0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ендокринолог - Здравна каса
« -: Август 01, 2005, 13:44:09 pm »
Здравейте, накратко за проблема.Една извънматочна бременност с махната 1 тръба и втора - не се разбра точно какво стана ,но ЧХГ -то стигна до 112 и започна да спада...При постъпване в болницата ме посъветтваха да си напарвя изследване на хормоните на щитовидната жлеза и ехография, защото имам външни белези на изменение на жлезата. Моля ви, насочете ме към ендокринолог ,който да занимава с това и по възможност работи със Здравната каса.
*
Ендокринолог - Здравна каса
« Отговор #1 -: Август 01, 2005, 20:08:33 pm »
Към болницата по ендокринология, която се намира  до Министерство на замеделието има кабинет, в който сутрин по график приемат лекарите от болницата. Работят с здравната каса, но ехографията на щитовидната жлеза се наложи да си я платя, защото здравната каса не я поемала. Аз лично попаднах при д-р Бойчева и съм доволна, но съм чувала добри думи и  за други лекари от тази болница.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ендокринолог - Здравна каса
« Отговор #2 -: Август 01, 2005, 23:12:11 pm »
Цитат на: gabi32
но ехографията на щитовидната жлеза се наложи да си я платя, защото здравната каса не я поемала.


хмм.... това е добре да се провери на сайта на НЗОК - там има връзка към националния рамков договор за 2005 година и е описано всичко, което поема касата.
аз като ходих с направление при ендокринолог, ехографията на щитовидната жлеза ми беше безплатна.
(не препоръчвам лекарката, защото не съм доволна от нея, но това е друга тема)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ендокринолог - Здравна каса
« Отговор #3 -: Август 02, 2005, 04:13:49 am »
На мен ехографията също беше безплатна. Аз ходих при д-р Шигарминова, много съм доволна.
*
Ендокринолог - Здравна каса
« Отговор #4 -: Август 02, 2005, 09:24:54 am »
Лали, а къде приема тази лекарка?
В ендокринологията имат часове за края на месеца ,но казаха да се обадя след обяд за да ми запишат. Ако намаря друг вариянт май ще е по-добре за да не губя цял месец.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ендокринолог - Здравна каса
« Отговор #5 -: Август 02, 2005, 10:23:22 am »
Днес ще проверя дали приема още на адреса, на който аз ходих и ще ти пиша.
На мен прегледа и кръв ми взеха в частния кабинет /с направление/, а за ехографията се извика на другата сутрин в ендокринологията.
*
Ендокринолог - Здравна каса
« Отговор #6 -: Август 02, 2005, 10:31:47 am »
Благодря ти Лали. Чакам да напишеш. В ендокринологията платен ли е прегледа и колко струва?И хормоните и ТАТ  и МАТ всички ли се поемат от Здравната каса или не?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Ендокринолог - Здравна каса
« Отговор #7 -: Август 02, 2005, 15:49:31 pm »
ТАТ и МАТ не се поемат от касата :(
*
Ендокринолог - Здравна каса
« Отговор #8 -: Август 02, 2005, 16:22:36 pm »
Благодаря ти манхатън.
*
Ендокринолог - Здравна каса
« Отговор #9 -: Август 04, 2005, 13:19:10 pm »
Само да уточня, че аз ходих в края на декември 2004 та може би затова съм си платила ехографията.