0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за информация!
« -: Април 26, 2005, 11:12:04 am »
Здравейте!
През 1999 год. ми направиха лапароскопия и след процедурата всичко се обърка безвъзвратно. Вякакви опити за бебе бяха безуспешни ходих при кого ли не, при какви ли не прехвалени лекари. Оказа се, че тъй желаното бебе не е възможно да го имам. Преди 3 месеца попаднах на лекар който предложи единственият вариант "донорска яйцеклетка" да се оплоди, а аз да износя плода.
Имам по-голяма сестра която ще бъде донора, но голямото ми претиснение е лекарят изписа стимулация, но дозата ми се струва доста голяма. За 12 дни 38 бр. инжекции Меногон 75 ml по схема 4-3-4 .... на контрола иска да я види на 6-я ден. Не трябва ли да бъде под постоянно наблюдение?
Ако някой има информация моля Ви да споделите.
Благодаря Ви.
Моля за информация!
« Отговор #1 -: Април 26, 2005, 11:55:36 am »
Здравей. За съжаление нямам отговор на въпроса ти, но от това, което съм чела до сега, ми се струва, че стимулацията по принцип не е нещо безобидно и трябва да се следи много внимателно.
Чета, че след лапароскопията при теб всичко се объркало. Можеш ли да ми напишеш повече подробности? И на мен в момента ми предлагат да направя лапароскопия, но аз все още се колебая и ми се иска да съм наясно както с плюсовета, така и с минусите на тази процедура. Благодаря ти предварително.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Моля за информация!
« Отговор #2 -: Април 26, 2005, 12:15:01 pm »
при стимулация по принцип би трябвало да си на контролен преглед доста начесто - за да може в ход да се коригира дозата при нужда.
пусни, моля те, същото питане и във форума за Асистирани технологии, където най-вече четат и пишат момичетата, минали през стимулации и инвитро.
напълно ли е сигурно, че ти не можеш да произведеш свои яйцеклетки? как се установи това и при кои специалисти си ходила?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Моля за информация!
« Отговор #3 -: Април 26, 2005, 12:25:47 pm »
Цитат на: jam
при стимулация по принцип би трябвало да си на контролен преглед доста начесто - за да може в ход да се коригира дозата при нужда.
пусни, моля те, същото питане и във форума за Асистирани технологии, където най-вече четат и пишат момичетата, минали през стимулации и инвитро.
напълно ли е сигурно, че ти не можеш да произведеш свои яйцеклетки? как се установи това и при кои специалисти си ходила?


За 6 години при кого ли не ходих:-) Последните 3 години ходих при д-р Савова от "Св. София", доц. Щерев в момента ме наблюдава д-р Иво Тодоров. Не мога да възпроизведа яйцеклетка и то е сигурно защото яйчниците изобщо не реагиран на никакво лечение. Когато спра хормоналната терапия изобщо не ми идва.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля за информация!
« Отговор #4 -: Април 26, 2005, 12:37:58 pm »
Защо мислиш, че при лапароскопията всичко се е объркало? Какво обяснение ти дадоха лекарите?
*
Моля за информация!
« Отговор #5 -: Април 26, 2005, 12:47:42 pm »
Цитат на: Lali
Защо мислиш, че при лапароскопията всичко се е объркало? Какво обяснение ти дадоха лекарите?


По време на лапарото са "обелили" яйчниците за да могат да функционират, но след това се оказа, че ляв яйчник изобщо нямам от протокола който ми дадоха ясно се вижда, че преди лапарото съм си имала. Лекарите само могат да гадаят какво се е случило по време на лапарото, едната версия е, че може би са "наболи" левия яйчник по дълбоко и се е наложило да го отстранят за да не се получи кръвоизлив. В момента ходя при д-р Тодоров нейговото мнение е, че лапарото е "помогнало" яйчнкът ми да спре да възпризвежда яйчица:-)))
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Моля за информация!
« Отговор #6 -: Април 26, 2005, 12:59:37 pm »
Съжалявам :?
Много съжалявам, Алекса!
« Отговор #7 -: Април 26, 2005, 14:07:34 pm »
Напоследък прочетох доста споделени истории на момичета правили лапароскопия. Както писах и аз се подготвям за такава. Изведнъж ми хрумна, че всички момичета които излизат от операция без яйчник или тръба - някак си не могат да знаят истинската причина на отстраняването. Лекарят може да е сбъркал, да е "боднал" леко встрани и по тази причина да се налага да се премахне я тръба, я яйчник. Според мен едва ли ще го каже след операцията. Все такива мисли ми се въртяха в главата. Това са рисковете на бъзкръвната операция.
Съжалявам, че се е случило по този начин, Алекса.
Не губи кураж, дано те споходи в скоро време щастието да си мама.
На твоя въпрос за стимулацията - все пак преди началото лакарят е направил оценка на реакцията на яйчниците и е преценил дозата. На 6 ден наистина се прави първата оценка как са реагирали яйчниците на медикаментите - не се притеснявай, нищо не е нарушено в случая-такъв е протокола. След 6 ден вече би трябвало да започнат прегледи всеки ден.
Познавам жени, които са стимулирани с 50-60 инжекции на един цикъл и всичко е ОК.
Успех
*
Re: Много съжалявам, Алекса!
« Отговор #8 -: Април 26, 2005, 14:09:40 pm »
Цитат на: slavva
Напоследък прочетох доста споделени истории на момичета правили лапароскопия. Както писах и аз се подготвям за такава. Изведнъж ми хрумна, че всички момичета които излизат от операция без яйчник или тръба - някак си не могат да знаят истинската причина на отстраняването. Лекарят може да е сбъркал, да е "боднал" леко встрани и по тази причина да се налага да се премахне я тръба, я яйчник. Според мен едва ли ще го каже след операцията. Все такива мисли ми се въртяха в главата. Това са рисковете на бъзкръвната операция.
Съжалявам, че се е случило по този начин, Алекса.
Не губи кураж, дано те споходи в скоро време щастието да си мама.
На твоя въпрос за стимулацията - все пак преди началото лакарят е направил оценка на реакцията на яйчниците и е преценил дозата. На 6 ден наистина се прави първата оценка как са реагирали яйчниците на медикаментите - не се притеснявай, нищо не е нарушено в случая-такъв е протокола. След 6 ден вече би трябвало да започнат прегледи всеки ден.
Познавам жени, които са стимулирани с 50-60 инжекции на един цикъл и всичко е ОК.
Успех



Благодаря ти!!!