0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Лекси

Противозачатъчни преди инвитро?
« -: Септември 04, 2006, 16:34:44 pm »
Здравейте, момичета :D
Искам да попитам винаги ли преди инвитро процедурата се блокира цикълът посредством противозачатъчни? Интересува ме по-специално как е при къс протокол. Бях останала с впечетление, че там не е необхходимо да се взимат противозачатъчни през месеца, предхождащ стимулацията, но май греша...
Мерси :D
*

    balmi

Re: Противозачатъчни преди инвитро?
« Отговор #1 -: Септември 04, 2006, 16:39:21 pm »
Права си Лекси. Аз също знам, че при къс протокол не се взимат противозачатъчни, докато при дълъг ги изписват за месеца предхождащ процедурата.
*
Re: Противозачатъчни преди инвитро?
« Отговор #2 -: Септември 04, 2006, 17:51:08 pm »
Обсъждали сме я вече тая тема, но ще отговоря и тук.
А3 съм била винаги с къс протокол. Понякога съм в3емала преди това противо3ачатъчни понякога не. На мен ми ги и3писват 3аради кисти, които се обра3уват след стимулация.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Противозачатъчни преди инвитро?
« Отговор #3 -: Септември 04, 2006, 19:48:02 pm »
При всичките ми инвитро опити стимулацията се предхождаше от месец на противозачатъчни. Последния опит дори два месеца бях на противозачатъчни.
Re: Противозачатъчни преди инвитро?
« Отговор #4 -: Септември 07, 2006, 15:58:02 pm »
Аз доста се интересувах, но за дълъг протокол. Пуснах темичка тук - някои момичета бяха на противозачатъчни предния месец, други не.
Порових доста в нета - значи, основно се включват противозачатъчни за таймиране - да си сигурен, че няма задържани фоликули, които да попречат на старта на процедурата, а в САЩ и въобще за графика - там удължават противозачатъчните колкото трябва, докато дойде време за предварително уговорената среща за начало на стимулацията. Споменаваше се и за втори ефект - да не се получели кисти от медикамента за потискане (напр.диферелин) - но това не го разбрах много добре, а и по-рядко се споменаваше.
За късия пък въобще не знам.
Аз лично не пих, а може би трябваше, защото в началото на същинската стимулация Е2 ми беше малко високъч и стимулацията не протече според очакванията.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Противозачатъчни преди инвитро?
« Отговор #5 -: Септември 07, 2006, 20:52:20 pm »
Аз и двата пъти, когато бях на къс протокол, пих примолют нор предния цикъл. При дългия протокол не пих, но други пиеха, явно е по преценка, не знам.
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: Противозачатъчни преди инвитро?
« Отговор #6 -: Септември 07, 2006, 21:41:05 pm »
аз бях на дълъг протокол и не съм пила, но преди трансфера на замразените пих един месец преди това...
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Противозачатъчни преди инвитро?
« Отговор #7 -: Септември 08, 2006, 12:26:04 pm »
Мисля, че е личен подход на лекуващия лекар.

Аз при първата процедура пих  противазачатъчни - Малвелон, а при следващите не съм.

Вторият ми  лекар беше против да се пият противозачатъчни.
Процедурите, които правихме бяха по къс протокол.

« Последна редакция: Септември 08, 2006, 12:28:03 pm от lita »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Противозачатъчни преди инвитро?
« Отговор #8 -: Септември 10, 2006, 19:27:41 pm »
Само един месец ли се пият противозачатъчните и спират ли се след като ти дойде цикъла в месеца в който ще правиш на опита? Тоест, при дълъг протокол пият ли се до ден 21?

Дони, ти защо си била на къс проткол? 8O
Доколкото зная, т.н. flare protocol, се предписва на жени над 40 години или с много неуспешни цикли и намален яйчников резерв.
На такова младо момиче да изпишат такъв протокол ми е много странно. Ама знае ли човек... :?
Re: Противозачатъчни преди инвитро?
« Отговор #9 -: Септември 19, 2006, 23:43:01 pm »
Здравейте,
пиша повече в проблемното, но ще се вклчюча и тук.
Доктора каза, че при мен ще сложат 1 инжекция към средата на предходния цикъл, т.е. този преди процедурата. Предполагам че това е дълъг протокол.
Успех на всички и поздрави на екипа на д-р Стаменов.