0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elit13

отново за ендометриоза и лапаро
« -: Октомври 16, 2007, 13:42:58 pm »
здравейте!вчера пуснах една тема за лапароскопията,но явно всички които са ми писали не са ме разбрали.може би аз не сам се уточнила както трябва.на мен не ми предстой такава манипулация,поне засега и се надявам никога да не ми се налага.аз си мислех че това е стандартно изледване за установяване на ендометриоза.незнам как да разбера да нямам такива симптоми.преди по-малко от месец бях на лекар и лекарката каза че всичко е ок,дори ме гледа на ехограф.но аз искам да съм 100% сигурна.аз съм на 23 и напоследък се замислям за някой неща, а и приятелят ми много иска дете.аз обаче все още не се чувствам готова.няколко пъти е ставала "белята",но аз не съм забременяла.не съм пила никога и противозачатъчни,освен два пъти простинор но още в началото на връзката.моля ви посъветвайте ме.като чета колко е проблемно това заболяване ендометриоза направо ме обзема паника ,да нямам нещо подобно или друго и тогава не знам.много ще го разочаровам,защото това му е болезнена тема и често спорим.благодаря ви момичета.
Re: отново за ендометриоза и лапаро
« Отговор #1 -: Октомври 21, 2007, 23:07:30 pm »
Мила , като чета си мисля , че си се изплашила като си гледала тв сигурно , щом са те гледали на ехо и са ти казали , че всичко е ок , защо се притесняваш , до лапаро се прибягва , ако има съмнения и дано не ти се налага никога , щом не правите опити за дете , неможеш да си сигурна какво става,,като почнете да правите пиши пак!
*
Re: отново за ендометриоза и лапаро
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2007, 10:13:08 am »
И на мен ми казваха 7 г., че ми няма нищо, сега вече съм на тема инвитро. Много е важно какъв специалист те гледа и преглежда, за да е точна диагнозата. Ако ми беше светнала по- рано червената лампичка, ако бях попаднала по- рано на доктор, който си разбира от работата нямаше сега мечтата да имам дете да е толкова далечна.

[/url]
Re: отново за ендометриоза и лапаро
« Отговор #3 -: Октомври 22, 2007, 11:51:14 am »
То момичето направо се окуражи!!!
*
Re: отново за ендометриоза и лапаро
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2007, 12:00:22 pm »
Това е реалноста, дано нейната е по- добра. Дано има късмет да и няма нищо. Не всичко е розово. Няма да пиша повече, че да не я обезкуража съвсем. Пожелавам и всичко да е наред.

[/url]
*
Re: отново за ендометриоза и лапаро
« Отговор #5 -: Октомври 23, 2007, 22:02:01 pm »
Здравей, аз съм един от организаторите на медийния шум, който се вдигна около програмата за лечение на ендометриоза на НЗОК.
Не си поставяй диагнози сама. Да, аз се лекувах от ендометриоза. От откриването до края на лечението мина точно 1 г. Имах и други проблеми. Въпреки това смятам, че не е краят на света.
Моят съвет е, ако не искаш все още дете, внимавайте повече с приятеля ти. Все пак с Постинора не трябва да се прекалява. Ако искаш да си по-сигурна вземай противозачатъчни. Те предпазват от кисти. Ако седнеш да четеш за разни други гинекологични заболявания и да се шашкаш, ще трябва да се гръмнеш. Извинявай за езика ми. Просто ходи редовно напреглед - цитонамазка, микробиология, ехограф. Дано да посещаваш добър лекар и да си сигурна, че това, което ти казва е така.
УСпех! Бъди здрава и щастлива!  :D
Re: отново за ендометриоза и лапаро
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2007, 12:58:47 pm »
Здравей, аз съм един от организаторите на медийния шум, който се вдигна около програмата за лечение на ендометриоза на НЗОК.
Не си поставяй диагнози сама. Да, аз се лекувах от ендометриоза. От откриването до края на лечението мина точно 1 г. Имах и други проблеми. Въпреки това смятам, че не е краят на света.
Моят съвет е, ако не искаш все още дете, внимавайте повече с приятеля ти. Все пак с Постинора не трябва да се прекалява. Ако искаш да си по-сигурна вземай противозачатъчни. Те предпазват от кисти. Ако седнеш да четеш за разни други гинекологични заболявания и да се шашкаш, ще трябва да се гръмнеш. Извинявай за езика ми. Просто ходи редовно напреглед - цитонамазка, микробиология, ехограф. Дано да посещаваш добър лекар и да си сигурна, че това, което ти казва е така.
УСпех! Бъди здрава и щастлива!  :D
:balk_602: :balk_602: :balk_602: