0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

така..откаде да запо4на.имам поликистозни яй4ници.имам проблем с прогестерона,но от 3 месеца цикьла ми се нормализира.тьй като вземах дьлго време диане 35,(доста безразборно),като го спрях стана една каша...не ми доиде 2 месеца.но..сега от 3 месеца сам о.к.запо4нах да си водя календар този месец.про4етох някои неща,и снощи за 1ви пьт,след проверка вьтрешно,извадих 1вата си белтькообразна слуз.каква радост беше..след това естествено-тест за ову.беше положителен.днес си измерих темп. и тя беше 36.1 а предният ден беше 36.вьпроса ми е :ако имам поликистозни яй4ници(т.е. високо лх),теста за ову валиден ли е?и на кое трябжа да вярвам?на слузта и теста или на темпеартурата?тотално обьркване.аз работя ве4ер и си лягам кам 4-5сутринта.меря темп.кам 11-12 наобяд.сега имам ли ову или не.и ако не ми се ка4и температурата ,какво да мисля?нали сега трябва да се ка4и?дилемата е ако имам 2 сериозни показателя за ову,а температурата не се ка4и след това,какво озна4ава това?между другото прогестерона ми е ниськ.
мили моми4ета,4акам за отговор.надявам се вси4ко да е ок.за да си имам беб4е..колко е нормално да се ка4и сега температурата?
ми в твоя случай е най-добре да направиш фоликулометрия, това е единствения сигурен метод, който ще даде отговор има или няма ову.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
мели,мога ли да те помоля за коментар и сьвет?
4акам мненията ви.
сьрде4ни прегрьдки..
п.с.може би просто моята темп.е по ниска и затова така...поне се надявам да е така.. :?
*
Аз доколкото знам при поликистозни яйчници не може да се разчита на тестовете за овулация. Но дори и да имаш положителен тест за овулация, това означава че тя предстои до 48 часа.
Цервикалната служ дори и да е белтъкообразна, това не значи, че точно в този момент имаш овулация, може да означава че същата предстои до няколко часа.
Тези два показателя едновременно сигнализират че овулацията предстои.
Изчакай да видим каква е БТ и утре, аз мисля че ще се покачи.


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Цитат
вьпроса ми е :ако имам поликистозни яй4ници (т.е. високо лх), теста за ову валиден ли е?
Не, аз не бих се доверила на теста, при тези обстоятелства.
За разлика в БТ - 0,3-0,5 ед., и да се задрържи висока до към края на цикъла.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
А как мериш температурата?А и щом прогестерона е нисък,не е учудващо че и БТ е ниска.Прогестерона  'отговаря' за БТ.Неговото повишаване след О,води до покачване на БТ.
Така че,както казва Ледена луна,фоликулометрията като че ли ти е най/надеждния вариант. 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
В твоят случай /имайки в предвид че си лягаш сутрин и мериш БТ на обяд/- БТ не е достоверна и не може да и се вярва, Въпреки това БТ 36.1 е доста ниска и може би или мериш неправилно или има проблем с терм-ра.
Ако е живачен - 10 мин.
Ако е дигитален 3-4 мин след сигнала.
При ПКЯ може тестовете да покажат О., но може и да не покажат - т.е доверяваме им се на 50%, Същото е и за ЦС- тя може да е обилна и без да има О./дължи се на по-високите нива на естрогените/.
Ако има О. няма начин БТ да не се повиши/ако всичко друго е наред:спазваш правилата за измерване и термометъра ти не е повреден/, освен ако не попадаш в ония 3-5% от жените, при които Метода на БТ не е приложим/ които не реагират на прогестерона с покачване на БТ/

ПП. Т. измерена сутрин е по-ниска, от тази измерена на обяд и ако БТ е 36.0 - то телесната/аксиларна/  трябва да е около 35.5, която ми се струва ниска.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
много ви благодаря!меря с дигитален,но след сигнала го изваждам.а и никога не показва например36,15.. показва така:36,5..36,1..температурата я меря  все по разли4но време.днес я измерих в 11. в4ера в 13;30..днес беше 36.2
ще из4акам няколко дни и ще направя тест отново.ако покаже ову..зна4и при мен високото лх си казва думата..но наи-вероятно и аз не я меря както трябва тази темп...защото не може да е 4ак толкова ниска.аз ве4е 2 дни усещам болки в яй4ниците.и по вси4ко ли4и да сьм в ову..но..4акам мненията ви.поне за момента не ми е вьзможно да я меря по едно и сьщо време..
благодаря ви ,мили моми4ета.
*
 Мила не спазваш едно от правилата: ВИНАГИ МЕРИ БТ В ЕДИН И СЪЩИ ЧАС!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
много ви благодаря!меря с дигитален,...........
Дръж дигиталният терм-р 3-4 мин след сигнала

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
много благодаря за ценните сьвети.днес,след като про4етох вашите отговори,си измерих темп.вярно,беше 14;00 и ве4е бях станала и раздвижила ,но темп.продьлжи да се пока4ва след 1-вия сигнал.имам 2 дигитални термометри.единият показа 36.8 а другият-36.6.ако дьржа термометрите по-дьлго време ,те ще измерят темп.,която е в момента и ще спрат да от4итат,нали?т.е. ако даржа термометьра 5 мин(дигиталния),тои няма опасност  да от4ете по-висока темп.?
мисля,4е утре темп.преди да стана ще е доста по-висока от сегашните.абе,досега явно вси4ко е било погрешно.но като има кои да дава сьвети си е друго нещо. силно се надявам утре да е по-висока.ще пиша пак.
целувки
супер 4е има такав страхотен саит и такива моми4ета като вас,които помагат с каквото могат.благодаря ви,4е ви има.!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
.......  няма опасност  да от4ете по-висока темп.?
 ............
Няма  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
уф...с тия термометри ще се побьркам!..днес измерих 36.7 ..само 4е в 15:30..снощи си легнах кам 06:45(с тази професия е така..)..та така .явно с това мерене няма да се разберем.аз сьм абсолутно  убедена ,4е имах О.така 4е засега ще вярвам пове4е на вьтре6ния си инстинкт ,отколкото на термометьра.
ами това е.може би наи-важното е ,да си спал достать4но. и горе доло да спазваш времето.а аз опитвам да ставам към 11-12...но като си легна в 7 ..как то4но да стана.. :lol:
затова сега ще запо4на да я меря кьм 14..да видим какьв 6те е резултата..дори и за 15;30 днешната темп.е доста висока.аз досега не сьм измервала толкова висока.а колко има още да у4а,докато се нау4а колко и кога...и без това досегашните грешни измервания не важат.така,4е ...запо4ваме отна4ало.и така.вярвам,4е ще успеем.благодаря ви за сьветите.денис,ти беше изклу4ително полезна с преценките си.благодаря ти