0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Резултати от хормоналните изследвания!
« -: Септември 05, 2007, 21:46:35 pm »
Зравейте,..ще погледнете ли и моите резултати,направени ми на 23-тия ден от МЦ,..и евентуално за коментар...

Prolactin 623.78
 mlU/l М(83.0 - 414), Ж(90 - 523)
 
Progesteron 1.350
 nmol/l М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.8)
 Предстоят ми отново излседвания,..но на 3-5 ден следващият ми цикъл,честно казано притесняваме завишеният пролактин,..защото много често се оплаквам от главоболие,..и виене на свят,..дори ми се е случвало и по време на секс,..да ми се вие свят,колкото и смешно да ви звучи и то в съвсем нормала поза,...
    Благодаря Ви!
*
Re: Резултати от хормоналните изследвания!
« Отговор #1 -: Септември 05, 2007, 23:04:59 pm »
Пролактина наистина е завишен, но не много и може да се дължи на нещо временно. Обаче стойността на прогестерона нещо ме съмнява, по принцип трябва да се изследва 7 дни след доказана овулация, а в твоя случа не ми изглежда да е така. Доста е нисък при тези реф. ст-сти за лутеална фаза. Консултирай се за това с лекуващия те лекар и ако трябва го изследвай отново.   
Успех за следващите хормони!  :crossfingers:
Re: Резултати от хормоналните изследвания!
« Отговор #2 -: Септември 05, 2007, 23:53:53 pm »
Само да напонма за пролактина, преди вземане на кръв се почива поне 20-30 мин. Ако няма къде да се полегне просто поседни в чакалнята и си почини, също храната вечерта преди изследването трябва да е лека и никакъв секс.
Друго, което си мисля е да смениш лаборатовията.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Резултати от хормоналните изследвания!
« Отговор #3 -: Септември 12, 2007, 11:32:33 am »
Различните лаборатории, имат различни реф. стойности, но като гледам наистина пролактина е малко висок.Малко, защото напр. в Цибалаб горната граница е 619.0, освен това защо никой не обяснява, че нивата на пустия пролактин варират от такива неща като стрес, храна, секс? Из тия форуми можеш да научиш страшно полезни неща!
Препоръчвам ги на г-да лекарите! Поне на онази част, която може да работи с компютър и не гледа флопито с очакване на му пусне банички!
А ти мила, не се притеснявай просто повтори изследванията според правилата за собствено спокойствие- на 2-4 ден от МЦ,нестресирана, в съвременна лаб.(май четох някъде, 4е в клиниките по стерилитет правят вс както трябва) и всичко ще е наред!
Стискам палци!
Re: Резултати от хормоналните изследвания!
« Отговор #4 -: Септември 12, 2007, 19:02:57 pm »
Здравей Анди80!
Ходи ли при д-р Сарджева и ако да какво стана?
Аз си правих в  Лабороекспрес (във Варна) там имат пакет с необходимите хормони, които се изследват от 3-5 дрн на МЦ и работят по здравна каса. Задължително 20-30мин. почиваш в чакалнята и тогава ти вземат кръв.
Дано всичко е наред!
Пожелавам ти успех!