0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #60 -: Януари 04, 2006, 16:29:04 pm »
:oops: ами аз  :oops:  такова .... като не чета тук и замалко Джама да си изяде боя
ми то такова - та аз знам почти от началото /случайно й хванах следата/ и чакам, чакам, чакам да го каже

Честито Джами - пожелавам ти един прекрасен завършек на сегашното ти положение и изчезване на гадния метален вкус в устата  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #61 -: Януари 04, 2006, 16:38:29 pm »
Не знам удачно ли е да продължаваме с въпросите и отговорите в тази тема или да отворим нова във форум Дългоочаквана бременност, но мисля, че е удачно да продължаваме да коментитраме по въпроса.
Ако модераторите сметнат, че този постинг не е на място, моля да го прехвърлят там.
Та да питам, Джами, спазваш ли нещо специално като начин на живот-физическа активност, лежане и т.н.? Позволяваш ли си да пътуваш? Колко често ходиш на УЗИ или правиш кръвни изследвания на антителата-досега колко често и нататък колко често ти препоръчват  твоите доктори?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #62 -: Януари 04, 2006, 16:57:55 pm »
Цитат на: alia_alia

Та да питам, Джами, спазваш ли нещо специално като начин на живот-физическа активност, лежане и т.н.? Позволяваш ли си да пътуваш? Колко често ходиш на УЗИ или правиш кръвни изследвания на антителата-досега колко често и нататък колко често ти препоръчват  твоите доктори?


Аля, водя нормален живот - така препоръча и д-р Владимиров. ходя на работа, засега не ме е пипнал вирус. аз така или иначе не спортувах, така че малко ми е ограничена физическата активност по принцип. не ми се е налагало да пътувам. на УЗИ ходех всяка седмица в началото, сега разредих на 2 седмици, но подчертавам - това по мое настояване, иначе докторът каза, че не е нужно да се гледаме толкова често. :) за антителата не е ставало дума повторо да ги изследвам, но аз смятам да го направя в близките седмици. така или иначе, оставам на аспирин-хепариновата терапия, според д-р Виолета Димитрова, при която ходих на изследване за нюхална транслуценция и фетална морфология, аспирина ще се пие до началото на третия триместър, а хепарина, ако мога да си го позволя финансово - до раждането, че и малко след това...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #63 -: Януари 05, 2006, 09:27:05 am »
Джам, а терапията която провеждаш сега, всъщност от кой лекар е предписана- от този , който ти е бил лекуващ и се е занумавал с теб при АРТ( доколкото разбирам д-р Владимиров)   илиспециалистът по фетална морфология, или те работят като екип?
Питам, защото навремето като забременях всеки лекар си имаше своя теория и стратегия, а нали трябва все пак да се довериш на един и да следваш неговите указания.
Та, се чудя как да процедирам при евентуална бременност. Интересувам се като застраховка, щото не че има голяма вроятност скоро да стигна до там, но ще се изям, ако пак бременността ме свари неподготвена.
А ти как се чувстваш сега, гади ли ти се?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #64 -: Януари 05, 2006, 11:10:07 am »
Аля,

терапията се назначи така:

първо, д-р Конова препоръча започване на ниски дози аспирин ежедневно от месеца, в който подновя опитите за бебе. започнах го.
след това, д-р Владимиров предписа и хепарин, веднага след инсеминацията - каза, за всеки случай.
трето, след като се установи бременност, д-р Владимиров назначи ежедневно хепарин. направих отново изследване на проблемното антитяло при д-р Конова, резултатът излезе пак малко над нормата. д-р Конова одобри назначената до момента терапия и предложи допълнително вливане на имуновенин, от което аз засега се въздържам
четвърто, повторих изследването на въпросното антитяло и в София, в лабораторията на проф.Балева - там пък резултата излезе в норма. там също одобриха назначената ми до момента аспирин-хепарин терапия.
пето, д-р Виолета Димитрова, която прави феталната морфология, също одобри тази терапия (на практика всички я одобриха), като препоръча да я продължа и след първия триместър - нещо, което и аз си мислех да консултирам.
както виждаш, избистрената терапия е резултат от мненията на няколко лекари, които аз съчетах и съвместно с прочетеното от мен из Интернета, реших да възприема. засега резултатът е добър, дано да продължи така. но при всички случаи, ще трябва да се повтори изследването на проблемното антитяло и консултацията с имунолог, така си мисля аз, неуката...  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #65 -: Януари 05, 2006, 11:36:33 am »
Това, за имуновенина-мисля, че е разумно.
Това антитяло е единствения проблем, така ли?То от фосфолипидните ли е?  Баси и чудесиите.
А този хепарин много ли е скъп?
Джами, извинявай, че те разпитвам толкова, но ти така добре обясняваш... :)
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #66 -: Януари 05, 2006, 12:14:08 pm »
Аз ходя при Тодорова от Майчин дом,която се занимава комплексно с едрокр.проблеми и генетични,както ти писах вече,jam4е.Доц.Конова и тя се заеха с мен.На мен пък ми изписаха аспирин за генетичните.Казаха ми,че след това минаваме и на хепарин.Интересно ми е,че същото,което описваш за аспирина и хепарина ще го правят и на мен,но не са ли различни неща за да правят една и съща терапия?Имам им доверие,но просто ми е интересно.
Извинете,че се намесих...знам,че не можете да ми помогнете...и май...по-скоро разсъждавах на глас. :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #67 -: Януари 05, 2006, 12:25:01 pm »
Цитат на: danidan
хепарин.Интересно ми е,че същото,което описваш за аспирина и хепарина ще го правят и на мен,но не са ли различни неща за да правят една и съща терапия?


данидан, аспиринът и хепаринът се допълват със своите различни свойства, за да осигурят необходимата терапия заедно.
не го умувай прекалено!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #68 -: Януари 05, 2006, 12:29:05 pm »
Така е,права си,хихи,а пия и селен и други неща ще пия,но намерих нещо познато и аз да си кажа :lol:  :lol:  :lol:
Благодаря ти,миличка!Успех и здраво бебче! :bighug:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #69 -: Януари 12, 2006, 11:55:59 am »
ей, докато я намеря тая тема :balk_121: и докато спре да се бъгва сайта :roll:
Страшно много се радвам, жами, ти си знаеш! Изключително и само радост от сега насетне! Целивам те! :balk_21:
*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #70 -: Януари 13, 2006, 09:29:01 am »
Явно аз съм най-голямата блейка  :oops: и не съм прочела тази тема досега  8O
Джам, честито, много се радвам, като прочета нещо такова и си мисля, че все пак усилията рано или късно се възнаграждават.
Желая ти спокойствие, положителни вълнения и щастлив завършек!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #71 -: Януари 16, 2006, 14:35:35 pm »
Айде още една блейка към отбора :) Ама като не взлизам в този подфорум така ми се пада ;)

 Много лека бременност ти желая Джам-че и още по-леко раждане. :) :) :) Много се радвам за теб. :) :) :)  Бравоооооо. :) :) :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #72 -: Януари 16, 2006, 14:46:31 pm »
Айде стига бе, не мога да повярвам, че има такива блейки :lol:  :lol:  :lol:
То както гледам докато приключат поздравленията за забременяване Джам ще роди :wave:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #73 -: Януари 16, 2006, 15:31:05 pm »
Цитат на: Lali
То както гледам докато приключат поздравленията за забременяване Джам ще роди :wave:


абе лошо нема бе, дай Боже да родя успешно, пък таман ще минем с едно поздравление общо  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #74 -: Януари 16, 2006, 17:12:04 pm »
Цитат на: Lali
Айде стига бе, не мога да повярвам, че има такива блейки :lol:  :lol:  :lol:
То както гледам докато приключат поздравленията за забременяване Джам ще роди :wave:


 :D  :D  :D  Бе важно е поздравления да има :) Ми нямам как не успях да се сдържа, нищо че видях че темата е от миналата година :) ;)

Обещавам при другите поздравления да се реванширам  :roll:

Джамче с твоята новина деня ми беше по-хубав :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #75 -: Януари 16, 2006, 19:52:31 pm »
Оллллеее,срам ме е .ама и а3 сьм от блейките...
Честито.много да се па3ите и дано вси4ко е да е наред :D
Четох в Дира,а тая тема все я подминавах.
*
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #76 -: Януари 17, 2006, 19:14:30 pm »
Джам, и аз със закъснение, но от сърце!
Искрено ти желая лека и безпроблемна бременност и най-хубавото и здраво бебче!!!
*

    Anonymous

АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #77 -: Януари 19, 2006, 17:34:27 pm »
Честито и от мен jam. След всичко, което си преживяла съвсем заслужено те е споходило това голямо щастие.
Пожелавам ти и занапред да си все така упорита и късмета със сигурност няма да те подмине.
Лека и успешна бременност, ти пожелавам, със завършек здраво, пухкаво бебче.
Бих искала да те попитам за аспирина и хепарина.
Би ли ми казала от кой аспирин ти препоръчаха да вземаш /марка/, както и дозата на хепарина?
Благодаря предварително.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
АРТ - какви ги свърших през есента
« Отговор #78 -: Януари 19, 2006, 17:45:26 pm »
Госте, благодаря ти!

аспирин си купувам обикновен някакъв, от 325 мг, като чупя една таблетка на 4.
а хепарина - слагам по 1 инжекция Фраксипарин 0.3 (2850 IU) дневно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!