0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Ще ви помоля да споделите свои или на близки опит при изгаряне на дете. Как е протекло лечението, възстановителния период, клиники, които са най-добри в тази област. Изобщо всичко, което би помогнало като информация, за да се възстанови напълно детенцето и да няма белези.

За голяма жалост на моя много близка приятелка детенцето при инцидент се полива с чаша горещо мляко и сега са в болница. Има изгаряне 2 и 2А степен на брадичката , гърдичките и ръчичката.

Слава на Бог, детето е добре.

Благодаря предварително!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Дари, клиниката ни по термични травми е много добра.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Благодаря Мели, ще им кажа.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Моя колежка имаше огромен белег на бедрото от изгаряне. Било е много тежко, пък и тя е била по-голяма. Но от нея знам - сок от моркови - пресен. Спомагало за възстановяване на кожата.
*
Дийп, на моя приятелка детето се беше поляло с горещо кафе. Знам, че носеше някакви лепенки. Ако искаш, ще разпитам за подробности.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Всяка информация ще е от полза sky, те са все още в болницата под наблюдение и лечение но е важно като дойде моментът за възстановяване да имат представа как и къде...

Ще съм ти благодарна ако я питаш и при каква степен изгаряне е използвала тези лепенки? Има ли сега останали белези?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
deep, аз писах в седмичната тема по друг повод - използвам шипково масло+масло от гроздови семки+етерично масло от гераниум и същото от лавандула, за да зарасне по-бързо и да не остане белег.
Шипковото масло регенерира кожата за отрицателно време, гераниума лекува изгарянето, лавандулата успокоява, лавандулата успокоява. Гроздови семки го ползвам за разреждане на другите масла, защото маслото от шипкови семки е много скъпо и фотооптично. Тоест не може да се маже при излагане на слънце.

[/url][/url]
Здравейте!
По моя молба, deep пусна тази тема, защото пострадало е моето момиченце.
В момента сме в болницата и имам нет, само когато дойде мъжът ми с компютъра.

Детето все още е с температура, заради некрозите. Досега я мажеха с Дермазин, а днес я превързаха с Йодасепт.
Брадичката й зарстна, но вратът и гърдите са още с некрози.
Бият й антибиотик.

Има ли някой мнение за клиниката по естетична хирургия в Русе? Надявам се, че действат адекватно, но не се чувствам подготвена на тема изгаряния. Смятам да се консултирам и с други лекари след изписването ни. Кого бихте ми препоръчали?

Моля ви, молете се с мен.
Ще пиша, когато имам възможност.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Наталка, съжалявам, че се налага да преживеете това.
Силно те прегръщам.

 :bighug:
*
alia_alia Много съжалявам за това което се е случило, дано всичко е наред и детенцето ти се оправи бързо.
Чувала съм за крем Витасин, който много помагал при изгаряния, български е, натурален, можеш да го пробваш. Аз като малка "проверих" дали работи ютията като си залепих цялата длан и бях с 2ра степен изгаряне, мазаха ме с Дефламол, белег нямам. Това беше доста отдавна, предполагам че са излязли някакви по-нови мазила от тогава, но все пак реших да пиша. Това лято ще трябва да я пазиш от директно слънце по засегнатите места.

Поздрави и успех от мен!


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Аз мен си съм мазала с павловича мас, но дали е подходящо за деца не знам. Може би д-р Бърди ще се включи с мнение.


*
Наталка, да се оправяте бързо. Ще разпитам моята приятелка и ще пиша тук.
Иначе има белег детето, но понеже е на ръката, мисля, че няма да предприемат нищо в тази насока.

Днес ни изписаха.
Има още няколко превръзки, които трябва да се направят, за да епителизира.
Мястото на дълбокото изгаряне е опасно за образуване на келоиди.
Дано да имаме късмет, да не се стига до операции.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
дано,се възстанови напълно милото детенце!
Лепенките може би са Цика Кеър.
<br />
От болницата не ни препоръчаха нищо друго за мазане/поне до следващата консултация/ освен Контрактубекс.
Доста почетох за предпазване и лекуване на белези - има силиконови лепенки, силиконови гелчета и билкови мазила. Имате ли впечатления?