0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ani82

тестовете за овулация - до колко са верни
« -: Септември 25, 2006, 18:34:29 pm »
имах положителен тест за ову преди 18 дни, тестовете ми за бременност са отрицателни, а признаците за цикъл отшумяха. възможно ли е да съм имала анвулатолен цикъл, въпреки положителният тест?
« Последна редакция: Септември 25, 2006, 18:41:46 pm от mini »
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: тестовете за овулация - до колко са верни
« Отговор #1 -: Септември 25, 2006, 21:11:27 pm »
Не.
Re: тестовете за овулация - до колко са верни
« Отговор #2 -: Септември 26, 2006, 06:35:56 am »
имах положителен тест за ову преди 18 дни, тестовете ми за бременност са отрицателни, а признаците за цикъл отшумяха. възможно ли е да съм имала анвулатолен цикъл, въпреки положителният тест?
Направи тест за бременност.
Re: тестовете за овулация - до колко са верни
« Отговор #3 -: Септември 26, 2006, 15:48:55 pm »
щеше да ти дойде и да не беше имала ову!
Кога прави тест за бременност?
Матей - 1.04.2006 г
*

    ani82

Re: тестовете за овулация - до колко са верни
« Отговор #4 -: Септември 26, 2006, 16:42:38 pm »
на 13 /не се стърпях/,15,16 и 17 ден, след като засякох овулация. по принцип дължината на цикъла ми варира в доста големи граници и не ми се случва за първи път да ми се появяват силно изразени предменструални симптоми, след това отшумяват и ми идва чак след 20-тина дни. така цикълът ми става примерно 56-57 дни.
четох в зачатие част от статиите и останах с впечатлението, че дефектите в ЛФ се изразяват в това, че тя е по-къса, отколкото е нужно, а не по-дълга. също и, че да не е имало овулация е другият вариант да има проблем. може и да не съм разбрала правилон, обърках се вече.
затова се чудех дали е възможно тестът да отчита повишаване на хормона, но въпреки това, да не настъпва пукане на фоликула.
опити да си засичам овулацията правя от няколко месеца /с тестове/ и започвам сериозно да се притеснявам, явно имам някакъв проблем с този странен цикъл. специално за това на лекар не съм ходила, но съм казвала, че не и е редовен цикълът като съм ходила на гинеколог и са ми казвали, че е в реда на нещата, едва ли не просто особеност на организма  :?.
*
Re: тестовете за овулация - до колко са верни
« Отговор #5 -: Септември 26, 2006, 16:57:14 pm »
Тестовете за овулация поне при мен отчитат много точно - засичала съм с фоликулометрия.
Може би не е зле лекар да те проследи един два цикъла, за да се види със сигурност има ли овулация и да се потърси причината за нередовния цикъл.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: тестовете за овулация - до колко са верни
« Отговор #6 -: Септември 26, 2006, 17:05:49 pm »
Момичета,може ли и аз да питам нещо :)
Снощи за първи път теста за ову беше положителен :lol:Имах и цервикална слуз/прозрачна/.Питането ми е предстой ли овулация или в момента съм :dontknow:
Аз моя го награбих още снощи,ама днес го няма.Пак да не изпуснем момента.Благодаря ви ако ми отговорите.
Re: тестовете за овулация - до колко са верни
« Отговор #7 -: Септември 26, 2006, 17:39:03 pm »
Ани, това, което се сещам е, че при поликистоза на яйчниците може да има лъжливо положителни тестове за овулация, но те пък се задържат така няколко дни, така че при теб едва ли това е случаят.
Можеш да започнеш да мериш температура и така за "засечеш" информацията от тестовете - при мен с температурата много точно си определям овулацията, а тестове опитах и не ме хванаха - може би защото все се наливам с вода.

Сигурно има и причини, при които след овулация може да не дойде М - някаква киста или нещо такова?
Направи си консултация с лекар, или най-добре - нека на ултразвук проследи един месец как се развиват фоликули, има ли овулация, пукат ли се фоликулите и т.н.


Успех :D
Благодаря ти, Бени!