0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните
« Отговор #240 -: Март 16, 2007, 16:27:11 pm »
Трябва да си била в контакт не просто с котка, а с котка, която носи вируса и да си боледувала, че да имаш IgG положително. Честно казано щеше ми се да имах прекарана инфекция, но уви...
Да ,това ми е ясно.И аз това си мислих, че ако съм я прекарала сега ще имам някакъв имунитет и ще е по-добре.Малко се поуспокоих,тъй като ветеринарът ми обясни начина на пренасяне и заразяване.
Re: Темата на бременните
« Отговор #241 -: Март 16, 2007, 17:41:13 pm »
Благодаря на всички за отговорите - ще попрочета и ще се опитам да не се шашкам толкова :P/напоследък съм доста бавничка и спяща, та не мога да се наканя да пиша/
Ултра, не знаех, че сме с 1 и същи проблем - благодаря за предложената помощ и ако се наложи ще те питам пак :P

*
Re: Темата на бременните
« Отговор #242 -: Март 16, 2007, 17:50:46 pm »
joshi, при положение, че е излязла отрицателна токсоплазмозата, трябва много да внимаваш да не се заразиш по време на бременност. Избягвай сурово и недобре сварено месо, избягвай меките сирена, измивай си винаги добре ръцете , плодовете и зеленчуците.
*
Re: Темата на бременните
« Отговор #243 -: Март 16, 2007, 18:31:35 pm »
Благодаря за съветите, Cygnus.Ще внимавам много.
*
Re: Темата на бременните
« Отговор #244 -: Март 17, 2007, 00:06:29 am »


  Момичета,като гледам само аз пия витамини Витарал,ама така ми каза доктора Центрум или Витарал и аз вземам или едните или другите.Дали е добре?За Матерна дабе не са ми споменавали.
Re: Темата на бременните
« Отговор #245 -: Март 17, 2007, 10:11:19 am »
А,Боре,не обърквай Каси.Аз си знам точната дата на овулацията,но никой от лекарите не я признава за нищо.Все искат да им кажа датата на последния МЦ.Съжалявам че не ги излъгах още първия път,защото съм с ранна овулация и сега реално съм в 16 г.с.,а те ме водят 14-15 г.с.

Ааааа най-лесното е да излъжеш доктора  :wink: Все пак не ти е сменял превръзките я  :lol:

Касси, за витамините пробвай, но съм чувала че понякога повишават чувството на гадене и за това доста лекари ги препоръчват след 16 г.с.
За изследванията можеш да си пуснеш разните там токсоплазмози, рубеоли, цитомегаловирус - те така или иначе не се поемат от касата, освен токсото, ако лекарят реши, че е нужно.
Иначе на ЖК се записах в 12 г.с.

... със сигурност аз съм най-ошашканата бременна, надявам се да не съм най-ошашканата ...
 Моята зъболекарка ми препоръча Зимафлуор, основно защото съм с наследствено много кекави зъби. На вас препоръчвали ли са ви ги? И понеже са минерал да не би и те да водят до вкостяване?
...

Ти си мислиш, че си най-ошашканата. Ама в началото особено всички сме така, защото знаем толкова много за зачеването и нищо за бременността.
За Зимафлуора, моята пък зъболерка го отрича, каза да наблегна на млечната диета. По принцип въпросът е доста дискутиран и спорен и в крайна сметка или се доверяваш на лекаря, или сама взимаш решението.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Темата на бременните
« Отговор #246 -: Март 17, 2007, 11:33:01 am »
Като стана въпрос за витамини и аз да питам.В 13 г.с. ми изписаха Топ левюр.Купих ги,започнах ги,но видях,че в тях фолиевата е само 0.2 мг и лекарката да пия ли допълнително фолиева.Каза ми,че витамините били от 16 г.с.,а сега да пия фолиевата.Вече карам 16-тата и мисля утре да почвам витамините,но какво да правя с фолиевата.Ако взимам и нея,заедно с тази от витамините стават 0.6 мг.Ако я спра остават само 0.2 мг.Как е по-добре за бебето?

В ЖК ми назначиха изследвания на някакъв австралийски вирус и сифилис,плюс кръвна картина предполагам /резултатите са написани неразбираемо с главни латински букви/.Смятам да се доизследвам по собствена инициатива,но не знам освен токсоплазмоза какво още е нужно,за да съм спокойна че съм направила каквото трябва.Моля ви за съвет.

Васе,трябваше да ги излъжа,ама още първия път,защото на УЗИ снимките на видно място излиза датата на ПРМ.А и мислех,че е напълно естествено лекарката да отчете датата на овулацията,все пак тогава е станало оплождането и недоумявам защо всички толкова държат на другата дата,която служи за ориентир в общия случай.

*
Re: Темата на бременните
« Отговор #247 -: Март 17, 2007, 19:09:54 pm »
Като стана въпрос за витамини и аз да питам.В 13 г.с. ми изписаха Топ левюр.Купих ги,започнах ги,но видях,че в тях фолиевата е само 0.2 мг и лекарката да пия ли допълнително фолиева.Каза ми,че витамините били от 16 г.с.,а сега да пия фолиевата.Вече карам 16-тата и мисля утре да почвам витамините,но какво да правя с фолиевата.Ако взимам и нея,заедно с тази от витамините стават 0.6 мг.Ако я спра остават само 0.2 мг.Как е по-добре за бебето?

фк се пие до четвърти месец! Затова и таблетите в опаковки за бременни /повечето / са 120 на брой! Следователно - изпиваш ги или като влезеш в четвърти месец /16 г.с./почваш витамините, които са ти изписали или, ако не са, каквито ти си харесаш. Въпреки това, в случай, че вече си почнала комбинираните витамини нищо не ти пречи да пиеш отделно и фолиевата киселина, която е водоразтворим витамин и което означава, че излишното количество се отделя с урината.
« Последна редакция: Март 17, 2007, 19:26:11 pm от rita »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните
« Отговор #248 -: Март 17, 2007, 19:18:57 pm »
Касси, за витамините пробвай, но съм чувала че понякога повишават чувството на гадене и за това доста лекари ги препоръчват след 16 г.с.
За изследванията можеш да си пуснеш разните там токсоплазмози, рубеоли, цитомегаловирус - те така или иначе не се поемат от касата, освен токсото, ако лекарят реши, че е нужно.
Иначе на ЖК се записах в 12 г.с.

Васи, благодаря. Изобщо на всички ви благодаря за отговорите.  :D
Васи, аз си правих за токсоплазмоза и рубеола ноември месец, тоест 4 месеца преди да забременея, трябва ли да ги повтарям пак сега? На женска консултация реших да се запиша в кварталната поликлиника, ще отида след 5 седмици и аз тогава! Както и с витамините може би, ще започна чак след 15-а седмица!
Благодаря ви сладури!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните
« Отговор #249 -: Март 17, 2007, 20:24:00 pm »
wassilena,
значи работата със зимафлуора е точно като с мултивитамините. Толкова различки мнения прочетох за приема им, че вече не знам кое е по-добре.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните
« Отговор #250 -: Март 17, 2007, 21:32:04 pm »
фк се пие до четвърти месец! Затова и таблетите в опаковки за бременни /повечето / са 120 на брой! Следователно - изпиваш ги или като влезеш в четвърти месец /16 г.с./почваш витамините, които са ти изписали или, ако не са, каквито ти си харесаш. Въпреки това, в случай, че вече си почнала комбинираните витамини нищо не ти пречи да пиеш отделно и фолиевата киселина, която е водоразтворим витамин и което означава, че излишното количество се отделя с урината.

Рита, не съм съгласна с теб. Фолиевата киселина даже се препоръчва и по време на кърмене. Аз не съм пила никакви витамини за бременни. Пиех комбинирана фолиева с йод и я пиех до 5 месец кърмене. Изобщо няма проблем и не е задължително да я спреш след като ти свършат 120те хапчета.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Темата на бременните
« Отговор #251 -: Март 17, 2007, 21:41:11 pm »
особено ако си с мутация на мтхфр
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Темата на бременните
« Отговор #252 -: Март 17, 2007, 22:03:15 pm »
Рита, не съм съгласна с теб. Фолиевата киселина даже се препоръчва и по време на кърмене. Аз не съм пила никакви витамини за бременни. Пиех комбинирана фолиева с йод и я пиех до 5 месец кърмене. Изобщо няма проблем и не е задължително да я спреш след като ти свършат 120те хапчета.
[/quote]
да, явно аз се изразих неправилно. Имах предвид, че се пие задължително поне до 4 месец, не пречи да се взима заедно с други витамини, като разбира се се съгласявам абсолютно с теб, че техния прием не  е задължителен /на витамините /, но и че нищо не пречи да пие и фк и витамини едновременно
« Последна редакция: Март 17, 2007, 22:16:06 pm от rita »
*
Re: Темата на бременните
« Отговор #253 -: Март 17, 2007, 22:09:59 pm »
особено ако си с мутация на мтхфр
По този въпрос не мога да говоря, но мисля, че е в потвърждение на това, че няма проблем да пие и комбинираните витамини и отделно фк, въпреки че стават 0,6мг.
Може би това със 120 таблети ви обърка или аз по - скоро го написах доста объркано, за което съжалявам!
Re: Темата на бременните
« Отговор #254 -: Март 18, 2007, 09:22:55 am »
Ей, трябва да се абонирам и за вашата тема!
Момичета, защо не пуснете нова, че тази е доста дълга! Само идея, де!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните
« Отговор #255 -: Март 18, 2007, 09:29:23 am »
Ей, трябва да се абонирам и за вашата тема!
Момичета, защо не пуснете нова, че тази е доста дълга! Само идея, де!

Ами защо не!?
Хайде, аз ще пусна за първи път. :blob10: Само тази не съм пускала!  :oops: :cry:
Ще заключи ли някой от модераторите тази? :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!