0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
Съвсем скоро се регистрирах в сайта и не знам много неща около забременяването... Вчера бях на доктор и той ми каза, че матката ми е изместена в дясно, до апендисита. Това дали ще е проблем за нещо? Той каза, че евентуално по-трудно ще забременея, но аз се притеснявам повече за това дали по време на бременността няма да затисна нещо от апендикса и ме е страх...
Моля ви да ми дадете малко информация, че да спра да се страхувам.
Благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Изместената матка до апендикса проблем ли ще е?
« Отговор #1 -: Април 10, 2007, 20:11:33 pm »
Спри да се страхуваш. Позицията на матката рядко има отношение към забременяването. На всички жени НОРМАЛНО матката им е изместена надясно или наляво.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Изместената матка до апендикса проблем ли ще е?
« Отговор #2 -: Април 11, 2007, 11:17:12 am »
Ми ще спра, но исках да знам това дали е нормално. Преди 2 г. бях при друг гинеколог, който ми беше казал, че ми е обърната. Сега ми била в дясно до апандисита.  :?
Re: Изместената матка до апендикса проблем ли ще е?
« Отговор #3 -: Април 17, 2007, 11:26:10 am »
Изместването на матката не е проблем за забременяване. И моята е изместена вдясно заради липсваща тръба, но вчера ме зарадваха че съм в 5 г.с.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изместената матка до апендикса проблем ли ще е?
« Отговор #4 -: Април 17, 2007, 11:27:54 am »
Ха, честито!
Каква чудесна изенада!!! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Изместената матка до апендикса проблем ли ще е?
« Отговор #5 -: Април 18, 2007, 09:33:43 am »
Благодаря!!!  :oops:   Още не смея да се радвам.
Re: Изместената матка до апендикса проблем ли ще е?
« Отговор #6 -: Април 18, 2007, 10:17:23 am »
Изместването на матката не е проблем за забременяване. И моята е изместена вдясно заради липсваща тръба, но вчера ме зарадваха че съм в 5 г.с.
Честита радост и успешна бременност ти желая!  :D

По темата - моята също е изместена в дясно поради липсваща тръба :wink:
Re: Изместената матка до апендикса проблем ли ще е?
« Отговор #7 -: Април 24, 2007, 13:13:10 pm »
Здравейте,
Благодаря за отговорите. А как така изместена матка поради липсваща тръба? Доктора не ми спомена нищо за тръбата. Не съм правила аборт  8O
Антинеа, ЧЕСТИТО!
Re: Изместената матка до апендикса проблем ли ще е?
« Отговор #8 -: Април 24, 2007, 15:33:52 pm »
Имах извънматочна бременност и тръбата ми е отстранена оперативно. Така че при мен имаше други фактори за по-трудно забременяване, не мисля че изместването може да е някакъв проблем.   
Re: Изместената матка до апендикса проблем ли ще е?
« Отговор #9 -: Април 27, 2007, 10:50:47 am »
Ами какви са затрудненията при обърнатата матка? Дори не съм наясно какво точно означава това  :?
« Последна редакция: Април 27, 2007, 10:52:19 am от Gerbe »