0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Неоткрита ендометриоза?
« -: Март 22, 2007, 13:30:44 pm »
Момичета,
имам следния въпрос:
През далечната 1996 година ме оперираха от киста на яйчника.Казаха ,че кистата е била обхванала целия ляв яйчник и затова са го отстранили изцяло.Хистологията показа:серозна киста.Но при операцията-едната от гинеколожките вътре каза че изтекло шоколадово съдържимо.Дали може да е било ендометриоза,а да са объркали хистологията?
После-през 2005 ми правиха лапаро в клиниката на Щерев и ми казаха че нямам ендометриоза.Възможно ли е да не са я видели?
През 2006 ходих на друг лекар и той се усъмни по симптомите които имах ,че може да имам ендометриоза.
Вие какво мислите?Може ли да съм я имала, а да не са я видели защото е на нетипично място?Или да се появила сега?
« Последна редакция: Март 23, 2007, 08:50:40 am от Lali »
*
Re: Неоткрита ендометризоа?
« Отговор #1 -: Март 22, 2007, 14:56:23 pm »
Хистологията показа:серозна киста.
Какво значи "сериозна киста",не са ли ти дали хистологията,резултатите се вписват в епикризата.

После-през 2005 ми правиха лапаро в клиниката на Щерев и ми казаха че нямам ендометриоза.Възможно ли е да не са я видели?

Според мен щом са ти правили лапаро , все пак са ти били в корема не може да те лъжат/поне аз така си мисля/.Това ми прилича на тука има тука нема  :balk_149:
Здравей angy_baby
През 2006 ходих на друг лекар и той се усъмни по симптомите които имах ,че може да имам ендометриоза.
Вие какво мислите?Може ли да съм я имала, а да не са я видели защото е на нетипично място?Или да се появила сега?

Да ти кажа посъветвай се с друг лекар,защото на мен миналата седмица ми махнаха такава киста,а доктора , който ми прави лапароскопията,каза че е поне е от 3-4 месеца, а аз бях средата на януари при двама лекари и нищо не ми казаха.

От къде си ?

поздрави

*
Re: Неоткрита ендометризоа?
« Отговор #2 -: Март 22, 2007, 15:08:09 pm »
Мила Ела,
от София съм,но в момнта съм в Холандия.
Кистата беше "Серозна", а не сериозна.За пръв път чух и чувам  за такъв вид!
За лапарото-другия лекар ми каза ,че понякога ендометриозата може да е на нетипични места и ако не се погледне с инструмента зад червата например,може и да не се види и при лапаро.
Така не ми се прави нова лапаро,но ако се наложи-ще правя.
Ще търся разбира се и мнението на още 2-ма лекари и тогава ще решавам.
Ти сега лекуваш ли се с лекарства?
*
Re: Неоткрита ендометризоа?
« Отговор #3 -: Март 22, 2007, 16:53:31 pm »
Здарвей Анджи,
Май трябва да се върна в първи клас, съжалявам не съм допрочела.

понякога ендометриозата може да е на нетипични места и ако не се погледне с инструмента зад червата например,може и да не се види и при лапаро

Напълно вероятно да е така , не знам не разбирам много.

При мен лапарото беше заради кистата и лекаря ми предложи да погледнат какво е положението на яйчниците, тръбите и т.н. Можеш да видиш има една тема за шоколадовата киста,там съм писала какво е било мазало.

Тепърва почвам лечение, в събота съм при лекаря да видим какво ще правим. Доколкото разбрах
лечението е от 3 до 6 месеца с инжекции.


Прибарай се и се залавяй здраво
пожелавам ти много успех и при желание от твоя страна
ще ти оставя тел на моя доктор за консултация/мисля че няма да ти навреди/
 поздрави









Мила Ела,
от София съм,но в момнта съм в Холандия.
Кистата беше "Серозна", а не сериозна.За пръв път чух и чувам  за такъв вид!
За лапарото-другия лекар ми каза ,че понякога ендометриозата може да е на нетипични места и ако не се погледне с инструмента зад червата например,може и да не се види и при лапаро.
Така не ми се прави нова лапаро,но ако се наложи-ще правя.
Ще търся разбира се и мнението на още 2-ма лекари и тогава ще решавам.
Ти сега лекуваш ли се с лекарства?
*
Re: Неоткрита ендометризоа?
« Отговор #4 -: Март 22, 2007, 17:27:02 pm »
Мила Елла,
благодаря ти много за хубавите думи!Много ще съм ти благодарна за телефона на твоя лекар.
успех с лечението!какви лекарства ще пиеш?
Тук имаше една тема на Лили-тя пи едно ново лекарство,което е много ефтино,донесоха й го от турция-казва се "Депо-провера".Мислия, че е много доволна-пиши и на лични да я питаш ако искаш.
Целувки от мен и успех!
Re: Неоткрита ендометризоа?
« Отговор #5 -: Март 22, 2007, 20:47:45 pm »
Хистологията показва каква е кистата а не коментара на лекарката. Може след това да се е появила ендометриоза, но може и да не е, това няма как ние да го знаем, най-добре е да направиш консултация с лекар и сега да си гледаш тестовете за ову и редовния секс. И да се върнеш в БГ бременна.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Неоткрита ендометризоа?
« Отговор #6 -: Март 22, 2007, 20:59:32 pm »
Хистологията показва каква е кистата а не коментара на лекарката. Може след това да се е появила ендометриоза, но може и да не е, това няма как ние да го знаем, най-добре е да направиш консултация с лекар и сега да си гледаш тестовете за ову и редовния секс. И да се върнеш в БГ бременна.
:DСъгласна съм с ЛУНИЧКА!!!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Неоткрита ендометризоа?
« Отговор #7 -: Март 22, 2007, 21:18:53 pm »
Тук имаше една тема на Лили-тя пи едно ново лекарство,което е много ефтино,донесоха й го от турция-казва се "Депо-провера".Мислия, че е много доволна-пиши и на лични да я питаш ако искаш.
Целувки от мен и успех!

не си разбрала съвсем правилно миличка :). не съм го пила - боднаха ми го в дупето. депо провера е мускулна инжекция. както и золадекс и диферелин (лечението което се приага в бг) също са инжекции. доволна съм много от цената за сега. още е рано да се каже дали съм доволна и от останалото :D. дано и действието му е толкова добро колкото и цената. е те тогава цена няма да има :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Неоткрита ендометриоза?
« Отговор #8 -: Март 23, 2007, 12:23:01 pm »
мерси Луничка и Ади!Прави сте ама пуста параноя!
Лилинце,извинявай, че не съм разбрала правилно.
 :bighug: :bighug: :bighug: на всички от мен!
*
Re: Неоткрита ендометриоза?
« Отговор #9 -: Март 23, 2007, 12:50:26 pm »
Тамън се зарадвах че има спасение и през устата, то нямало  :balk_144:

А последно тея инжекжии са в дупето, че някъде по темите ми се мерна
че са в корема,или не съм прочела правилно!?!

Поздрави и целувки
Ели
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Неоткрита ендометриоза?
« Отговор #10 -: Март 23, 2007, 17:40:29 pm »
анджи, споко мила

ела, хепариновите инжекции (фраксипарин, клексан) по правило са в корема
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!