0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

объркана относно ендометриоза
« -: Април 21, 2007, 22:08:18 pm »
        Здравейте и от мен , ВАША редовна четателка.  Много изчетах във връзка с ендометриозата и не разбрах дали при мен това е причината.  Положението при мен е: ХОРМОНИ В НОРМА ;ИЗЛЕКУВАНА ХЛАМИДИЯ ПРИ ДВАМАТА;СПЕРМОГРАМА ДОБРА; ИМУНОЛОГИЧНИ ДОБРИ;ТОВА КОЕТО МЕ ПРИТЕСНЯВА ЧЕ ИМАМ КИСТА 28MM НА ДЕСЕН ЯЙЧНИК СЪС СЪМНЕНИЯ ЧЕ Е ЕНДОМЕТРИОЗНА. ВЪЗМОЖНО ЛИ Е КИСТАТА ДА НЕ МИ ПРЕЧЕ ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ ИМАМ ДВЕ ПРОХОДИМИ ТРЪБИ \ХИДРОТУБАЦИЯ\ И СПОНТАНА ОВУЛАЦИЯ НА ДВАТА ЯЙЧНИКА\ФОЛИКУЛОМЕТРИЯ\И ДОБЪР ПРОГЕСТЕРОН.ИМА ЛИ МОМИЧЕТА ЗАБРЕМЕНЯЛИ С ЕНДОМЕТРИОЗА ИЛИ ТРЯБВА ДА МИСЛЯ ЗА ЛАПАРО ВЕЧЕ. БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ВНИМАНИЕТО
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: объркана относно ендометриоза
« Отговор #1 -: Април 21, 2007, 22:23:11 pm »
естествено че има и забременели с ендометриоза. аз обаче не бях сред тях. имах си (поне до един момент) овулация и хормони по учебник. и не и не. ендометриозата скапва и качеството на яйцеклетките (освен всичко останало). за лапаро обаче няма нужда да мислиш сама. намери си лекар на който да се довериш и мислете заедно.
ако обаче кистата ти не се пука няколко месеца, то най-вероятно наистина е ендометриозна и лапарото е необходимо. тва на първо четене без да съм лекар.

пп няма нужда да крещиш :D (да пишеш с главни букви)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: объркана относно ендометриоза
« Отговор #2 -: Април 21, 2007, 23:27:22 pm »
Благодаря ти Лили за отговора . Имах киста преди 3 месеца която се пукна с ужасни болки но веднага се появи нова според моята докторка и тъй като хормоните са ми в норма каква друга  киста може да е?                                                                                    Извинявам се за големите букви тепърва се уча да пиша тук                                       
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: объркана относно ендометриоза
« Отговор #3 -: Април 22, 2007, 19:11:58 pm »
доколкото знам аз фоликулярните кисти се пукат в рамките на следващия цикъл. абе мисля че един добър лекар би трябвало да може да различи фоликулярна от ендометриозна киста.
съвета ми - ако можеш да си го позволиш финансово консултирай се с поне още 2-ма лекари.
попрочети тук - www.endometriosis.bg - има и изследване на определени маркери, които засилват или отслабват подозренията за ендоментриоза. но лапароскопията си остава единствения сигурен начин. от друга страна обаче, си е оперативна намеса, макар и лека и не мисля че трябва да се скача веднага на това. абе обсъди го с колкото можеш повече добри лекари.
имам лични впечатления от стаменов и персенска от малинов и ги препоръчвам. други потребители препоръчват владимиров на базата на тяхните си лични впечатления.
успех.

пп и не се притеснявай за буквите :D.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: объркана относно ендометриоза
« Отговор #4 -: Април 22, 2007, 23:53:23 pm »
Здравейте! Прочетох написаното от вас и реших и аз да питам. През м.02.07 г. ми направиха лапароскопия в „Майчин дом”. Открили са две ендометриозни огнища извън матката и са ги изгорили. Във форума тук жените пишат, че след установяване на ендометриоза са им предписвали хапчета или инжекции поне за 3 месеца. На мен не предписаха нищо. Дали не трябва да пия нещо и аз, дори и като предпазна мярка срещу повторната поява на ендометриозата?

Как може да се установи дали съм напълно излекувана от ендометриозата или че не се е появила повторно? Пак ли трябва да ходя на лапароскопия?

И още един въпрос – може ли да се прави секс по време на МЦ? Кое е за препоръчване – да се прави секс или да не се прави секс по време на МЦ?
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: объркана относно ендометриоза
« Отговор #5 -: Април 23, 2007, 08:16:53 am »
tujnata, не е задължително да ти изписват медикаменти за спиране на цикъла. Аз имам отстранена ендо киста и не приемах нищо след лапарото. Решението е трябвало да вземете заедно с лекуващият д-р.
За съжаление ендометриозата рецидивира. Ходи на контролни прегледи при лекуващият те д-р.
Мога, стига да искам.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: объркана относно ендометриоза
« Отговор #6 -: Април 23, 2007, 10:02:49 am »
tujnata, допълнителното лечение след изгарянето на ендометриозата е препоръчително, защото тя има ужасния навик да се завръща. това става само с инжекции, не с хапчета. решението е трябвало да вземете двамата с лекуващия те лекар, а не ти сама четейки по форумите да се досамолекуваш.
дали се се излекувала напълно може да се установи единствено с повторна лапароскопия.
можеш да правиш секс по време на цикъл ако имаш желание и се чувстваш удобно. няма препоръчване - каквото ти душа иска.
февруари не е толкова отдавна. все още можеш да обсъдиш евентуално лечение на ендометриозата с лекуващия те лекар
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: объркана относно ендометриоза
« Отговор #7 -: Април 24, 2007, 10:59:35 am »
друг вариант е да пристъпиш веднага към инсеминация, ако искаш да избегнеш инжекциите и техните неприятни странични ефекти. не снам при теб какъв е случая, но знам, че има такъв вариант, който добива все повече популярност напоследък. затова, обсъди го непременно, с добър лекар!

*
Re: объркана относно ендометриоза
« Отговор #8 -: Април 24, 2007, 15:46:17 pm »
друг вариант е да пристъпиш веднага към инсеминация, ако искаш да избегнеш инжекциите и техните неприятни странични ефекти. не снам при теб какъв е случая, но знам, че има такъв вариант, който добива все повече популярност напоследък. затова, обсъди го непременно, с добър лекар!

Да, и аз все по често се натъквам на препоръчана инсеминация след установена ендометриоза.
Re: объркана относно ендометриоза
« Отговор #9 -: Април 24, 2007, 19:25:20 pm »
На мен не предписаха нищо. Дали не трябва да пия нещо и аз, дори и като предпазна мярка срещу повторната поява на ендометриозата?

Как може да се установи дали съм напълно излекувана от ендометриозата или че не се е появила повторно? Пак ли трябва да ходя на лапароскопия?

И още един въпрос – може ли да се прави секс по време на МЦ? Кое е за препоръчване – да се прави секс или да не се прави секс по време на МЦ?

Няма гаранции за пълно излекуване, след лапаро трябва да се пристъпи към възможно най-бързо забременяване, винаги има опасност ендометриозата да се върне отново. Лекарства се изписват най-вече на жени, които не целят забременяване и на такива с много силни болки.
Секс по време на цикъл за жените с ендомертриоза не се препотъчва- четох го наскоро в един сайт.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: объркана относно ендометриоза
« Отговор #10 -: Април 24, 2007, 21:32:57 pm »
Секс по време на цикъл за жените с ендомертриоза не се препотъчва- четох го наскоро в един сайт.
А пишеше ли защо, интересно ми стана.
Мога, стига да искам.