0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Искрено и лично на 10.10. - сряда
« -: Октомври 09, 2007, 11:50:51 am »
Момичета,
чудех се дали е резонно да пускам нова тема, но все пак реших.
Утре в Искрено и лично ще гостува семейство, което ще разкаже за всички трудности и препятствия, през които преминават по пътя към осиновяването на дете. Това беше според анонса днес.
Ако имате възможност да гледате, предполагам ще ви е интересно.
Аз съм изключително съпричастна към този проблем, тъй като съм поръчител на моя приятелка, друга те първа ще предприема стъпки по осиновяване, а трета вече има 2 осиновени деца.
От сърце ви желая успех!!!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Искрено и лично на 10.10. - сряда
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2007, 12:24:49 pm »
и тук да ти благодаря  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Искрено и лично на 10.10. - сряда
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2007, 10:08:11 am »
Не знам до колко се заинтригувахте и дали някой ще гледа днес предаването.
Аз определено, исках да го гледам, но проклятие! Нямаме кабелна, заради профилактики на Енергото. Ужас!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Искрено и лично на 10.10. - сряда
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2007, 10:46:29 am »
Ами само като видях темата "Осиновяването невъзможно" - свитки ми излезнаха от очите. Писна ми от това. Вместо да окуражават хората, те предварително ги отказват с мрънкане и търсене на драми  :x
В очакване ....
Re: Искрено и лично на 10.10. - сряда
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2007, 11:04:53 am »
Фуси,
права си. Аз го изгледах в нетерра, но докато се светна, бях изтървала първата част, в която семейството е разказало историята си.
Май Миглена се опита да ги окуражи хората, ама дали успя.... :(

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Искрено и лично на 10.10. - сряда
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2007, 11:20:10 am »
Аз гледах предаването.Направи ми впечатление,че на гостите са им поискали дипломи за образование като част от необходимата документация  8O При мен беше док. за стерилитет  8O. Както и да е.
Тази седмица си чакаме Доклада,но откакто сме започнали процедурата, нито за секунда не съм допуснала,че няма да бъдем одобрени,или че няма да си осиновим детенце скоро.Непоправим оптимист съм. Много силно вярвам в това!
Дали се търси интрига, незнам. Дали се тръси сензация-също, но ми се струва,че тези хора в студиото не са схванали основния принцип - идеята, че се търсят родители за детето, а не дете за родителите. Сега, методите на определяне кое дете на кого, са нещо друго, нещо тайнствено.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Re: Искрено и лично на 10.10. - сряда
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2007, 19:02:32 pm »
....... но ми се струва,че тези хора в студиото не са схванали основния принцип - идеята, че се търсят родители за детето, а не дете за родителите.

Кат казахте "Искрено и лично"..., сърце не трае да не оголя олигавени зъби. Капчице, аз гледах предаването с телефона на ухото и не чух всичко, но чух, че една представителка на РДСП не-знам-кой-град ясно каза няколко пъти, че се търсят родители за детето, не обратно. Само да имаше кой да я чуе.

Оттам - нататък предаването се превърна в поредното махленско надприказване, а кака ви Миглена се опитваше да НЕ даде възможност на никой да говори, като прекъсвеши безобразно с почти неразбираем скороговор. За жалост само такива телевизионни формати с радост прегръщат подобни теми. Често заради сълзите и сополите, за нищо друго.
Re: Искрено и лично на 10.10. - сряда
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2007, 11:48:14 am »
еми нямаше кой да я чуе...
гледах предаването не защото харесвам Миглена Ангелова,а защото исках да чуя и видя как разсъждават други двойки/освен момичетата във форума/, по какъв начин възприемат всичко това. Аз за себе си знам. Благодарение на Зачатие и няколко момичета тук във форума, смятам, че изхождам от "правилната" гледна точка, ако мога така да се изразя,научих много истини за живота от тази му страна.Дори на няколко пъти смаях социалната.  :wink:
А тези хора коренно не вникват в съдържанието на самия акт.Ама какво да ги говорим сега,няма смисъл, това е техния начин.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!