0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Резултат от кръвен тест за бременност
« -: Октомври 16, 2016, 15:49:01 pm »
Здравейте, дами!
Аз съм нова тук, едва вчера се регистрирах. Миналата година Декември месец направих спонтанен аборт. Така и не намерих някакво логично обяснение за това,  но от тогава всеки път когато трябва да ми идва цикълът съм с някаква скрита надежда, че ще съм бременна, макар и да нямам основания за това.
Миналият месец направихме няколко опита със съпруга ми. И преди няколко дни реших да си направя тест. Естествено направих два различни и резултатът бешенедин и същ. И при двата имаше ясно изразена контролна линия и много слабо оцветена тест линия. Разбира се, това не ми даваше мира и реших да си направя и кръвен тест. На 13.10 го направих и резултатът беше 10.59. Направих друг на следващия ден в друга лаборатория и той излезе 7,63. Снощи (15.10) започна нещо да ме наболява коремът и днес получих някакво кафяво течение, прилича по скоро на края на цикъла. Реших да си направя още един кр тест, понеже от това което разбрах от написаното хормонът нараства на всеки 48-72 с 2-3 пъти. Уви резултатът ми беше 13,76. Как да тълкувам тези резултати? Изобщо мога ли да смятам резултат 10,59 за положителен? И как да разбирам последния си резултат. Ще съм много благодарна ако някой даде мнение по моя въпрос, защото това не ми дава мира. Благодаря ви!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2016, 18:55:59 pm »
Здравей, KKandur!

Слабо нарастващо ЧХГ означава, че има бременност, но не е ясно къде е разположена (вътрематочно или извън матката), както и дали има жизнеспособен ембрион. Придружаващото кървене не е добър прогностичен знак. Освен това при такива ниски стойности разликите в отделните лаборатории могат да доведат до допълнително объркване. Добре е в следващите дни да отидеш на преглед при гинеколог.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2016, 19:15:32 pm »
Благодаря Ви! Въпреки че съм наясно, че едва ли ще излезе нещо хубаво от всичко това, така се надявам..... Още утре ще посетя доктор.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2016, 20:15:59 pm »
Все пак можеш да извлечеш положителната информация от ситуацията - бременност се получава. Потърсете причините за повтарящите се спонтанни аборти, ако и сега бременността не се развие.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2016, 22:15:49 pm »
Здравейте отново! Не издържах до сутринта и ходих на лекар. Според него бременност не е имала, понеже лигавицата ми щяла да бъде увеличена, а тя не е. За тестовете обясни, че след като интензитета на оцветеност е бил различен, това означава че тестът не е положителен. А относно кръвните тестове- ами нищо не можа да ми обясни. Вдигна рамене и толкова. Посъветваме след 10 дни да повторя теста и ако е положителен да проверя за извънматочна бременност. Въпреки всичко малко се успокоих, поне знам че не съм била бременна и нищо не съм загубила. Лошо ще е ако наистина излезе извънматочна бременност. Какви са вариантите тогава за мен, може ли да бъде прекратена без никакви последствия за мен?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2016, 17:14:01 pm »
Нивото на ЧХГ се повишава при следните случаи:
- бременност (независимо къде е разположена, дали е вътрематочна или извънматочна, дали ембрионът е жизнеспособен или е гроздовидна бременност)
- ако слагаш инжекции, съдържащи ЧХГ
- при хормонално активен тумор, който произвежда ЧХГ

Бременност е имало, няма полза да се заблуждаваш, напротив. За репродуктивните специалисти е добре, ако се получава бременност, макар да на стига до раждане, защото с този факт отхвърляме голяма част от евентуалните причини за безплодие.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2016, 10:14:12 am »
Здравейте. На 28.10 ми беше инсеминацията на настъпила овулация. След 13 дни направих кръвет тест и стойността ми беше 112.25.Последният ми цикъл беше на 11.10. Ще направя още един тест в понеделник да видя какви ще са стойностите. Та въпроса ми е дали са нормални стойностите.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2016, 11:36:43 am »
Чудесен резултат! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2016, 12:08:25 pm »
Благодаря ви за бързият отговор. Инсето ни е първо,  и не съм много запозната. Още едно въпросче.. В коя г.с съм в момента? Благодаря предварително
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #9 -: Ноември 12, 2016, 13:12:55 pm »
В 4-та гестационна седмица (винаги отчитаме навършените седмици).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2016, 14:03:15 pm »
Благодаря Ви. Но не са ли малки стойностите за 4 г.с.?
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2016, 15:09:59 pm »
Благодаря Ви. Но не са ли малки стойностите за 4 г.с.?

Здравей Mimeto9311 чета ти поста и се радвам от сърце за резултата ти и сега ще ти кажа защо. Последният ми цикъл беше на 10.10.2016, овулацият ами беше на 28.10 и сега стоя и се чудя кога да направя тест, за да видя има ли резултат от труда и огромното ни желание да имаме бебе. Но дори и да не е станало при нас, ти изпращам най-искрените си позитивни мисли за успешна бременност и здраво дете! (правя някаква аналогия между твоите и моите дати)

Доброто е по-силно от злото!
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2016, 10:43:03 am »
Здравейте... След първият ми кръвен тест 112.25. На 13 ден от инсето. В понеделник 17 ден и 4 дни закъснение стойността сега е 405.25. Удвоява се на 52 часа. Нормално ли е? Вчера бях на преглед, но нищо още не се видя. В 5 г.с съм.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Резултат от кръвен тест за бременност
« Отговор #13 -: Ноември 15, 2016, 11:12:03 am »
Удвоява се добре. Раничко е за ултразвукова диагностика. Имай търпение, ще се види следващия път. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу