0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

забавено развитие на плода
« -: Февруари 02, 2007, 14:35:17 pm »
Моля, отговорете ми!
В 30 г. с. съм. Преди две седмици лекарят ми установи, че е налице разминаване между главичка и  краче с три седмици. Каза ми че това не е норамално, защото за такова се приема разминаване с 2 седмици. В крйна сметка  при последната ехография, главичката на бебето беше  с размери в 27 седмица, а  цялото му телце с размери 24 г. с.
 Дали това е сериозен проблем и дали  не се касае за някаква аномалия, следствие на която след като бебето се роди може да има сериозен проблем?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: забавено развитие на плода
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2007, 16:42:28 pm »
Златина, писах ти лично съобщение.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: забавено развитие на плода
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2007, 17:58:35 pm »
Консултирай се с добър специалист, който гледа на 3Д ехограф. Късмет!
*
Re: забавено развитие на плода
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2007, 18:50:00 pm »
Здравей!
При моята бебка имаше изоставане, но във всички параметри - просто вървеше по-дребна.
Това като цяло е сложен и важен проблем и изисква проследяване - дали ще се запазят тези темпове.
И отиди при добър специалист по фетална морфология, той най-добре ще прецени. Късмет, дано всичко да е окей  :P
Re: забавено развитие на плода
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2007, 18:58:16 pm »
Аз не разбирам защо лекарят не ти е обянил по-подробно на какво може да се дължи това? И след като не го намира за нормално защо не е предприел нещо по въпроса? Най-малкото повече изследвания. Имала ли си фетална морфология към 18-22 г.с.? При нея гледат развитието на всички органи/измерват главата в см/гледат за всякакви дефекти и т.н.? Мисля, че няма да е лошо да отидеш при друг лекар и да поптиаш за повторна морфология. Откъде си? Може някой да ти препоръча добър специалист.
« Последна редакция: Февруари 02, 2007, 19:00:31 pm от Baby2007 »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: забавено развитие на плода
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2007, 19:58:08 pm »
Златина, освен тези данни, за които говориш, е важно също така и как е вървяло развитието на бебето в по-ранните срокове на бременността. На колко години си? За съжаление, ние повече няма да можем да ти кажем по мрежата - възможно е да има проблем, възможно е и да няма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу