0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ако имаш котка в къщи
« -: Август 18, 2007, 12:26:34 pm »
Здравейте, искам да попитам дали има някакъв проблем ако по време на бременност в къщата има котка .Има ли необходимост от някакви допълнителни изследвания който трябва да си направя и къде могат да бъдат направени ?
ker133.
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #1 -: Август 18, 2007, 13:21:59 pm »
Ако имаш котка е добре ти да си направиш изследване за токсоплазмоза.Прави се  в ХЕИ   .
Мое ангелче винаги ще те обичам!
embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=eva&year=2010&month=7&day=14&babycount=1"
*
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #2 -: Август 18, 2007, 14:04:21 pm »
Можеш да си направиш изследване на кръвта за токсоплазмоза. Прави се в почти всички лаборатории. Аз си правих преди 2 седмици в Бодимед.
Относно котката можеш да прочетеш, във форума има много материали.
Успех.
/>
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #3 -: Август 18, 2007, 14:04:40 pm »
  Ако потърсиш из форума с търсачката,ще намериш много инфо по въпроса който те вълнува.Тук е писано доста.
  Успех! :P
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #4 -: Август 18, 2007, 14:21:21 pm »
Направи си изследване за токсоплазмоза, ако е отрицателно - пази се, друг да се грижи за котката, ако е положително - изградила си антитела, но пак внимавай. Според мен, ако котката е добре гледана, обезпаразитена, ваксинирана..... това, че живее с теб не е драма. Просто сериозна хигиена!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #5 -: Август 19, 2007, 09:06:41 am »
Прекалено много са нарочени котките за тая токсоплазма. С нея можеш да се заразиш и от други места (храни). Аз ще те посъветвам да се консултираш с ветеренаря си. За да си споко можеш да се изследваш. На нас ни казаха да го обезпаразитявам на всеки месец и половина с хапченца и няма проблем. Ваксините са задължителни, но ти сигурно го знаеш  :wink:. Работата е там да не пипаш тоалетната и по-скоро акито 8). Или ако няма кои друг после да си миеш ръцете добре или да ползваш ръкавици. Ако сте като нас да се гушкате много е добре и лапичките да миеш редовно. Познавам много семейства с котки, които излизат даже на вън и няма проблеми. Късмет  :)
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #6 -: Август 20, 2007, 10:31:12 am »
Токсоплазмозата е рядко срещана в България, рискът не е голям. Но все пак е разумно да се направи тест и на теб, и на котката. За нея се взема кръв или аки. Според нашите ветеринари, тестът с акито е по-точен, т.е. някой от семейството го слага в 1 бурканче, носите го при тях, те си го пращат във ветеринарна лаборатория. Ако са отрицателни тестовете, после е достатъчно да не я събирате с други котки и по възможност ти да не чистиш сандъчето. След като се роди бебето обаче е добре котето да бъде изолирано или в различна част на жилището, или ако жилището е малко, да се командирова при родители или приятели за известно време. Котешката слюнка, заедно с домашния прах, е един от най-силните алергени за бебетата, а тя се намира в изобилни количества по косъмчетата, които неизбежно хвърчат във въздуха около котенцето. Ние си гледахме нашето коте до 3 дни преди да се роди бебето, сега е при моите родители, ние й носим храна, обезпаразитяваме си я и я ваксинираме редовно, ходим да я гушаме, когато можем, вече я запознахме с бебо и се надявам догодина да си я приберем у дома.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #7 -: Август 20, 2007, 12:53:46 pm »
Прекалено много са нарочени котките за тая токсоплазма.

и не само.Като малка получих обрив-отиваме на док.Веднага пита-имате ли котка?От нея е!В крайна сметка се оказа, че правя някаква алергия към яйца.Направих лишей на врата.Айде пак Панчо (котака ни тогава) го отнесе.Тогава не се сещам от какво беше ама пак нещо хранително май, със сигурност не беше от котака.Абе мен ако питате Мармотче е права-носиш акито на док и после смао си спазваш обичайната хигиена и всички ваксини и обезпаразитявания.
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #8 -: Август 20, 2007, 13:13:05 pm »
Задължително изследване за токсоплазмоза,и вси4ко изредено дотук-ваксини,обезпаразитяване,и някой друг да сменя коте6ката тоалетна.
*
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #9 -: Август 21, 2007, 12:51:18 pm »
СА6то си пусни и антитела сре6ту токсоплазмата ,ако си я прекарала няма проблеми ,но ако не си трябва много да внимава6 какво яде6 (винаги добре опе4ено или сварено месо),зелен4уците и плодовете да са  добре измити (тоетс да не яде6 по ресторантите ,за6тото там едва ли ги мият :?),и както са ти казали моми4етата нека някои друг се грижи за котето на тоя етап бебето е по-важно.Аз например не сам я прекарвала(нямам антитела ) нямам котка ,но си пускам изследвания всеки месец .Желая ти лека и безпроблемна до края 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #10 -: Август 21, 2007, 12:56:02 pm »
опс 2 пати сам пуснала един и са6т пост сори :oops:
« Последна редакция: Август 21, 2007, 13:18:50 pm от Shaym's25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #11 -: Август 21, 2007, 14:04:21 pm »
опс 2 пати сам пуснала един и са6т пост сори :oops:

Споко,не си :D
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: ако имаш котка в къщи
« Отговор #12 -: Септември 10, 2007, 11:44:18 am »
и аз имам котка вкащи.строила сам мажа да 4исти тоалетната на котката.направиь си изследвания бяха отрицателни.трябва само да не я пускаш наван за да не се среща с други котки да я ваксинираш и обезпаразитяваш редовно да не и даващ сурово месо и да не 4истиш ти тоалетната.това е достата4но.поне така казаха моите доктори.гледаи си котето и ти пожелавам успех :kittenyarn:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...