0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,

Опитах се да намеря във форума нещо по моя проблем, но безуспешно. Малко предистория на ситуацията - висок пролактин, излекувани хламидии и киста на десен яйчник, диагноза от една известна клиника, само след преглед с вагинален ехограф, че двете тръби са запушени и пълни с течност. Препоръката е, да се направи лапароскопска операция за отстраняването им и направо ин-витро.
Мен обаче ме достраша да се доверя просто така. Мисълта, че може би имам запушени тръби ме побъркваше и отидох да си направя цветна снимка, при което резултата е много озадачителен. Направиха ми нещо, което не подлежи на класификация - първо с течност, после с въздух. От това, което ми казаха излиза, че само едната тръба била добре. Даже не искам да си спомням за болките.
Но въпросът ми е колко време след процедурата е нормално да има кафеникаво течение? Възможно ли е, ако наистина са били пълни с течност тръбите ми да са се оправили /пих общо 2 месеца антибиотици заради пневмония и хламидии/ или от манипулацията да се е получило отпушване? Болката беше неописуема и продължава и сега вече 5ти ден след процедурата - това нормално ли е или само защото са били запушени тръбите?

Много Ви благодаря на всички  :bighug предварително.


*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #1 -: Май 22, 2007, 12:15:21 pm »
Маски, съжалявам за резултатите от изследванията.
Предполагам, че болката идва от запушването на тръбите и разкъсването на някакви сраствания по време на снимката. Кървенето ми се струва нормално при такава ситуация, болките също.
За съжаление, дори да е изтекла течността от хидросалпингса, това не решава проблема. Процедура с наличие на хдросалпингс е обречена на неуспех.
Според мен препоръката за лапароскопия е много адекватна.
Обмисли следващите си стъпки. По-добре операция и бебе, отколкото отрицателен резултат от прибързана процедура.
Късмет и кратък път до мечтата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #2 -: Май 22, 2007, 12:27:39 pm »
Много благодаря за отговора White, дано скоро видиш и ти ++ резултат!
Аз се притесних, защото доктора само вкара течността, после въздуха и само слуша със една слушалка как въздуха изтиквал течността. Даже не можа да ми каже коя тръба е запушена - всички проблеми, които съм имала са били в дясно, но понеже ме болеше доста повече в ляво и той реши, че лявата не е добре. Много странен метод на изследване ми се стори това.
Със сигурност вече реших да отида на лапаро, за да съм сигурна, но все се надявах да стане чудо и нещата да се оправят по-лесно. Вече три години не се знае точната диагноза и се уморих. Миналата година ме лекуваха за преждевременна менопауза, а тази година се оказаха тръбите проблема. ...
Успех на всички в тази нечестна борба.


*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #3 -: Май 22, 2007, 12:31:48 pm »
Аз се притесних, защото доктора само вкара течността, после въздуха и само слуша със една слушалка как въздуха изтиквал течността. Даже не можа да ми каже коя тръба е запушена - всички проблеми, които съм имала са били в дясно, но понеже ме болеше доста повече в ляво и той реши, че лявата не е добре.
Смени доктора на часа!
И сподели неговото име, защото това е престъпно безобразие!
Добре, че не ти е казал, че цветът на очите ти е виновен за стерилитета:twisted:.
Внимателно си избери лекар за лапароскопия. Най-добре се насочи първо към свястна клиника по стерилитет!
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #4 -: Май 22, 2007, 12:44:14 pm »
Ако наистина имаш хидросалпингс - е това е една сериозна причина за неудпех. А това което описваш като "продухване", с тая слушалка?! направо ме изпрати при кроманьонците, все си мисля че в днешно време това се прави под ултразвуков контрол.
Цитат
Най-добре се насочи първо към свястна клиника по стерилитет!
   :balk_50:
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #5 -: Май 22, 2007, 13:21:29 pm »
Понеже цялото "изследване" ми звучи безкрайно съмнително и примитивно, според мен е добре да се консултираш с лекар за  болките и кървенето!
*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #6 -: Май 22, 2007, 14:00:36 pm »
Благодаря Ви много за мненията.
Аз се бях подготвила предварително за това какво е цветна снимка и "продухване", но истината се оказа доста различна.
Наистина беше доста примитивно изследване. И това ме води до мисълта, че нещо не е наред.
Лошото е, че го разбрах накрая след като беше минала процедурата. Не че предварително не питах какво ще правим и отговора беше цветна снимка, ама нейсе.

Пожелавам Ви успех, а аз ще потърся наистина специалист от клиника по стерилитет.


Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #7 -: Май 22, 2007, 21:03:20 pm »
Интиресно ми е тва в Търново ли се случи или и другаде продухват?
Пък то лапарото едва ли ще се размине, дано всичко се оправи.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #8 -: Май 22, 2007, 21:34:59 pm »
Миличка  непревменно се  консултирай  с друг лекар.
Ако наистина има хидросалпинкс,то лапаро е неизбежно.
Дори да направиш ин-витро,то с хидросалпинкс предварително е обречено на неуспех!
*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #9 -: Май 23, 2007, 09:03:05 am »
Благодаря много за отговорите. За сведение тази "процедура" я правих във Русе при д-р Анил Саха. Доверих му се, защото от всички доктори, които обиколих единствено той успя да постави точна и смислена диагноза на предишните ми заболявания и да ме излекува. Проблемът е, че явно е добър диагностик и с медикаментите няма проблем, обаче апартурата му липсва. Както и да е, повече няма да отида при него. Той ми каза, че след тази процедура трябвало да стане до един месец, ако не щял да ми изпише лекарства за стимулация /заради високия пролактин не се знае как е овулацията ми/. Аз си мисля, че ако тръбите са пълни с течност колкото и да ме стимулира няма начин да стане. Така че ще Ви послушам и отивам право в някоя клиника.
Декември обаче бях в клиниката на Щерев и никак не останах доволна от отношението и прегледа. Та ще трябва да избера явно друга.
Благодаря Ви отново! Успех на всички!Вие сте единствените, с които мога да споделя проблем и да бъда разбрана.


*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #10 -: Май 23, 2007, 11:56:39 am »
Макси, Плевен ти е най-близо. Там е и един от най-добрите хирурзи-гинеколози - проф. Горчев. И клиниката им е много добра.
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=3


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #11 -: Май 23, 2007, 11:59:41 am »
Благодаря ти много White, ще отида там, защото и без това София ми е доста далече.
Край с експериментите  :D


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #12 -: Май 23, 2007, 12:28:24 pm »
Макси, Плевен ти е най-близо. Там е и един от най-добрите хирурзи-гинеколози - проф. Горчев. И клиниката им е много добра.
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=3
Абсолютно съм съгласна! Съвсем на скоро Проф. Горчев оперира една дружка /тази която ми подари Пурегона си/, на която и отстрани голяма миома, за която други твърдяха че ще е "мисия невъзможна".
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #13 -: Май 23, 2007, 19:09:28 pm »
Макси аз мисля ,че е нормално да имаш 5-6 дни прокървяване и болки.Пишати това защото и аз след хидротубация имах същите симптоми .Поне аз така разбрах може и да се лъжа ,но дано да не те излъжа, това прокървяване е от защипването на м.шийка с 2 зъбци за да може да се въведе наконечника или там както се казва на апарата в м.шийка зада се извърши изследването.Но се консултираи със специалисти.Дано се оправиш по бързо.
Аз към чувала добри отзиви за д-рЗарзаланов от Русе от 2 мои приятелки ,които вече и двета са бременн.
А как така са ти извършили тази манипулация ако си имала хламидии или аз нещо не разбрах?
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #14 -: Май 23, 2007, 19:59:28 pm »
Благодаря ти много White, ще отида там, защото и без това София ми е доста далече.
Край с експериментите  :D
Намери и добър ендокринолог.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #15 -: Юни 01, 2007, 17:17:30 pm »
Как си, Макси? Не си писала скоро.Аз минах същата процедура и се възстанових за 3-4 дена. Надявам се ако не този месец, следващия да се случи чудото. Пожелавам го и на теб!
*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #16 -: Юни 02, 2007, 09:44:59 am »
Здравей Veselia,
Болките и кървенето минаха и съм по-добре, и се отдадохме на усилено бебеправене  :oops:
Не знам дали се е получило нещо, но около 5-6 дни след овулацията постоянно ми беше лошо - по цял ден ми се гадеше и ме болеше корема ниско долу.
Та вярвам, че може ако не този месец, поне следващия да стане.
Ама тя надеждата нали умира последна :D

Успех и на теб. И дано да стане по-скоро.
Нямам идея колко е успешна тази процедура, но все се надявам на някакво чудо. А и доктора каза, че ако не стане този месец, можел да ми изпише лекарства за стимулация, за по-добър резултат /че на мен пролактина ми е космично висок и от доста време пия бромкриптин/.

Дано по-скоро да имаш повод да празнуваш и ти, и всички останали от този форум. Дано тази година е успешна и да имаме повече бебчета.




*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #17 -: Юни 02, 2007, 13:25:48 pm »
макси, не моят съвет е да не разчиташ повече на този доктор. ако тръбите ти са запушени, НЕ трябва да взимаш лекарства за стимулация!

*
Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #18 -: Юни 02, 2007, 13:56:17 pm »
Благодаря Pippi,
и другите момичета във форума ме посъветваха за същото.
Аз доктора реших да го сменя още като мина процедурата и да отида в клиника вече сериозно.
А за момента чакам и се надявам болките да не са, защото нещо ме е увредил док, а от  :bfp: Обаче ще трябва да изчакам до 12-ти  :( Тази неизвестност и очакване направо ме побъркват.....
Надеждата умира последна, както се казва!



Re: Проблем след "продухване" на тръби
« Отговор #19 -: Юни 02, 2007, 17:46:27 pm »
Макси, Плевен ти е най-близо. Там е и един от най-добрите хирурзи-гинеколози - проф. Горчев. И клиниката им е много добра.
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=3
Само да вметна че проф. Горчев е в клиника св. Марина, това е линка за клиниката.
http://www.parfumi.net/catalog/product_info.php?products_id=1524
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]