0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #20 -: Ноември 19, 2006, 13:39:34 pm »
Ееее, не се сърди де, сподели си опита. Знаеш ли колко семейства се надяват на подобно подобрение. Сериозно от астенозоо - до нормо/май беше/?! - това е завиден резултат - кажи кво пиехте!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #21 -: Ноември 19, 2006, 13:45:47 pm »
Моми4ето само ли е изтрило мненията си?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2006, 17:08:54 pm »
Е, със сигурност не сме ние. Както виждаш ние си имаме позиция и я отстояваме.
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #23 -: Ноември 19, 2006, 17:24:34 pm »
Лали,радвам се, 4е не сте вие.
В крайна сметка пък имам 4увството, 4е някои моми4ета се сърдят за щяло и нещяло, а когато има дебат е нормално да има разли4ни мнения или пък недоразбрани намерения. Със системати4но "хлопване на вратата" нищо не става, ето само напрежение се създава.
*
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2006, 08:05:28 am »
Е защо го нападате момичето? На цял свят е ясно, че билките лекуват в някои от случаите, а няма как освен чрез старите хора да се предаде този опит на по-новото поколение. Все пак това е подфорум за алтернативна медицина.
« Последна редакция: Ноември 23, 2006, 08:07:12 am от cygnus »
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2006, 09:24:57 am »
Ех, Сигнус, ти защо не пи билки още десет години, ами направи ИКСИ?
Аз лично не смятам, че съм я нападнала, просто си изразих мнението, че е загуба на време и пари. Но тя беше агресивна и затова така се обърнаха нещата.

Сигнус, да знаеш, че те обичам. :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #26 -: Ноември 23, 2006, 13:08:13 pm »
Е защо го нападате момичето? На цял свят е ясно, че билките лекуват в някои от случаите, а няма как освен чрез старите хора да се предаде този опит на по-новото поколение. Все пак това е подфорум за алтернативна медицина.
Ти прочете ли момичето какво беше написало, преди да го изтрие?

Разбира се , че има как да се предаде опита, нарича се фармакология и се учи задължително в курса на обучание по медицина.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2006, 17:05:56 pm »
Абе така е ама не се обаждам всеки път на доктор като ме заболи гърлото ами си правя чайчето дето баба ми е правила. Някои неща са ясни и утвърдени още като е нямало ни фармакология ни курс на обучение.
А ти ме знаеш, че стоя твърдо на позицията на традиционната медицина (тази дето се учи много). Проблем е, когато едното започне да пречи на другото и като действие и като липса на действие.
« Последна редакция: Ноември 23, 2006, 17:09:39 pm от cygnus »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2006, 17:09:12 pm »
Разбира се, но в темата не става въпрос за билки при болно гърло.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #29 -: Януари 01, 2007, 22:07:40 pm »
Както знаете Южна Корея е високо развита индустриална държава в която традициите са доста живи и въпреки че южнокорейците са богати и могат да си позволят скъпоструващи лечения, по- голям процент от хората там предпочитат традиционната медицина. Има доста работа и за конвенционалната медицина, но според изследвания на СЗО се продават 40 пъти повече лекарства от наистина необходимите за поддържане на здравето. 
Лекарката- модератор е доста мирно настроена към билколечението, но наистина ли смята, че някъде у нас има свясно обучение по фитотерапия.Къде? Преди години беше предвиден щата за 28 лекарски кабинета в страната (колкото са окръзите). В Пловдив по едно време имаше 2, в София действаха няколко лекари с д- р Памуков начело. Сега няма нищо официално. И празнината се запълва от лечители със съмнителна стойност.
Съвет.Щом ви дават нещо с неясен произход и се прави тайна, по- добре не вземайте.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #30 -: Януари 01, 2007, 23:03:43 pm »
Не просто съм мирно настроена, а съм много силно позитивна към билките и билколечението. Аз лично използвам билки, когато лекувам себе си и близките си, доста често изписвам билкови препарати на пациентите си и като цяло насърчавам хората да си пият билките, когато са им изписани правилно.

В нашето здравеопазване има много проблеми и липсата на специализирани кабинети с лекари-фитотерапевти ми се вижда сравнително малък проблем, сравним примерно с липсата на андролози. В интерес на истината, не зная дали е нужно един лекар да се нарича билколечител, за да ползва билките, познавам много колеги, които изписват билки без да са минали някакъв специален курс на обучение. Изобщо у нас лекарите се самообучаваме в зависимост от областта на професионален интерес, умствените възможности, финансовите също така ...  :lol:

Лично аз бих приветствала да има по-сериозно обучение в тази област, но не е моята борба - тази година ще се боря за андрология.  :)

А с последния ти съвет съм 100% съгласна.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #31 -: Януари 01, 2007, 23:18:35 pm »
Цял ден чета постовете на новия ни потребител :D, който се оказва "щатен" в този подфорум.
Знахаре, искам да ти кажа че доста от девойките незнаят с какво се борят или от къде да започнат - та мисълта ми е вместо да дават 20-30 лв. за разни туби с вода или варива с неизяснен произход - по-добре да изразходят тези си средства за 1 преглед в спец. клиника или кабинет, за 1 спермограма в същите тези мед. заведения, и едва след поставена диагноза да предприемат лечение, било то и от алтернативната медицина.
Момичета, мина оная ера дето безплодието се лекува с кисела зелка!
Иначе за запушен нос и аз си взимам хомеопатични препарати  :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    franke

Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #32 -: Януари 10, 2007, 16:12:04 pm »
момичета аз имах доста фоликули които не се бяха спукали и яйчниците ми едвали не бяха покрити с тях след което естествено ми предписаха Новинет но от свекърва ми разбрах за една лекарка-тя е природолечител и естествено и аз в първия момент си помислих че е някоя шарлатанка която използва хората.но не оказа се че жената наистина си има дарба,по-принцип тя си е дипломиран лекар и работи дори с всички спортисти на герена.аз ходих при нея в продължение на 2 месеца и ми изчисти напълно яйчниците като в същото време ти влияе и на всички останали органи.незнам вие колко вярвате но благодарение на нея се разминах с хапчетата
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #33 -: Януари 10, 2007, 17:04:17 pm »
франка, би ли дала адреса на тази докторка, за да може и други, които искат да я посетят. благодаря предварително. :D
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    franke

Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #34 -: Януари 11, 2007, 10:28:29 am »
казвам се Ботева.телефона й е 0887265627,а кабинета й се намира в административната сграда на Герена (стадиона).Хубавото при нея е че може да влияе на всички органи а най интересното е че след втория,третия сеанс започват да се получават реакции от сеансите като кашлица сърбеж но несе плашете де тогава започва чистенето на отганизма.пожелавам успех на тези които решават да се свържат с вас
*

    franke

Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #35 -: Януари 11, 2007, 11:09:50 am »
поправка:пожелавам успех на тези които решат да ходят при нея
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #36 -: Януари 11, 2007, 17:59:52 pm »
Съвет.Щом ви дават нещо с неясен произход и се прави тайна, по- добре не вземайте.

а, ето това е един много добър съвет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!