0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Какво трябва да направим за начало
« Отговор #40 -: Май 17, 2006, 17:40:22 pm »
Мерси мила Фуси и вземи да разкажеш при теб как върви. :D
Благодаря ти, Бени!







*
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #41 -: Май 18, 2006, 10:38:54 am »
Аааа, как бе!
Естествено, че ще ви държа в течение
На този етап сме наникъде засъжаление.
1. Подали сме документи още в началото на годината. Още предиединмесец трябваше да ни впишат в регистъра за кандидат осиновители, но за зла врага, нашата социална работничка ИЗЛЕЗЕ 1 МЕСЕЦ В ОТПУСКА  :evil:  :evil:  :evil: . За това писах отделна тема, че ми бяха поникнали отровните зъби....
Сега всеки момент чакаме да си дойде от отпуската и обеща, че за 1 седмица щяла да ни впише, пък да видим....
И след това се започва чакането за детенце.....

Страшно ми е неприятно да го кажа, даже бая се срамувам, ама тук нали сме си наши.......

Момичета без връзки май няма да стане.....  :oops:  :oops:
Още нищо не съм направила в тази насока, защото ми е вътрешно противно, но..... май натам отиват работите.
Ще гледам да го избегна по всички възможни начини, ама незнам...

Ще ви държа в течение при всички случаи.
В очакване ....
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #42 -: Май 18, 2006, 11:47:30 am »
Е добре почиват социалните работници, по 1 месец, да са живи и здрави :?

Фани, що бе няма да стане без връзки, ще трябва да чакате много, или да ви изберат хубаво детенце?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #43 -: Май 18, 2006, 11:50:04 am »
нали са държ служители...
даже подозирам че не си е взела цялата отпуска...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #44 -: Май 18, 2006, 20:53:09 pm »
kareliya,
Решението е готово в срок от 2 до 3 работни дни. НО -Това решение може да се обжалва в следващите седем работни дни.
През този период до биологичните родители на детето се изпращат призовки, с информация че детето им е осиновено с решение на съда. След като те подпишат призовката и не обжалват това решение, то влиза в сила и вие може да си вземето детето вкъщи.
Тоест след изтичане на 7дни,ако няма подадена искова молба за обжалване на решението,то влиза в сила и вие сте родителите на детето. Не би трябвало и на практика биологичните родители трудно могат да разберат кой осиновява детето.
Държавата гарантира тайната на осиновяване в Чл.145 ал.2 от НК и чл. 67а ал.2 от СК  - практически всички лица на които е станало известно, че дадено лице е осиновено се задължават да опазват тайната на осиновяването.
Нещо повече -съгласно чл. 61, ал.2 СК – “…между осиновения и неговите низходящи, от една страна, и осиновителя и неговите роднини – от друга, възникват права и задължения като между роднини по произход, а правата и задълженията между осиновения и неговите низходящи с роднините им по произход се прекратяват…”.
Тоест детето получава ново - второ удостоверение за раждане в което се вписвате вие,като родители,ново ЕГН и ако вие имате желание да промените и името му,и ново име.
От влизане в сила на съдебното решение детето е ваш пълноправен наследник и родствените връзки с кръвните му роднини са прекратени по закон.
kareliya,
има закон който държи децата при родителите им-това е обичта.
Как ще се чувства детето ви зависи от вас
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #45 -: Май 18, 2006, 21:32:02 pm »
Цитат
kareliya,
Решението е готово в срок от 2 до 3 работни дни. НО -Това решение може да се обжалва в следващите седем работни дни.
През този период до биологичните родители на детето се изпращат призовки, с информация че детето им е осиновено с решение на съда. След като те подпишат призовката и не обжалват това решение, то влиза в сила и вие може да си вземето детето вкъщи.
Тоест след изтичане на 7дни,ако няма подадена искова молба за обжалване на решението,то влиза в сила и вие сте родителите на детето. Не би трябвало и на практика биологичните родители трудно могат да разберат кой осиновява детето.
Държавата гарантира тайната на осиновяване в Чл.145 ал.2 от НК и чл. 67а ал.2 от СК - практически всички лица на които е станало известно, че дадено лице е осиновено се задължават да опазват тайната на осиновяването.
Нещо повече -съгласно чл. 61, ал.2 СК – “…между осиновения и неговите низходящи, от една страна, и осиновителя и неговите роднини – от друга, възникват права и задължения като между роднини по произход, а правата и задълженията между осиновения и неговите низходящи с роднините им по произход се прекратяват…”.



Плаша се от такова инфо. Baoo - ако си социален работник хептен се плаша, честно казано. По ГПК няма работни и неработни дни - примерно. Второ как можеш да връчиш призовка на лице с неустановен  адрес или по постоянен /съгласно удостоверение от ДНСП/ , на който ти обясняват, че лицето отдавна го е напуснало. Кога се смята за уведомен и откога тече срока за обжалване?
Цитираните текстове за запазване тайната на осиновяването  са само на хартия общо взето.
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #46 -: Май 19, 2006, 08:59:11 am »
lady_11,
Законите в България са за всички.Има си процедура и административни наказания за такива, които не ги спазват.
Да, винаги ще има хора които ще се опитват да нарушат пространството на осиновените или на осиновителите..
Що се отнася до това дали има случаи на биологични родители с неизвестен адрес- в практиката почти няма такива.
Ще поясним и защо  :D
От 22.08.2003 г съществува НАРЕДБА за условията и реда за осъществяване на мерки за предотвратяване изоставянето на деца и настаняването им в институции, както и за тяхната реинтеграция. Социалните работници от отдел"Закрила на детето" работят по тази наредба вече трета година.
Какво се случва ако една майка вземе решение да остави детето си за осиновяване?
След като е получен сигнал за съществуващ риск от изоставяне на новороденото дете от Родилно отделение при МБАЛ, независимо от възрастта и развитието на детето, социалният работник от отдел „Закрила на детето” по настоящ адрес, до 24 часа предприема проверка по случая.
Какво значи това? Социален работник незабавно посещава Родилно отделение, като се среща с майката в стационара на отделението. Целта на срещата е да се окаже първоначална подкрепа за справяне с после родовия период и с признаците на притеснение, нетърпение, напрежение или депресия.
Във връзка с тази така наречена след родова депресия, закона бе изменен и биологичната майка няма право в рамките на 14 дни след раждането да подписва декларация съгласие за осиновяване. Това е периода в които лекарите считат, че депресията отминава. /Чл. 54. (2) от СК/
Социалният работник съвместно с персонала на родилното отделение работи с майката по отношение на страховете й да види, докосне и кърми детето си. Тоест да полага необходимите грижи и внимание.
Не са редки случаите, когато родилките от страх за съдбата си, изобщо не мислят за детето си. В такива случаи често наблюдаваме бягство от родилно отделение, след раждането. Тогава е възможно да вземат със себе си и единствените документи, удостоверяващи раждането, с надежда, че така няма да могат да бъдат открити и задължени да отглеждат детето си или да имат контакт с него.
Тогава има няколко варианта-майката се обявява за издирване чрез съдействието на полицията, /Чл. 57.  (1) и (2) СК/-тоест осиновяването може да се предприеме и без съгласие на родителя и др.
При всички случай обаче по изоставянето на детето работят специалисти,които не го оставят без статут на произвола на съдбата.
Биологичната майка може да вземе и решение временно да изостави детето си и то да бъде отглеждано в Дом за медико социални грижи /ДМСГД/, бившите домове „Майка и дете”. Това е възможно да се случи до отстраняване на трудностите съпътстващи раждането и отглеждането на детето в семейна среда.
Когато обаче биологичният родител категорично е взел решение да остави детето си за осиновяване, има право да получи консултация, относно последиците от неговото съгласие за осиновяване на детето.
Когато той е подписал декларация-съгласие за осиновяване, детето се вписва в Регистър на деца за пълно осиновяване, воден от Регионалната дирекция „Социално подпомагане” по постоянния му адрес, съответно в регистъра на децата, които могат да бъдат осиновени от чужденци при условията на пълно осиновяване, воден от Министерството на правосъдието.
Разказваме всичко това, защото то практически доказва, че почти няма случаи в които адреса на биологичните родители е неизвестен.
Законодателя е помислил за правото на детето да се отглежда в семейна среда.
lady_11,
БАОО е сдружение на осиновени хора и родители, осиновили деца  :D
*

    balmi

Какво трябва да направим за начало
« Отговор #47 -: Май 19, 2006, 09:08:16 am »
Baoo, благодаря ти за информацията и разясненията !!!! :balk_21:
*
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #48 -: Май 19, 2006, 14:48:08 pm »
Fussi, с връзки или без, тука принципните положения са излишни; няма значение ако това ще те доведе до твоето слънчице... Аз мисля че всеки би използвал "втори" начин стига да има възможност. То от сега се почва, ами после - проблем за добър педиатър, проблем да се запише в детска градина, после проблем с местата в първи клас... и всеки търси най-доброто решение. Такаче дай-боже по-скоро да се почва с горните проблеми :)

Косето е на небето.
*
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #49 -: Май 19, 2006, 14:56:46 pm »
Абе аз в началото бях страшно против!!!!
Да не говорим, че точно в тази област, плащането на подкупи, рушвети и подаръци провокира и подпомага търговията с деца, което е...... ами не мога да намеря точната дума.

Но ето ме мен. Тръгнах абсолютно добронамерена, документите ми бяха изрядни, едната поръчителка почти до вратата на дирекцията им я заведох, въобще положих всички усилия, за да бъде работата на служителката максимално улеснена. И да не повтарям какво ми се случи.

Точно тогава си казах, ами след като още съвсем съвсем в началото ме спъват и отлагат, заради несвършена работа и  абсолютни глупости,  кой знае какво ме очаква нататъка...

Като много се извинявам, може да имам много високо мнение за себе си, обаче си мисля, че ние сме доста подходящи осиновители. И затова реших, че без връзки няма да стане.....
В очакване ....
*
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #50 -: Май 19, 2006, 15:03:27 pm »
Обаче,кой в случая е по-важен?
Директорката на дома или соц.работничка???
На кой трябва да се даде?
*
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #51 -: Май 19, 2006, 15:13:11 pm »
Ааа, не не!

Вижте, много се извинявам, ако съм била разбрана неправилно.

До този момент НИКОЙ НИКОГА не ми е поискал рушвет.

Нито знам кой, на кого, колко.....
Нито някой мой познат (около мен има три прясно осиновили двойки) ми е споменал, че е платил.

Просто аз си мисля, че трябва да търся връзки, по-скоро да бъда препоръчана.....
В очакване ....
*

    Anonymous

Какво трябва да направим за начало
« Отговор #52 -: Май 20, 2006, 19:34:03 pm »
Цитат
Директорката на дома или соц.работничка???


По СЛУХОВЕ достигнали до мен - даваш ги на директора на дома , включително и за заделеното за соц. работник. Мизата е около 7 за здраво и право дете /неромче/ до 2 годишна възраст.
*
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #53 -: Май 21, 2006, 01:33:34 am »
съседката ми си осинови детенце миналата година - нямаше годинка, никъде нищо не е давала, но процедурата на мен ми беше странна, защото 6 месеца ходеха при бебето в дома, купуваха му памперси и разни други неща, разрешиха им дори да го заведат при техен лекар за да го прегледа обстойно. много жизнено и хубаво детенце е, ако искате ще питам още за процедурата.
*
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #54 -: Май 27, 2006, 12:52:29 pm »
Госте 7 - какво? Аз го разбирам като 7 000 лв. Доста ми се струва, но сподели точно подробностите. бубата , ако може нека и твоята съседка ти разкаже  процедурите през които е минала.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Какво трябва да направим за начало
« Отговор #55 -: Май 29, 2006, 17:48:19 pm »
(Аз го разбирам като 7 000 лв. Доста ми се струва)


Има логика-членовете от комисията са 7, точно по 1000лв на човек.