0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Не ходете в Сент Тома
« -: Ноември 17, 2006, 17:21:20 pm »
Препрочетох всички теми тук, за да видя дали не се споменава някъде тази клиника, но не намерих така че започвам нова тема.
Решиха в службата ми да направят профилактични прегледи. На всички правиха освен другите и пълна кръвна картина и урина. Когато си получихме резултатите много от нас бяха потресени. На мен и на още няколко колеги бяха изкарали високи тромбоцитите коет може да се дължи на карцином. Една колежка така се впрегна че две седмици не е била на себе си докато й кажат да повтори изследванията и да се успокои. Е аз също ги повторих ето и резултатите:
В Сент Тома тромбоцити PLT
PLT 569 + 10^9/l    [150 - 400]
В нормалната клиника
PLT 161 + 10^9/l
Е разликата не е голяма, три пъти и половина са по-високи, какво толкова. Не знам как спят спокойно тези, на които резултатите в Сент Тома не са им толкова високи. Моите са малко над долната граница, а те са ги изкарали над горната.
Но се оказа, че това не е най-големият куриоз. Оказа се, че на една колежка, която не е давала урина са й дали резултатите...
За такава "точна" лаборатория не бях чувала преди.
Забравих да спомена, че за тези изследвания са платили и то не малка сума. Чува се по 40 лева на човек... ама не знам.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Не ходете в Сент Тома
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2006, 19:57:42 pm »
Е, това ми обра точките.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Не ходете в Сент Тома
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2006, 21:52:36 pm »
ми аз се бях оплакала от гинеколога в една тема в бг-мамата. явно там всичко е на ниво...
а иначе високи тромбоцити са признак на по-гъста кръв и на нищо друго доколкото знам аз. това води до повишен риск от образуване на тромб и от там до инфаркт или инсулт. това не е по-малък проблем естествено но не е свързано с карцином.
« Последна редакция: Ноември 17, 2006, 22:00:36 pm от лили »
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Не ходете в Сент Тома
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2006, 09:00:24 am »
Високите тромбоцити наистина са характерни за лошите диагнози.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Не ходете в Сент Тома
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2006, 11:29:12 am »
мене при 2 хил. тромбоцити ме тестваха за левкимия.
знам че е опасно да са извън нормите независимо нагоре или надолу но високите винаги съм ги свързвала с гъста кръв->тромби->инфаркт/инсулт.
« Последна редакция: Ноември 18, 2006, 11:30:54 am от лили »
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Не ходете в Сент Тома
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2006, 07:57:19 am »
Решиха в службата ми да направят профилактични прегледи.
...
Оказа се, че на една колежка, която не е давала урина са й дали резултатите...

Те винаги са проформа. Защото са задължени по закон да ги направят.

Отделно и аз не съм доволна от Сейнт Тома.