0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дългия МЦ - има ли заплождане
« -: Декември 23, 2007, 19:50:45 pm »
:oops:Искам да задам следващия въпрос ,и нека всеки който може да ми одговори да го направи ,МОЛЯ...ИМам цикъл около 38-39 дена и ми идва , възможно ли е да има оплождане и после да се отхвърля оплодената яйцеклетка и ако е така как да постапя и защто става така...Обичам ви  :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дългия МЦ - има ли заплождане
« Отговор #1 -: Декември 24, 2007, 10:51:24 am »
За нормален се счита всеки МЦ с дължина от 21 до 40 дена, така че твоят си е нормален.
Ето тук е дадено до 35 дена, но до 40 си е нормално:

При 39 дена МЦ, О. е някъде около 25 ден от МЦ.
Ако има оплождане и по някаква причина имплантацията е възпрепядствана, това не се дължи на дължината на МЦ.
Но никой не може да докаже че има оплождане и няма имплантация.
Бременност се доказва само ако макар и за кратко оплодената яйцеклетка се с закрепила за маточната лигавица, защото само и единствено тогава има повишени нива на ЧХГ /хормон който се отделя под влияние на имплантацията /най-просто казано/.
От овулацията до имплантацията



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дългия МЦ - има ли заплождане
« Отговор #2 -: Декември 24, 2007, 14:26:45 pm »
 :rainbow:Blagodarq ti za otgovora Denis... to4no ot teb o4akvah otgovor i kakto pri drugite si otgovorila i na men iz4erpatelno .Thenk"s... :thankyousign: :heartbeat:

^Shte te pomolq da mi vidi6 i grafikata.Trudno mi e da opredelq koga mi e to4no O i zatova si zapisvam striktno vsi4ko vzela sam si i testove za O no 6te 4akam okolo 20 den da si napravq parviq za da ne q izpusna vse pak... :oops: :balk_173:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дългия МЦ - има ли заплождане
« Отговор #3 -: Декември 26, 2007, 08:26:53 am »
Първо те моля да пишеш на кирилица, мерси :D
За графиката - до тук е добра, но е рано още да се каже каквото и да било.
Бт е добра за ФФ/фоликулярна фаза,това е фазата преди О./ :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дългия МЦ - има ли заплождане
« Отговор #4 -: Декември 26, 2007, 09:38:17 am »
   :goodluck:Денис както ми върви графиката изглежда фертилните дни ще съвпаднат
  както ми показва овул.календар дано имам и овулация.
    :biglove:А Искам да те питам дали е възможно да има фертилни дни без овулация :ask:
и ако е така може ли да се забременее.Противоречиво е но все пак да питам. :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дългия МЦ - има ли заплождане
« Отговор #5 -: Декември 26, 2007, 13:26:30 pm »
   :goodluck:Денис както ..........................
Фертилни се наричат дните преди О.- това са около 3-4 дена, денят на О. и 1 ден след О./
Това е така защото ако има полов акт преди деня на О. - може да стане зачеване, защото сперматозоидите ще са вече в тръбите и ще чакат /най-просто казано/, а 1 ден след О. защото яйцеклетката живее 12 часа/според някои автори и 24 часа след О.
Не може да има зачеване без О.
Може да има дни които приличат на фертилни /по ЦС/ и да няма О.
Това е при СПКЯ.
Тук
« Последна редакция: Декември 26, 2007, 13:46:31 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум