0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« -: Септември 09, 2006, 12:46:33 pm »
Искам да попитам задължително ли трябва да направя хормонални изследвания- пълни?! Или мога да кандидатсватм за инвитро направо само със снимков материал за доказване на ЛУФ-синдром...нали и нужните документи????
« Последна редакция: Септември 09, 2006, 12:47:30 pm от Lali »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« Отговор #1 -: Септември 09, 2006, 12:52:27 pm »
А искам също да попитам -възможно ли е заради ЛУФ-а да не мога да пукам фоликулите с прегнил?? Благодаря ВИ предварително...
 Аз най-вероятно ще се присъединявам към тоя форум :( след нова година.....
Re: Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« Отговор #2 -: Септември 09, 2006, 17:49:14 pm »
Наха, за изследванията и нужните документи пише тук
http://zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=214&mode=&order=0&thold=0
Но мисля, че ще има промени по новата програма /поне в лекарствата, които ще отпускат/. Така или иначе сега документи не приемат  :( И на мен ми препоръчаха инвитро след нова година, но за сега още се вълнувам основно от предстоящото ми лапаро и не съм задълбала в темата. Разгладай материалите тук, пише и за късият и дълъг протокол.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=223.0
Къде ще правиш инвитрото?
Щелая ти успех!

lb2f
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« Отговор #3 -: Септември 11, 2006, 10:32:23 am »
Джазии аз за сефте започвам да търся и разпитвам как стоят нещата. До сега пробвахме нормално, но явно няма да стане. Сега събирам информация и след нова година живи и здрави ще събираме документацията. Нямам представа кое, къде и как. И ще разчитам отново на вас, както винаги. Благодаря ви, че ви има. При теб как са нещата?
Re: Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« Отговор #4 -: Септември 11, 2006, 11:57:45 am »
На мен ми предстои лапаро, защото имам хидросалпингс. След това и аз ще подготвям документи за инвитро. То аз съм с един яйчник, пък след лапарото може и без тръби да съм... та няма какво да чакам  :mrgreen:
Важното е, че има вариант, аз съм оптимист  :D
Какъв е при тебе и защо ти препоръчват инвитро?
Поздрави!

lb2f
*
Re: Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« Отговор #5 -: Септември 11, 2006, 12:44:16 pm »
здравей,наха!!!
мисля,че не си длъжна да направиш разширени хормонални изследвания,при условие,че имаш доказан луф-синдром/само обичайните(LH- на 3ден от прм,FSH-на 3ден от прм, PROLACTIN-на 3ден от прм,а PROGESTERON-на 21-22ден от прм)
но...като отидеш при специалиста-той ще ти даде комплекта с изследвания които трябва да направиш предварително за вкл.в програмата.
успех!!!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« Отговор #6 -: Септември 15, 2006, 11:03:34 am »
Благодаря Ви момичета другата седмица ще записвам час при Владимиров и каквото каже той. Успех и на вас. М/у другото това, което чета за здравната каса ме ужасавя :?

А инъче стана ми интересно тук четох за някои случаи на прекратяване на процедурата заради не добре реагиране на ф-лите. Та какво става след това има ли право жената да продължи в следващия цикъл? Или кандидатства на ново за одобрение.
Re: Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« Отговор #7 -: Септември 15, 2006, 14:06:08 pm »
Доколкото знам имаме право само на един опит през касата, а и те отпускат само медикаментите /при това може да се наложи и ти да си купуваш допълнително/. Така че, ако се провали опита няма да плащаш пункцията и трансфера, но нови лекарства няма да ти дадат.

lb2f
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« Отговор #8 -: Септември 15, 2006, 20:24:34 pm »
А инъче стана ми интересно тук четох за някои случаи на прекратяване на процедурата заради не добре реагиране на ф-лите. Та какво става след това има ли право жената да продължи в следващия цикъл? Или кандидатства на ново за одобрение.
Не, няма право да кандидатства наново през касата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« Отговор #9 -: Септември 16, 2006, 01:44:46 am »
Наде, сори за офф-а, но  защо отиваш чак на инвитро?
не е ли малко прибързано?
Поздрави
ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Въпрос ??? /изследвания за ин-витро/
« Отговор #10 -: Септември 16, 2006, 20:40:02 pm »
Ema, имаме съмнения за ЛУФ, а нали при него единствения шанс е инвитрото. Сега док ще се изкаже. Няма да крия, че се надявам да не се стигне до там. Но на там вървят нещата.
Благодаря за отговорите по другия въпрос.