0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте на всички,
Поразрових се и почетох различни теми и мение за клостилбегита, но все още имам някои неясни неща, които искам да попитам.
Изписаха ми стимулация с Клостелбегит 2 х 1 (50 мг).
Ситуацията е следната, по времето, когато трябва да го вземам няма да съм в България и няма да може да ме наблюдават. Ще се върна на 12- 13 ден от цикъкла.
Понеже навсякъде чета, че е необходимо наблюдение, не знам дали става въпрос за наблюдение по време на приема или след това. Моят д-р принципно не спомена, че липсата ми ще е проблем, но тогава не бях толкова запозната със страничните ефекти и какво е необходимо и не задавах допълнителни въпроси.
Сега се чудя, дали не ми е много висока дозировката, имайки предвид, че се започва с по 1 хапче на ден. Но в случая ще се доверя на д-ра (принципно смятам, че съм на точното място, но аз винаги имам нужда да съм абсолютно наясно какво следва и всички възможни варианти, а изобщо не искам да правя стимулации на халос и да си докарам допълнителни проблеми от бързане).

И основният ми въпрос е, наблюдението с УЗ по време на прием ли е и мсилите ли, че ще е проблем, че първата ми консултация ще е на 13-ти ден???

Благодаря предварително за помощта!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не е проблем. при Клостилбегита не е нужно да те проследяват през ден, както се прави при стимулациите с гонадотропини....

важното е да те наблюдават в рамките на същия цикъл, в който си приемала Клостилбегита и то преди предполагаемата овулация, за да се види до какво е довел приемът на медикамента - има ли пораснал фоликул, колко броя, какъв размер, кога ще се спука и прочие....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Дозата е специфична и не е задължително да се започне с по една таблетка.
Благодаря Ви.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
А направени ли са необходимите изследвания, преди да се предпише Клостил? Спермограма, тест за проходимост на тръби?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Само тест за проходимост на тръбите не е направен. Знам, че е задължителен, но понеже сме притиснати от времето поради други причини, обмислям варианта да пробвам на сляпо един месец.
Докторът ми каза да си помисля.

Аз още съм в процес на това мислене. Не съм наясно със стимулацията като цяло. Чета, че понякога продължава 3 месеца, понякога 1 с този кокнкретен препарат. Не съм наясно и с различните препарати. А не желая да правя безсмислени стимулации...

По-скоро се чудя дали ако реша да правя инсеминация на сляпо, няма повече да удължа нещата във времето от гледна точка на това, че ако първият път е неуспешна, не мога веднага следващия месец пак да пробвам...
*
Какъв е смисъла от инсеминация, ако не знаеш дали са ти проходими тръбите.Това си е чиста загуба на време и трошене на нерви, защото надеждата винаги я има.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
без проверка на проходимостта на тръбите, инсеминацията може да се окаже безсмислено занимание.

има си стандарти и протоколи в медицината.  1 месец едва ли може да реши нещо в тая точно област...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Да, така е. Май ще трябва да го пропусна този месец откъм действие по този въпрос.
Re: Клостилбегит - дозировка и лекарско наблюдение
« Отговор #9 -: Септември 14, 2013, 11:42:37 am »
Здравейте, имам въпрос във връзка със схемата на приема. Д-р Коларов ми е изписал клостилбегит 1 таб./дневно 5-9ден и преглед с УЗИ на 14 ден от цикъла. Понеже за първи път ще приемам клостибегит, понеже имам аменорея, съм запомнила, че започвам да го пия от 5ден на цикъла и го пия в продължение на 9дена и като го свърша на 14 ден съм на преглед. Тук виждам,че 5-9 значи че се пие само от 5 до 9 ден на цикъла, т.е. само 5дена като продължителност. Аз ли не съм разбрала? Малко ми е неудобно да отида и да го чакам пред кабинета само с този въпрос. Ще ви бъда благодарна, акоми разясните
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит - дозировка и лекарско наблюдение
« Отговор #10 -: Септември 14, 2013, 11:46:11 am »
Здравейте, имам въпрос във връзка със схемата на приема. Д-р Коларов ми е изписал клостилбегит 1 таб./дневно 5-9ден и преглед с УЗИ на 14 ден от цикъла. Понеже за първи път ще приемам клостибегит, понеже имам аменорея, съм запомнила, че започвам да го пия от 5ден на цикъла и го пия в продължение на 9дена и като го свърша на 14 ден съм на преглед. Тук виждам,че 5-9 значи че се пие само от 5 до 9 ден на цикъла, т.е. само 5дена като продължителност. Аз ли не съм разбрала? Малко ми е неудобно да отида и да го чакам пред кабинета само с този въпрос. Ще ви бъда благодарна, акоми разясните


д-р Коларов ти е написал да го пиеш от 5-тия до 9-тия ден на цикъла - общо 5 таблетки. и след това, на 14-тия ден от цикъла да отидеш на преглед. тоест, пиеш 5 дни, чакаш още 5 дни и тогава преглед.

пие се само 5 дни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит - дозировка и лекарско наблюдение
« Отговор #11 -: Септември 14, 2013, 11:48:22 am »
Благодаря много! Явно съм била много притеснена при прегледа и не съм го разбрала. Добре, че сте вие в този форум! Благодаря отново, хубав и усмихнат ден желая