0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #940 -: Декември 28, 2013, 15:16:20 pm »
Десинка,съжалявам и ми стана много мъчно... Помисли пак,преди да се отказваш и послушай сърцето си. Не знам на каква възраст си, но варианти винаги има. Примерите са много около нас.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #941 -: Декември 28, 2013, 15:26:15 pm »
Наистина май тук се изчерпаха вариантите.На 42 г.съм и наистина чувствам,че нямам време .Всеки път всичко е по учебник,виждам, че правят много неща за нас,но резултата всеки път е един и същ.
Имах този път малко надежда, но уви.Записах час за февруари,не може просто така след 4 години в клиниката да изчезна.
Пожелавам успех на всички в темата.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #942 -: Декември 28, 2013, 17:03:47 pm »
Десинка, много съжалявм миличка!  :bighug:
Ще ти разкажа за моето Коледно чудо, може би това ще даде поне мъничко надежда на теб и други момичета, а така и не разказах какво стана при мен.
Имам шест опита дотук, като при петия (стимулиран с Гонал) не тръгна нито една яйцеклетка и канселирахме. При шестия ползвахме прочутата Елонва, положението отново трагично, но все пак извадихме една хубава и една дегеративна. Сещаш се, че шансовете да се оплоди и развие добре бяха в точката на замръзване. Само Бог реши да стигнем до връщане, за пръв път не исках и да чувам с какво качество е и изобщо никакви подробности. Оказа се,  че съм бременна. При втория преглед се оказа, че съм бременна с две бебчета! Настана голямо чудене и маене откъде е второто, като са ми върнали само едно ембрионче. Разликата между двете беше според доктора две седмици! В крайна сметка решиха, че след трансфера съм забременяла И по естествен път от яйцеклетка, която не са извадили! Да повторя: шесто инвитро, много естествени опити преди и между тях, а сме кандидатствали сме по фонда с женски фактор запушени тръби. Верно, правих опити за отпушване с калолечение, преди четири процедури, ама... Не мога да повярвам, че след толкова години забременях естествено, при това синхронно с инвитрото. В крайна сметка 'мъничкото' бебенце спря да се развива в девета седмица, но при нас има показания за мисед аборти поради генетични причини, и щеше да е твърде хубаво всичко да е наред и с двете. С всичко това искам да кажа, че чудеса се случват и надежда винаги има! И дори понякога да сме я изгубили тя ни намира! Искам да пожелая на всички момичета сбъдване на мечтите им и да ги поздравя с една песничка, която много ми е помагала в трудни моменти:     http://m.youtube.com/watch?v=esFAe2BDwIc
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #943 -: Декември 28, 2013, 20:23:10 pm »
Десинка, много съжалявам, надявах се този път да се получи. Твоя успех щях да приема като свой, защото се познаваме до някъде и сме на едни години приблизително. Така се надявах! Относно отказването, не знам в момента каква е твоята нагласа и на съпруга ти, но все пак ще споделя това, което предприехме ние. След като стана ясно, че прогнозите не са много оптимистични, още през март си попълних документите за донорска процедура в клиниката, подадохме документи и за осиновяване, и за приемни родители, като продължаваме опитите на ЕЦ. Не знам кой точно вариант ще се реализира, но поне съм направила всичко, което зависи от мен. Това е деликатна тема и всеки проверява в себе си кой е неговият вариант и какво да предприеме. Ясно е, че постоянното ходене на прегледи и манипулации, има някакъв предел- финансов и психически- но искрено се надявам, да успеем преди той да дойде. От сърце ти го желая. Аз(преди следващ трансфер) съм на етап, в който пак проверявам основни неща: цветна снимка, хистероскопия, имунологични, януари предстои биопсия и контролна хистероскопия. Дано с док. набележите правилните за теб стъпки. Прегръщам те  :hug2:

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #944 -: Декември 28, 2013, 20:59:20 pm »
Верно, правих опити за отпушване с калолечение, преди четири процедури, ама...

Лили, моля те, разкажи за калолечението, че съм се запътила натам...
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #945 -: Декември 28, 2013, 23:29:04 pm »
Калолечението се състои в намазване на цялото тяло с топла/гореща кал, като за жени с репродуктивни проблеми се поставя и във влагалището. Престояваш така завит, следва душ с луга. Поне десет последователни процедури се правят, мисля че са по 15 лв всяка. Усещането е все едно си на спа процедури, кожата става мекичка и приятна, а за репродуктивния апарат калта върши според мен невероятни неща. Успокоява/лекува възпаления, течения, казват че може да отпушва понякога тръби, но въпреки че имам цветна снимка и лапаро преди и хидротубация след, които показват отпушване лично аз не смея да твърдя толкова сериозни неща. Това лято ходих пак, тъй като след взимане на материал за кокултивация нещо ме бяха инфектирали и беше станало страшно възпаление за месец-два, докато ми обясняваха, че болките си ги измислям... В крайна сметка ми назначиха антибиотик, но ми останаха болки и дискомфорт, които ликвидирах с десетина процедури с кал, като още след първите имах облекчение. За мен калта е голяма работа, но и не е чак панацея. Бих направила още процедури след време, дори ако всичко ми е наред. Но това е последното нещо, което пиша за тях без да са ми дали процент   :D
Успех, момичета!  :bighug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #946 -: Декември 29, 2013, 00:13:56 am »
desinka71 много съжалявам :(

Аз имам само едно неуспешно ин витро, но съм на 39 и не знам колко процедури ще мога да издържа.

lili2011 твоята история наистина е чудо, изумена съм, че могат да се случат такива неща.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #947 -: Декември 29, 2013, 09:03:49 am »
Благодаря момичета!Успокоявам се някак си, цяла нощ ме скъса корема, да идва тоя цикъл, да остава всичко в старата година и да започна на чисто. За калолечението, ходим всяка година в санаториума в Поморие.По клинична пътека с болничен за 7 дни.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #948 -: Декември 29, 2013, 11:37:23 am »
В последно време само ви чета и се вълнувам за всяка една от вас :)историята на desinka 71 ме провокира да напиша няколко реда- на първо място   desinka 71 както и марси писа- варианти и възможности има стига ти за себе си да решиш какво искаш ти и половинката ти,да обсъдите нещата и .....да следваш сърцето си- то ще ти подскаже вярното за вас решение.
Като равносметка на отиващата си година - четвърти опит и първи с донорска яйцеклетка-неуспешен и за да стане още по-драматично положението малко след него рак на гърдата,операции и т.н екстри.И вместо това да ме смачка и тотално да ме извади от строя..случи се нещо друго- приех случващото ми се като поредното предизвикателство и изпитание през което трябва да приема.Промених си изцяло отношението към живота,открих нов мироглед и .....повече от всякога съм заредена със сили и желание да се боря за всичко,което искам да имам в живота си.Имам 6 замразени ембриончета и може би едно от тях е моето детенце и знам,че ще направя всичко за да мога да си ги прибера.
Такъв е живота момичета- шарен ,пъстър и пълен с много и различни изпитания - но те не са случайни и се дават само на най-силните,защото ние можем да се справим с много неща,защото ние които водим борба за дете сме по-различни от другите ,които нямат този проблем и нашите болки и неуспехи са ни направили по-силни и по-мотивирани за всичко в този живот.
Желая ви никога да не губите вярата в себе си,надеждата за доброто и любовта към себе си,към близките си,към приятелите ,към живота.Весели празници и нека в тази година останат всички несполуки и проблеми и новата да донесе на всяка една от вас желаните неща!!!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #949 -: Декември 29, 2013, 12:34:28 pm »
sara68, желая ти цялото щастие на света. След всичкото през което мина - заслужаваш го!!!! Крайно време е да затвориш страницата, която съвсем на кратко описа, но само ТИ знаеш какво и как се справи със всичкото това. Прегръщам те .
Успех!!!!!!!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #950 -: Декември 29, 2013, 14:57:56 pm »
Прегръщам те sara :bighug:.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #951 -: Декември 29, 2013, 19:45:09 pm »
Сара, голямо гуш и от мен  :bighug:
Няма нелечими болести. Ти ще бъдеш мама!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #952 -: Декември 29, 2013, 21:36:55 pm »
sara, весели празници :)! От сърце ти желая успешен ЗЕТ през новата година!

Дано успеем, момичета!!!

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #953 -: Декември 30, 2013, 08:23:13 am »
Как се спираше преднизолон кортико 5 мг?Пиех го сутрин и вечер,сега от 3 дни само сутрин,но схемата съм я забравила.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #954 -: Декември 30, 2013, 08:49:07 am »
Можеш през ден да го пиеш само сутрин, поне на мен така ми казаха.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #955 -: Декември 30, 2013, 20:18:26 pm »
и както току що го казаха на филма по нова телевизия.

„Има два начина да изживееш живота си. Единият, сякаш не съществуват чудеса. Другият е, сякаш всяко нещо е чудо.”

И от мен нещо като пожелание:Не ви желая късмет, защото на него не може да се разчита, но ви желая воля и попътен вятър, така че да сбъднете всичките си мечти!
Няма да ви пожелая и пари, защото няма да завалят от небето. Желая ви да имате смелостта и хъса да извървите пътя от среднощната идея и плановете до успеха!
И щастие няма да ви пожелавам, защото то не се намира, а се търси целенасочено, с цената на много усилия!

Но пък ще ви пожелая да се вглеждате в малките неща и да се радвате на момента.
Накрая може да се окаже, че все пак сте били много щастливи, а не сте разбрали.
Обичам Ви, без вас момичета нямаше да се справя сама! .

От всичките тривиални неща, които си пожелаваме по това време на годината, от сърце ви желая здраве, защото това е единственото нещо, което не зависи само от нас, а толкова ни трябва!

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #956 -: Декември 31, 2013, 15:10:03 pm »
 tree2a Мили момичета-съфорумки! Отдавна не съм писала тук, но много ми се иска още веднъж да се обърна към всички вас.На прага сме да затворим нашата текуща темичка. За някои тя стана отдушник на болка и мъка, за други-отражение на сбъднат сън, но винаги всички тук сме си помагали и сме давали една на друга нещо безценно: НАДЕЖДАТА! искам да ви благодаря, че ви има, да пожелая успех на всички кандидат мами и бремелинки, искам през Новата Година всички ние, борещи се с безплодието да чуем детско гласче в дома си и се моля на Бог за това! Да изпратим старата година по-борбени и да посрещнем 2014 с ВЯРА в успеха! Още веднъж, благодаря ви, че ви има  :bighug: