0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бебе
« -: Октомври 06, 2006, 16:51:23 pm »
Здравейте момичета :balk_102:
Искам да задам няколко въпроса и всеки ваш съвет ще ми е от полза.
Аз и приятеля ми мислим за бебе,планираме го,но не веднага ,а като се установим.
Досега пиех орални контрацептиви-Логест,изписани ми от лекар.
Колко месеца след спирането им мога да започна да опитвам да забременея?
Искам също да попитам за фолиевата киселина-колко време трябва да я пия и наистина ли намалява шанса бебето да се роди с някакво увреждане.
В момента водя здравословен начин на живот.Не пия и не пуша,тоест пушех,но спрях цигарите преди повече от половин година.Какво трябва да е цялостното ми поведение през месеците,в които се опитвам да забременея.
Още не съм споделила намеренията ми с лекарката ми,понеже момента не е настъпил съвсем :)
Благодаря предварително!

Re: Бебе
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2006, 18:38:39 pm »
Здравей :)
За съжаление за контрацептивите не мога нищо да кажа :? Относно фолиевата киселина и на мен така ми казаха, че намалявала възможността за увреждания на плода и било добре приемането й да започне още с началато на опитите и да продължи до първите месеци на бременността. Ние със съпруга ми пробваме от 5 месеца и аз започнах още тогава да я пия. Казаха ми, че не съдържа нищо вредно, така че можело да се приема докато се получи, независимо колко време ще отнеме. Иначе добре си постъпила със спирането на цигарите :) Много е важна подготовката на организма и доброто му състояние преди да започнете опитите. Всичко ще е наред само бъди спокойна когато дойде момента. Желая ти успех! Поздрави!  :goodluck:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Бебе
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2006, 19:14:44 pm »
Можеш да започнеш опитите веднага. Фолиевата киселина - също.
Re: Бебе
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2006, 19:49:04 pm »
Благодаря ви много :balk_602:

Re: Бебе
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2006, 19:50:50 pm »
Искам също да попитам за фолиевата киселина-колко време трябва да я пия и наистина ли намалява шанса бебето да се роди с някакво увреждане.
 
Eто ти няколко статии по темата:
Фолиевата киселина - витаминът на жената
Какво е фолиева киселина?
Повече за фолиевата киселина
« Последна редакция: Октомври 06, 2006, 19:52:43 pm от BLACK_ROSE »
Re: Бебе
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2006, 21:25:07 pm »
Благодаря за инфото,Black RoSe,ще ми е от голяма полза :)