0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

температурата пада, има ли надежда?
« -: Август 30, 2007, 09:07:30 am »
здравейте отново, меря температурата си съвестно всяка сутрин и до преди 2 дена бях много обнадеждена, но днес и вчера температурата падна, какво значи това. Чела съм че ако има бебе тя си остава висока. Аз я меря орално, защото не знаяех че е по добре анално, но както съм почнала този месец така, за другия ще се поправя. Но сега наистина надеждата си отива с тая температура, а наистина вярвах че този месец ще се случи  :(

*
Re: температурата пада, има ли надежда?
« Отговор #1 -: Август 30, 2007, 09:24:56 am »
Аз преди незнам защо бях решила,ч  етрябва да си меря Т орално.Тогава ходех при Маркова.Бях я мерила 2 месеца с голям зор, щото всяка нощ към 3-4 ходя по малка нужда-нямам проблеми с бъбреците, ама незнам защо така.И нещо случайно с еизпуснах пред нея за това,ч е си меря Т орално.Тя само ме изгледа над очилата, хвана ми двата листа с графиките и ги хвърли в кошчето.Каза, че нищо не съм правила и че Т се мери анално.Ама и аз от тогава не съм мерила.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: температурата пада, има ли надежда?
« Отговор #2 -: Август 30, 2007, 09:27:01 am »
съжалявам миличка! когато ти падне Т, това значава, че ще ти дойде М днес, или най-късно утре.
успех следващия месец  :goodluck:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: температурата пада, има ли надежда?
« Отговор #3 -: Август 30, 2007, 09:33:15 am »
rumi_bumi, не се притеснявай за сега. Рано е да ти дойде 9 дни след О. Изчакай да видиш какво ще стане.
*
Re: температурата пада, има ли надежда?
« Отговор #4 -: Август 30, 2007, 09:33:47 am »
И аз мислех така, че като ти падне Т. на другия ден ти идва, но при мен последния месец не беше така. Дойде ми при 37.10. По мои наблюдения понякога при имплантацията, Т  пада малко. Може и да бъркам, ако някой знае да ме поправи.
Надежда винаги има.  :D
/>
*
Re: температурата пада, има ли надежда?
« Отговор #5 -: Август 30, 2007, 09:38:02 am »
Руми, и според мен е рано. Все пак с оралното мерене не може да се прецени точно. По принцип има леко повишение около 7 дена след О, когато е пика на прогестерона и е нормално след това да падне малко. Но най-добре можеш да се ориентираш ако мериш в дупето. Изчакай още няколко дни да видиш как ще е. Стискам палци да не ти дойде  :wink:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: температурата пада, има ли надежда?
« Отговор #6 -: Август 30, 2007, 09:43:59 am »
При овулация температурата се покачва с 0,4 или повече градуса, а за бременност може да се подозира едва след като се е задържала висока поне 17 дни. Или поне това е в резюме от изводите, до които съм стигнала само от чуто и прочетено.

Твойто спадане с 0,1 градус все още нищо не значи обаче.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: температурата пада, има ли надежда?
« Отговор #7 -: Август 30, 2007, 18:40:54 pm »
Рано е още за М. Този спад може да е от вторият пик на естрадиола, който малко понижава БТ и на което много момичета викат  :D имплантационен спад /поправям, защото не всеки месец става имплантация/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум