0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Нередовен цикъл- помощ за приятелка
« -: Октомври 20, 2007, 19:10:19 pm »
Пускам тази тема от името на моя приятелка, която живее в чужбина. Та тя скоро ще си идва и искаше да отиде на добър гинеколог защото от години се мъкне къде ли не и ефект няма. Моите подозрения са за СПКЯ. Цикълът й е адски нередовен още от тийнейджърка и затова пие противозачатъчни. Но спре ли ги- и цикълът спира.. Уви. Проблемът е, че ще си е тук от средата на декември и за Нова година, което не се знае по кое време на цикъла ще се падне.. Та тук искам да питам дали може да й се помогне за толкова кратък период от време и къде в София да я пратя  :? Много искам да й помогна за да не стига и тя до моето положение, когато дойде момента да иска да има детенце..

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нередовен цикъл- помощ за приятелка
« Отговор #1 -: Октомври 21, 2007, 00:02:21 am »
не знам за толкова кратко време дали някой ще може да и помогне.Обаче изобщо не е задължително да има проблеми ,въпреки нередовният цикъл.Аз имам такъв още от 8-ми клас-идваше ми 2-3 пъти в годината.След лапароскопия за фенестрация на яйчниците,ми се понормализира.Бременна съм за 3-ти път.При второто забременяване ми беше дошло 2 пъти за 7 месеца и пак успяхме.Е още нямам бебе,но се надявам през Март да имам. :D
 Имам обаче 2 познати с цикъл подобен на моя-и двете са с дечица и не са имали проблем със забременяването.

 Все пак,могат да я прегледат и насочат какви изследвания да направи.В клиника по стерилитет трудно ще се вреди обаче.Ако не държите да се прегледа в такава,то мога да ти препоръчам моята лекарка в Токуда,от която съм много доволна.
<br />
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Нередовен цикъл- помощ за приятелка
« Отговор #2 -: Октомври 21, 2007, 13:41:08 pm »
z22, аз вярвам, че този път нещата при теб ще се развият в желаната посока до самия край. Стискам ти палци. Знам, че в клиника по стерилитет няма как да отиде, а и честно казано не ми се иска да си мисля, че е за там.. Ще съм ти благодарна да ми дадеш координати на твоята лекарка от Токуда и да ми кажеш има ли нещо специфично, което трябва да знам като колко време се чака, работи ли с НЗОК и др. подобни. Ще съм ти благодарна.
Спокойна бременност :D

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нередовен цикъл- помощ за приятелка
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2007, 21:35:00 pm »
работят с касата,но трябва да проверите дали имат свободни часове по нея,но щом е чак за Декември,сигурно ще имат.Ако не е по касата,не вярвам да я върнат и без час да отиде.Телефонът на регистратурата е 403 49 28 .Казва се д-р Колева - не е от много усмихнатите ,но си разбира от работата.Там преглежда и д-р Карагьозов,той също е много добър.
<br />
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Нередовен цикъл- помощ за приятелка
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2007, 18:02:22 pm »
Благодаря ти, z22. :D