0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #20 -: Януари 25, 2007, 12:58:37 pm »
Cveti, а ти в коя г.с. си родила? И веднага ли ви изписаха с бебчо? Без никакви усложнения? Питам, защото много ме е страх, че може и да не стигна до 40 г.с. (не че имам конкретна причина да мисля така), та се чудех след колко рано бебко ще се роди здрав и силен?
Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #21 -: Януари 25, 2007, 13:13:32 pm »
Аз родих в края на 36 г.с., изписаха ни след 6 дни. А относно това кога , колкото по - близо до термина, толкова по - добре. Всяка седмица е ценна.  Важното е бебчето да е добре и да дебелее. :D
*
Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #22 -: Януари 25, 2007, 13:55:38 pm »


  Здравейте момичета ,днес съм по-добре,контракциите намаляха ,но и днес смятам деня да го изкарам лежейки.Не ходя на работа.Смярам ,че се преуморих в неделя и това беше последствието.Цял след обяд се разхождах,цял ден не бях яла нищо ,а съм с ниско кръвно,чак в 5 часа хапнах за 1 път-(не ме укорявайте много,това беше единичен случай),после ходихме на гости,общо взето цял ден не се бях прибрала в къщи.Но от сега нататък ще се пазя повече,щото в момента това ми е основното задължение.
  Пазете се повече и вие и се щадете.Прегръщам Ви и се радвам ,че ви има!
Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #23 -: Януари 25, 2007, 14:30:13 pm »
При рутинен преглед в 15 седмица се оказа, че плацентата ми от предна е станала превиа, коремът ме понаболяваше, но така си беше от самото начало... док ми каза, че трябва да спра работа и само да лежа, ма аз работех на три места, направо се шашнах отвсякъде... назначи ми магнерот 3х2 и но-шпа, които продължавам да пия (края на 21 седмица)... коремът понякога ми се стяга, но поне вече не е превиа.... мисля, че на магнерота му трябва седмица, за да се насити организма...май в листовката го пишеше...
Наистина спокойствието е от много голямо значение..кофтито обаче е, че от това лежане се пълнее..
Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #24 -: Януари 25, 2007, 22:00:22 pm »
Аз през цялата бременост лежах пък не напълнях толкова много. Качих 12 кг което е нормално.
*
Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #25 -: Януари 25, 2007, 22:14:10 pm »


  Добре,бе Цвети,какво значи лежах през цялата бременност?Никъде не излизаш,никакви разходки,никаква домакинска работа?Това ли означа да се лежи през цялата бременност.
Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #26 -: Януари 26, 2007, 11:44:00 am »


  Добре,бе Цвети,какво значи лежах през цялата бременност?Никъде не излизаш,никакви разходки,никаква домакинска работа?Това ли означа да се лежи през цялата бременност.

Точно това значи. В името на това детето ми да е добре се отказах от много неща, но всеки решава сам за себе си. Ако смята че разходките са жизнено важни, да се разхожда, никой не може да накара даден човек да направи насила каквото и да било. Но след като дълго време чакаш малкото същество си готов на всякакви жертви само и само да е добре.
Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #27 -: Януари 26, 2007, 17:26:56 pm »
Аз лежа от деня на овулацията,най-далечното ми пътуване е Майчин дом-Варна, но въпреки това си ме спохождат контракцийките.В момента съм на 3х2 магнерот /от 15г.с./, гинепрал 3х1 /от 20 г.с./ + пропранолол по 1/4 на ден.Освен това съм с болки в кръста като при мензис, което повече ме плаши понеже съм чувала, че са предвестник на раждането.Моля се да издържа още 5-6 седмици поне.
*
Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #28 -: Януари 26, 2007, 21:33:41 pm »


  Томина,желая ти всичко да завърши по най-добрия начин.Бебо да изчака още 2 месеца и да не бърза много. :D
  Искам да те питам какви са при теб страничните ефекти от Гинаприла?И преди да го почнеш имала ли си сърцебиене?
Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #29 -: Януари 27, 2007, 12:26:59 pm »
страничните ефекти при мен са повече треперене на ръцете и цялото тяло и помалко сърцебиене. При три приема на гинепрал през деня, вземам пропранолол при втория прием, по 1/4т. и нещата горе-долу се успокояват.
Re: Контракции в 19г.с.
« Отговор #30 -: Януари 27, 2007, 17:01:09 pm »
Гинепрала се взима с Изоптин за да няма сърцебиене.