0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Колко време след спиране на противозачатm
« -: Септември 05, 2007, 12:17:53 pm »
На много въпроса може да се стори тъп, ок, няма проблем, ама наистина незнам.Пия за последен месец противозачатъчни.След като ги спра трябва ли да изчакам 1 месец да ми се изчисти организма преди да си направя хормонални изследвания или мога още на първия цикък да ги пусна?
« Последна редакция: Септември 05, 2007, 14:36:33 pm от Мимка »
*
Re: Колко време след спиране на противозачатm
« Отговор #1 -: Септември 05, 2007, 16:01:44 pm »
Мимка, мисля си, че е добре да изчакаш 1-2 цикъла и тогава да направиш хормоните, за да влезе отново организма ти в предишния си ритъм. Когато овулацията е била подтискана, ще и трябва известно време да се регулира, съответно и хормоните.
Re: Колко време след спиране на противозачатm
« Отговор #2 -: Септември 05, 2007, 23:56:03 pm »
Би трябвало да няма значение, когато се пият преди инвитро нали след тях се пускат хормони и се гледат стойностите.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Колко време след спиране на противозачатm
« Отговор #3 -: Септември 07, 2007, 09:22:04 am »
Аз знам,че за пролактина има значение,кога се изследва. Желателно е да се изчака един месец след спирането на протовозачатъчните и тогава да се пусне изследването,иначе стойностите му са доста по- високи от реалните.(ако се пусне още същия месец изследването).

*

    lawyer

Re: Колко време след спиране на противозачатm
« Отговор #4 -: Септември 14, 2007, 13:28:23 pm »
и аз зададох този въпрос на лекаря си, като спирах Novinette. Каза ми, че няма нищо притеснително и може да се бебеправи още на първата овулация. Novinette обаче са от "най-леките" така да се каже и може би има значение от кой "модел" пиеш. Най-добре питай доки, като му кажеш и какви са точно хапчетата.
Успех в бебеправенето, мила.