0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инсеминации - ноември и декември 2013г.
« -: Ноември 22, 2013, 15:50:49 pm »
Здравейте, не намирам тема за инсеминации през ноември и декември 2013 и затова си позволявам да пиша тук - този месец ми престои инсеминация /в понеделник ще се реши - в зависимост от това как се развиват 2-та фоликула, които имам след стимулация с Клостилбегит/, но ме притеснява, че със съпруга ми не сме правил секс от 3 дни, а до понеделник ще станат - 6 дни  8O. Самата инсеминация не се знае кога точно ще бъде /вторник, сряда или четвъртък/ и до тогава ще станат още повече дни. Питах доктора, но той каза, че ще каже кога да се прави секс, но не ме е питал кога е било за последно...
Това не е ли много дълъг период на въздържание?  8O
*
Re: Инсеминации - ноември и декември 2013г.
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2013, 16:36:24 pm »
Здравей bonbolini,

При нашата инсеминация аз също доста си бих главата с този въпрос, но щом доктора ти е казал че ще каже, значи го има в предвид  :wink:
А как вървят фоликулите и кой ден ти е, че се чудиш дали ще е вт, ср или четв?
*
Re: Инсеминации - ноември и декември 2013г.
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2013, 16:41:49 pm »
Имате ли открити досега проблеми при спермален анализ?
Ако няма такива, не се тревожи, и 6 дни въздържание няма да се отразят фатално. Ако имате проблеми, добре е въздържанието да е около 3-4 дни, понякога и по-кратко.
Правете секс междувременно, ако искате, защото имате достатъчно време, и си чакайте инсеминацията.
Успех!
Re: Инсеминации - ноември и декември 2013г.
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2013, 16:48:25 pm »
Здравей bonbolini,

При нашата инсеминация аз също доста си бих главата с този въпрос, но щом доктора ти е казал че ще каже, значи го има в предвид  :wink:
А как вървят фоликулите и кой ден ти е, че се чудиш дали ще е вт, ср или четв?

Здравей, днес ми е 10-ти ден - в ляв яйчник 14мм фоликул , в десен - 13,6, лигавица М, 6,6 мм.
Дебелината ме притесни, защото при други прегледи около 10-11 ден  съм имала дебелина 7-8мм и нагоре  :? В понеделник, 13-ти ден рано сутринта доки ме вика за преглед да види как са се развили /дано да се развият/ фоликулите и предполагам, ще каже как да се действа тогава. Но това за въздържанието ме притесни, защото този път не пита кога е бил последния път, а директно каза, че ще ни каже кога да се действа  :wink:
А при теб как се развиха нещата, би ли споделила - благодаря ти предварително  :D
*
Re: Инсеминации - ноември и декември 2013г.
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2013, 17:50:39 pm »
Здравей :)
Попринцип казват, че Клостилбегита скапва лигавицата.... аз за съжаление не помня моята колко е била (и дали изобщо сме я обсъждали) за да ти кажа, но при мен имаше доскоро и септум в матката, който влияеше, т.ч. не е показателно....
Иначе аз направих по един фоликул във всеки яйчник, като чак към 20-21мм ми биха прегнила, т.ч. предполагам че имате време още при тези размери.
При нас след инсеминацията цикълът си ми дойде все едно нищо никога не е било :(, но това беше август месец. Миналият си направих хистероскопия за премахване на септума и сега се възстановявам и още обсъждаме с лекарката дали да опитваме пак с инсе или направо инвитро....
Гледай да си спокойна само и успех!  :bighug:
Re: Инсеминации - ноември и декември 2013г.
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2013, 18:16:40 pm »
Mousyt,
Много ти благодаря за отговорите  :D Поуспокоих се малко, а накарах и съпругът ми да се обади на доктора да го пита за въздържанието, всичко е ОК за момента. Гледам да мисля позитивно, но... нали знаеш - все нещо излиза не така както трябва...
Сигурна съм, че като се възстановиш, ще вземете правилното решение е ще си гушкаш даже две бебчета /между другото много често познавам  :D /
:bighug
Re: Инсеминации - ноември и декември 2013г.
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2013, 18:19:48 pm »
Имате ли открити досега проблеми при спермален анализ?
Ако няма такива, не се тревожи, и 6 дни въздържание няма да се отразят фатално. Ако имате проблеми, добре е въздържанието да е около 3-4 дни, понякога и по-кратко.
Правете секс междувременно, ако искате, защото имате достатъчно време, и си чакайте инсеминацията.
Успех!
Преди по малко от месец имаме 3-та спермограма, която е нормозооспермия /предишните бяха с лека астенозооспермия/.
Съпругът ми се обади на доктора и са се разбрали  :wink:
Благодаря много  :D
Re: Инсеминации - ноември и декември 2013г.
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2013, 21:16:24 pm »
bonbolini, виждам, че си предприела вече инсеминация. Моята ще бъде вероятно следващия месец, докторът иска да види дали не ми е нисък прогестеронът и не разваля нещата той. Пожелавам ти много успех и да имаме летни бебета  osi_9 stork-boy ylinfant
Re: Инсеминации - ноември и декември 2013г.
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2013, 10:49:38 am »
Catcat,
докторът в началото ми каза следното: Прецени как искаш - лека стимулация и по естествен начин или лека стимулация и инсеминация... В петък на прегледа ми каза, че лично той предпочита инсеминацията, защото вече доста месеци не става по естествен начин, а при инсеминацията знае какво вкарва като материал и, че достига където трябва  8O /в този ред на мисли - хидротубацията ми показа проходими тръби, но дали е достоверна като цветната снимка?/. Затова и се реших на тази стъпка, аз така ли иначе си бях решила, но стана много изненадващо този месец. Чета из форумите, че има да се изследват хормони, но той не ми пусна такива  :? В понеделник окончателно ще се види какво ще се прави - притеснявам се, но наистина както и ти каза, желая да си гушнем летни бебчета  :D
Ще ти стискам палци и на теб - вярвам, че всичко ще е наред  :D