0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

моля ви ,помогнете съсъ съвет-естрадиол
« -: Септември 15, 2006, 20:34:17 pm »
Здравейте момичета!
Моля ви за съвет.На 33г.съм и съм с нисък естрадиол.От скоро правя опити да забременея.Имам и друг проблем-косата ми страшно пада и много се разреди.Явно проблема е хормонален.Има ли начин да се коригира естрадиола(без контрацептиви),защото искам да забременея и към кой лекар в София да се обърна.
Ще съм ви много благодарна,ако ми дадете съвет!
Желая много здраве на всички!
Re: моля ви ,помогнете съсъ съвет-естрадиол
« Отговор #1 -: Септември 15, 2006, 20:57:29 pm »
Здравейте момичета!
Моля ви за съвет.На 33г.съм и съм с нисък естрадиол.От скоро правя опити да забременея.Имам и друг проблем-косата ми страшно пада и много се разреди.Явно проблема е хормонален.Има ли начин да се коригира естрадиола(без контрацептиви),защото искам да забременея и към кой лекар в София да се обърна.
Ще съм ви много благодарна,ако ми дадете съвет!
Желая много здраве на всички!
Здрасти. Как си с килограмите? Ако си слабичка - това би обяснило ниския естрадиол. А колко ти е ФСХ на 3 ден?

Опитай да хапваш сурови слънчогледови ядки, продават обелени. Тъкмо можеш да ги комбинираш с тиквени и стафиди - става много вкусно. А и полезно. Може да помогне и на косата. Иначе има лекарстав, но тях лекар трябва да ти ги предпише.

Лекар? Ето ти двама, да си избереш:
www.invitro-bg.com
www.ivf.bg
« Последна редакция: Септември 15, 2006, 20:59:05 pm от little_rabbit »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: моля ви ,помогнете съсъ съвет-естрадиол
« Отговор #2 -: Септември 16, 2006, 19:23:42 pm »
Цитат
Има ли начин да се коригира естрадиола(без контрацептиви),защото искам да забременея и към кой лекар в София да се обърна.
.

Първо се консултирай с доктор, който знае какво е това нещо репродуктивна ендокринология.

Лично аз на ниския си естрадиол пиех соеви изофлавони на Буров.
Re: моля ви ,помогнете съсъ съвет-естрадиол
« Отговор #3 -: Септември 16, 2006, 19:50:57 pm »
Здравейте,момичета!
Благодаря ви за отговорите.
Аз съм между 52-54 кг.FSH на трети ден беше 1.0 IU. при последните ми изследвания.
Много ме притеснява този естрадиол,да не би да влизам в критическата?