0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

високо кръвно и бременност
« -: Февруари 27, 2007, 23:33:24 pm »
zdraveite vsi4ki .Az sam s hipertonia i vzimam lekarstva,no iskam da imam detence.molia da me posavetvate za podhodia6t genekolog kam kogoto da se obarna.ako ima niakoi s podoben problem moiia da mi pi6e.Az sam ot Sofia.

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 08:44:18 am от Lali »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Visoko kravno i bremenost
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2007, 00:01:34 am »
имаш ли проблем със самото забременяване или се притесняваш от износването на бременността поради кръвното?
аз вдигах кръвно по време на самата бременност, следяха ме д-р Дяволов и д-р Виолета Димитрова - акушер-гинеколози от Майчин дом, както и д-р Катя Тодорова - ендокринолог също от там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Високо кръвно и бременност
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2007, 05:58:11 am »
Не всички лекарства за високо кръвно са подходящи при бременност.
При мен , освен че съм наблюдавана от гинеколог, ме следи и кардиолог.
В МД София, наред с изброените от Джам препоръчвам д-р Филчева - кардиолог към самата болница, която при нужда присъства и на раждането.
Джам, сподели нещо повечко за д-р Дяволов / за раждане/, моля.
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 08:44:44 am от Lali »
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2007, 22:27:26 pm »
Strahuvam se ot samoto iznosvane na ploda.Molia za niakakvi telefoni na tezi lekari ili za kordinati.Predvaritelno blagodariqa
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2007, 22:51:41 pm »
д-р Димитрова работи на 10-тия етаж в Майчин дом, а също така в частен МЦ Фемина - http://mcfemina.com
д-р Дяволов и д-р Тодорова са на 5-тия етаж в Майчин дом.
нямам техни телефони, просто трябва да отидеш там и да ги потърсиш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #5 -: Март 01, 2007, 05:05:58 am »
д-р Филчева работи в каб. 202 в полинклиниката на МД.
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #6 -: Март 06, 2007, 22:32:41 pm »
Blagodaria vi mnogo.A vzemahte li niakakvi lekarstava za kravnoto.
*
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #7 -: Март 06, 2007, 23:25:01 pm »
а специалист във варна да препоръчате?  :?
някой сеща ли се каква беше връзката на виното с кръвното - червеното вино качва кръвно или се бъркам?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #8 -: Март 07, 2007, 05:22:25 am »
Червеното вино качва кръвното.  Също и мазните храни, които имат отношение към холестерола.
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #9 -: Март 07, 2007, 09:20:42 am »
момичета аз имам точно обратният проблем кръвното ми е 90/50 вече втори ден и незная какво да правя постоянно се наливам с течности, вече сигурно преминах и трите литра на ден, но ... ефект нула, незная това опасно ли е за бремеността, в 14 г.с. съм?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #10 -: Март 08, 2007, 06:12:25 am »
Не е опасно. Само внимавай от наливането с течности рязко да не качиш кръвното, че става гадно.
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #11 -: Март 08, 2007, 09:35:08 am »
 Благодаря ти Лейди :bighug:
*
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #12 -: Март 08, 2007, 14:41:37 pm »
Не е опасно. Само внимавай от наливането с течности рязко да не качиш кръвното, че става гадно.

какво е отношението м/у приема на течности и кръвното? и с какво точно високото кръвно вреди на бременността? мерси  :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #13 -: Март 08, 2007, 19:39:00 pm »
Хидратацията на организма води до високо кръвно налягане. Още по рисково е задържане на течности в организма - например при бъбречна криза. Високото кръвно при бременност може да доведе до преекламсия на плода. Ся не ме питай кво е преекламсия.
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #14 -: Март 09, 2007, 00:04:27 am »
момичета аз имам точно обратният проблем кръвното ми е 90/50 вече втори ден и незная какво да правя постоянно се наливам с течности, вече сигурно преминах и трите литра на ден, но ... ефект нула, незная това опасно ли е за бремеността, в 14 г.с. съм?

Аз също през цялата бременност почти съм с толкова ниско кръвно, но това е нормално при бременните. Ето малко инфо :

Нормално по време на бременност настъпват значителни промени в организма на жената и твърде много в сърдечно-съдовата система. Кръвният обем нараства прогресивно, като се получава разреждане на кръвната плазма. Стойностите на хемоглобина спадат, а заедно с него спада и хематокритът и серумното желязо. Увеличава се с 30-40% сърдечният минутен обем, увеличава се сърдечната честота.
Всички тези промени се отразяват и на кръвното налягане - систолното (горното) налягане показва леко намалени стойности, а диастолното (долното) е по-ниско от това на небременни жени, като в края на бременността достига нива над тези на небременните. Снижаването на кръвното налягане се дължи на намаленото съдово съпротивление.
При физиологично протичащата бременност настъпват адаптационни промени в сърдечно-съдовата система, които допълнително натоварват сърцето. Налице е физиологично намаление на сърдечния резерв - нараства телесното тегло на бременната жена и плода, включва се плацентарната циркулация, увеличава се кислородната консумация.
При бременната жена увеличеният кръвен обем се съпътства с увеличен капацитет на венозните съдове, затова в първите две тримесечия на бременността има физиологично понижаване на кръвното налягане.


Високото кръвно при бременност може да доведе до преекламсия на плода. Ся не ме питай кво е преекламсия.

С термина прееклампсия се означават най-тежките форми на хипертония, при които има опасност от развитие на гърчове.
Трите основни симптома на заболяването са хипертония, отоци и отделяне на голямо количество белтък в урината.
Стойностите на кръвното налягане при тежките форми на прееклампсия достигат до 160/100, като по-голямо значение има диастолното налягане. При умерено изразените форми то е до 100 mm Hg, а при тежките форми то е над 110 mm Hg.
*
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #15 -: Март 09, 2007, 17:15:43 pm »
благодаря Дени! срам не срам, ама не знаех какво е прееклампсия. и какво сега - наливането с течности се оказва и вредно? пия мин. по 2 - 3 л. вода на ден и никога не ми е минавало през ума (признавам невежеството си в тази област), че има отношение към покачването на кръвното ми.  :BangHead:
Re: високо кръвно и бременност
« Отговор #16 -: Март 09, 2007, 17:48:10 pm »
Викето, аз през цялата бременност пия м/у 2 и 3 литра на ден и не качих кръвното, но е важно и да не  приемаш много сол, за да не задържаш тези течности!!! И разбира се, да си следиш редовно кръвното. Водата не е такъв проблем :D

Открих това :

Течности: Повишеното кръвно налягане по време на бременността изисква и повишено ниво на течностите в организма ви. Пийте поне 6 до 8 чаши течности дневно. Добре е да знаете, че намалявайки количеството на приеманите течности, няма да намалите повишеното слюноотделяне, характерно за бременността. Когато организмът не получава необходимото му количество течности, бъбреците отделят допълнително количество, за да се “уверят”, че все пак в тялото ви има достатъчно.


Забравих... 2-3 литра е нещо нормално, не е хипер оводняване на организма
« Последна редакция: Март 09, 2007, 17:55:51 pm от Дени »