше на 12.09, но много късна и преди снимката лекарят ми каза, че няма бременост. Сега не знам какво да правя и мисля. Опасно ли е? Дали ще трябва да го махна?

Ох, дано всичко е наред! На някой случвало ли се е?

На всичкото отгоре пих АБ и т.к. имах дълго закъснение и Примулит нор. А сега?  :(
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: бременост и рнгенова снимка
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2007, 14:26:54 pm »
Здравейте,
Днес разбрах че съм бременна или поне теста ми е положителен. Това което много ме притеснява е, че на 20.09 правих ренгенова снимка на бял дроб и много се притеснявам. Овулацията ми беше на 12.09, но много късна и преди снимката лекарят ми каза, че няма бременост. Сега не знам какво да правя и мисля. Опасно ли е? Дали ще трябва да го махна?

Ох, дано всичко е наред! На някой случвало ли се е?

На всичкото отгоре пих АБ и т.к. имах дълго закъснение и Примулит нор. А сега?  :(

Дуда, не се тревожи, на толкова ранен етап от бременността няма никаква опасност.
Не се ШаШкай и се консултирай с лекар задължително.
Късмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: бременост и рнгенова снимка
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2007, 14:31:55 pm »
За рентгена не е страшно - облъчването е в малки дози и не се отразява, но виж за хормоналните лекарства които си взимала, ако не си ги спряла все още ги спри и не взимай никакви, докато не се консултираш с лекар и да разбереш със сигурност за бременността как се развива.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    дуда

  • *
  • 8
  • искам да се случи чудото наречено "нов живот"
Re: бременост и рнгенова снимка
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2007, 06:21:41 am »
Благодаря ви момичета!

ходих на лекар и имам първата снимка на една точка  :D! За снимката и хормоналните каза, че не очаква проблеми защото е било в много ранен етап. След 10 дни ще видим дали расте!

Благодаря!
*

    motoneti

  • *
  • 47
  • Красавеца на мама!
Re: бременост и рнгенова снимка
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2007, 22:20:21 pm »
Аз съм рентгенов лаборант ,нямаш повод за притеснение относно снимката в толкова ранен етап клетките не са обособени ,така ,че всички са взаимнозаменяеми.Леко бременеене!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: бременост и рнгенова снимка
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2007, 08:41:48 am »
Благодаря ви момичета!

ходих на лекар и имам първата снимка на една точка  :D! За снимката и хормоналните каза, че не очаква проблеми защото е било в много ранен етап. След 10 дни ще видим дали расте!

Благодаря!
Чудесно. Лека и безпроблемна бременност. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: бременост и рнгенова снимка
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2007, 18:25:54 pm »
Значи новината е хубава-браво и успех за напред!


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание