0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

висок FSH и LX
« -: Септември 13, 2007, 18:55:34 pm »
Здравейте!
Нямам менструация от 3 месеца, направих изследвания на хормони, пролактина е в норма, но FSH-92 LH-37. Инсулин след обременяване с глюкоза е два пъти над нормата, а кръвната захар е в норма. Ходих на лекар и ми казаха, че влизам в климакс и ми предписаха климонорм. Посетих и д-р Желязков-фитотерапевта, той ми даде някакви билки и ми каза, че не съм в климакс. Какво да правя? На кръстопът съм.
Re: висок FSH и LX
« Отговор #1 -: Септември 13, 2007, 19:13:00 pm »
На колко години си?

Не се предоверявай на нетрадиционните методи за диагностика, с тези високи стойности на хормоните вероятно наистина влизаш в климакс. Разбира се само лекар би могъл да прецени дали наистина е така.
*
Re: висок FSH и LX
« Отговор #2 -: Септември 13, 2007, 19:37:50 pm »
Спокойно и аз съм с висок ФСх. Няча да питам при кого си ходила, аз съм на 23 ,но поне ще е хубаво да оставиш референтните стойности на лабораторията където си ги правила. И аз имам проблеми с мензиса си , но е следствие на ПКЯ
Re: висок FSH и LX
« Отговор #3 -: Септември 13, 2007, 20:34:28 pm »
На 35г. съм. Границите на хормоните са
LH 37,51  фол.ф.2,4-12,6, овул.ф. 14-95,6  лут. ф. 1-11,4  П.М.П. 7,7-58,5
FSH 92.13       3.5-12.5          4.7-21.5         1.7-7.7       25.8-134.8
пролактин  328,5 /72-511/.
Преди 1 година нямах менструация 2 месеца, изследванията бяха
LH-78   FSH-97 при същите стойности. Изписаха ми трисеквенс, но аз не го пих.
Виждам, че ЛХ е спаднал от 78 на 37, какво означава това, не съм пила никога противозачатъчни или хормонални таблетки?
А вие, fanta_23, колко пъти ви идва?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: висок FSH и LX
« Отговор #4 -: Септември 14, 2007, 06:54:39 am »
Здравейте!
Нямам менструация от 3 месеца, направих изследвания на хормони, пролактина е в норма, но FSH-92 LH-37. Инсулин след обременяване с глюкоза е два пъти над нормата, а кръвната захар е в норма. Ходих на лекар и ми казаха, че влизам в климакс и ми предписаха климонорм. Посетих и д-р Желязков-фитотерапевта, той ми даде някакви билки и ми каза, че не съм в климакс. Какво да правя? На кръстопът съм.
Посети клиника по стерилитет.Там са най-добрите лекари.
Успех и пиши какво е станало.

ПП. Не мисля че е редно да изказваме предположения какво може да е. Това само ще те обърка и я познаем, я не :D /което не е целта/
Аз не мисля, че си в климакс. И на мен преди много-много години ми беше спрял цикъла за 3 месеца - от стрес - една жена ме беше уплашила -така че причини всякакви може да има.
Дано бързо да се разбере причината и нещата да се нормализират.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум