0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Четох аз четох, ама не можах да си създам мнение, та да си мина директно на питането....

Значи, днес си видях хормоните, и се оказа, че Estradiol-а ми е с по-ниска стойност от референтните, а FSH-то ми е почти на горната граница на референтните стойности ... Съжалявам, че не мога да цитирам точни резултати, но изследването ми остана в папката пи Док....

Та, той ми обясни, че имам изчерпване на яйчниковия резерв (както и беше заподозрял), и че най-добрият вариант е да правим ИКСИ имайки предвид спермограмата на милото....

Лошото е, че аз много се чудя за тези резултати, и по-точно чуденките са ми следните:
- миналият цикъл бях на Марвелон, за да изчистим фоликулярна киста
- правих изследванията втори ден от цикъла

Та се питам аз - дали това, че съм ги правила на 2-ри ден от цикъла след прием на противозачатъчни не е дало някакво лошо отражение?

И следователно - дали на следващият цикъл да не пусна едни контролни хормони (ще се пробвам по касата...)?

Момичета, кажете какво мислите? Много съм объркана, а и препоръката за ИКСИ със сериозна стимулация доста ме шашна  :?

ПП - Док каза, че има вероятност пак да стане на естествен цикъл, но това било според него "шанс едно на милион"....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #1 -: Юли 19, 2006, 18:53:40 pm »
Ралинка, пусни другия месец пак хормони на 3-ти ден, но СПРИ ДА ПУШИШ, защото си "изпушваш" яйчниците.
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #2 -: Юли 19, 2006, 19:01:27 pm »
Зайко, знам, тамън сега на морето ще ги откажа, зарекла съм се  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #3 -: Юли 19, 2006, 19:24:49 pm »
Рали, аз мисля, че след каквито и да е хормонални и противозачатъчни, хормоните се поразбутват, освен това и на втория ден не му е времето -естрадиолът се покачва по-късничко.Направи изследванията на 3-5 ден, освен това може би трябва да почакаш да минат 1 -2 цикъла след марвелона.Спри наистина цигарите и е много важно да се успокоиш. Малко ми се вижда странно само на базата на едно изследване да се твърди категорично такова нещо.А и щом докторът ти предлага Икси, значи не е точно такова положението. Може би докторът мисли , че има такава тенденция, и иска да я изпревари с действие.Има други по-сигурни изследвания за яйчниковия резерв.Стискам палци при следващите хормонални изследвания всичко да е ОК!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #4 -: Юли 19, 2006, 19:37:44 pm »
Рали, първо изчакай минимум един чист цикъл.
Второ Е2 пусни на 3-5 ден и около овулация.
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #5 -: Юли 19, 2006, 19:42:04 pm »
Девойки, нали в Плевен изследват някакъв инхибин, който по-сигурно показва яйчниковия резерв?
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #6 -: Юли 19, 2006, 21:13:14 pm »
Точно така инхибин В най-добре ще покаже какво е положението с яйчниковия резерв и няма да се гадае по естрадиола и FSH. В Плевен се изследва, аз го правих там най-добре е на 3 ден от цикъла.

Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #7 -: Юли 19, 2006, 22:41:15 pm »
Лиди, я кажи как става това? Трябва да ходя до Плевен или от тук пращам....???? Ъъъъъ... какво???? Плазма? Добре деее, и колко парички?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #8 -: Юли 19, 2006, 23:00:03 pm »
Ралинка, пусни другия месец пак хормони на 3-ти ден, но СПРИ ДА ПУШИШ, защото си "изпушваш" яйчниците.
ТОЧНО ТАКА!!!!!!!!!При мен ТСХ 1 година беше под нормата и като спрях цигарите след 3 месеца всичко в норма!!!!Цигари влияят отрицателно!!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #9 -: Юли 19, 2006, 23:05:43 pm »
Ралинка,

според мен също е най-добре да изследваш Инхибин Б, за целта може да пратиш кръвен серум и по куриер, на 3ти ден от цикъла. Доколкото знам, Данидан беше изследвала инхибин Б и в Бодимед в София, цената е 50лв., резултатът от него е най-показателен за яйчниковия резерв.
А ти  за пръв път ли излседваш репродуктивни хормони?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #10 -: Юли 20, 2006, 07:48:18 am »
За пръв път адаш..... Просто досега все не стигах до тях.... то не беше първо некадърен лекар, после спонтанно, после фоликулярна киста .... А преди това не сме си мислили сериозно за бебе....  :D

Благодаря ви за инфото  момичета.... Значи, от 29-ти сега ми стискайте палци за цигарките  :D :D :D

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #11 -: Юли 20, 2006, 07:50:07 am »
Рали на 3 ден от цикъла се изследва.Кръвен серум пратих може и по куриер. Струва 25 лв.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #12 -: Юли 20, 2006, 10:20:05 am »
Имам едно изследване на хормони, направено веднага след спиране на противозачатъчни. Там естрадиола е изключително нисък. При следващи изследвания винаги е бил в норма. Пусни пак другия месец хормони и си запиши резултатите. Къде ти ги праща док - на първия етаж или в Кандиларов?
За цигарите ще ти е необходима помощ. Аз ги отказах с табекс и книгата на Алън Кар. Румен ги отказа със сладко :lol: Два месеца след спирането си имах хубав фоликул - виждала си го на какво е станал :D
Стискам палци за отказването - ако имаш нужда от помощ съм винаги насреща :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #13 -: Юли 20, 2006, 10:35:00 am »
Рали,
аз също имах тема за Инхибин Б. Потърси с търсачката.
Взема се кръв в лаборатория, прави се на серум, изпраща се по куриер, аз ползвах Сити експрес, и на следващият ден е в Плевен.
На сайта на лаборатория http://www.immunelab.info/ ще видиш повече информация а на телефона ще ти кажат как да го направиш.
Моят резултат беше много добър и аз на него вярвам а не на съотношението на другите хормони.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #14 -: Юли 20, 2006, 12:15:58 pm »
Ултра, знаем го твоя фоликуууул, знаем гоооо  :lol: :lol: :lol:

Иначе док прати изследванията на първия етаж...

За цигарите ще се справя - бях ги отказала за една година, ама пусто Ники по това време пушеше, и като се събрахме под един покрив пак ги пропуших... Сега той ги отказа от Нова Година, и аз се опитах, ама не успях... Вече се запасих с Никорет и ще действам:-))) За тези, които не знаят - Никорет е никотинова дъвка, дъвче се по схема с намаляващи дози....  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #15 -: Юли 20, 2006, 21:21:18 pm »
Ултра, знаем го твоя фоликуууул, знаем гоооо  :lol: :lol: :lol:

Иначе док прати изследванията на първия етаж...

За цигарите ще се справя - бях ги отказала за една година, ама пусто Ники по това време пушеше, и като се събрахме под един покрив пак ги пропуших... Сега той ги отказа от Нова Година, и аз се опитах, ама не успях... Вече се запасих с Никорет и ще действам:-))) За тези, които не знаят - Никорет е никотинова дъвка, дъвче се по схема с намаляващи дози....  :lol:
Ралли пат има ли ефект тази дъфка???????Колко струва и колко време се приема?? :D
Re: Естрадиол и Проблем с яйчниковия резерв
« Отговор #16 -: Юли 21, 2006, 09:58:19 am »
Ади, значи опаковката от 10 билистера 4мг е 15 лева.... Въпросът е колко пушиш на ден, и вече съобразно с това се прави схема, като е на два етапа.... Първо подаваш на огранизма си толкова никотин, колкото си му набавяла докато си пушила, но губиш навика да запалваш цигара, после - намаляваш дозата дъвки, после минаваш на 2 мг.... Общо взето аз отказах цигарите първия път за период от един месец... НО! изобщо трябва да забравиш идеята да запалиш дори ЕДНА цигара....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!