0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,

позволих си да пробвам да пусна нова тема, тъй като никъде не откривам информация по този въпрос.
Много бих искала да науча провеждат ли се някъде в София такива групови терапии за двойки с репродуктивни проблеми. Започнахме вече 5-та година от борбата си и осъзнавам, че не можем да се справим сами с отчаянието, депресията....
  :bighug:

:? запис

*
Фондация "Искам бебе" до преди две години събираха такива групи. Имам познато момиче там, беше ме поканила но така и не отидох, не изпитвах нужда да чуя от друг това, което знам, че трябва да направя за себе си.

Обадете се и питайте, там ще ви насочат, те работят с психолози в помощ на двойки с репродуктивни проблеми
Благодаря, вече изпратих запитване до фондацията. Чакам отговор дали все още се организират такива групи.
Аз до миналата година бях на същото мнение, че няма как някой да ми помогне по-добре от мен самата. Само че със започването на 5-та година от борбата за заветната мечта, след 3-та неуспешна инсеминация и реалната перспектива за ин-витро, отчаянието, депресията и т.н започват да се задълбочават и не съм сигурна, че ще мога да се справя сама.

Ще се радвам някой да сподели, ако има опит с такива групи за взаимопомощ или някакви други начини за справяне с този проблем.
Здравейте :) аз посещавам такава група в Ловеч и се чувствам изключително щастлива, че съм част от нея!
Срещнах много ценни хора които ми помагат да преосмисля това което правя. Там можеш да подадеш "ръка" и да получиш "ръка"
Благодаря на фондация ИСКАМ БЕБЕ!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
един от начините за справяне с проблема, когато вече чувстваш, че не можеш и не искаш да си сам, е да посещаваш сбирки на някакъв вид групи за взаимопомощ, водени от специалист-психолог.

друг начин е да намериш хора със сродни проблеми, с който да можеш редовно да споделяш - при това не само по проблемната тема. форумите на "Зачатие" предлагат тази възможност. често пъти виртуалните приятелства, намерени тук, се превръщат в реални, потребителите на форума си организират редовни сбирки - всичко зависи от тяхната инициативност и желание.

трети начин, който може чудесно да допълни горните два, е да се включиш в някаква дейност, някаква кауза, която да отклони частично мислите от собствения проблем и горест, като ги насочи към продуктивна и креативна работа - това винаги помага при излизане от депресивни състояния. въпрос на личен избор е към какво ще се насочи човек, но в сдружението на пациентите с репродуктивни проблеми има достатъчно възможности за занимания, срещи с нови приятели и удовлетворяваща дейност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Абсолютно съм съгласна с Jam аз благодарение на Зачатие намерих хора с моите проблеми, запознах се с нови хора и контактувам с тях.Много по-лесно ми е да споделям с тях, разбираме се много по-лесно.И в един момент разбираш, че виртуалното приятелство може да по-силно от другото.

И аз съм обмисляла същите варианти за справяне с проблемите.

За тези, които се интересуват - в клиниката на Щерев също се провеждат такива групи за взаимопомощ. За Януари 2012г. са определени 14.01 и 28.01 - зависи дали ще се съберат хора за групите.
*
Момичета вие хубаво си говорите за групи, но те масово са в София и в няколко други града.Тук в Плевен такава група няма.Аз познавам още едно момиче което пише в сайта и е от града, с нея си споделяме всичко, знам че ще ме разбере за всичко, както се казва на едно дередже сме.Та групите са много хубаво нещо, но ние в по-малкия град намираме спасение или в сайта или като се запознаем и започнем да споделяме.

И аз съм от Плевен и никога не съм чувала за такива групи, даже доста съм търсила. Защото споделянето с приятелки не е същото като с хора със същия проблем. Погледа на съжаление немогат да го изтрият въпреки, че знам , че се опитват. И затова избягвам да говоря с тях вече. И със съпруга си спрях да говоря зя това и май си останах сама със себе си.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ето, че вече станахте 3 от Плевен. сигурна съм, че има и други. форумът може да ви помогне да се намерите и да се събирате.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Знаете ли, на времето в кафето се пускаха теми за срещи по градове, така много момичета се запознаха без дори да подозират, че са от един и същи град :)
вземете си спретнете едно винопиене :lol:
*
Знаете ли, на времето в кафето се пускаха теми за срещи по градове, така много момичета се запознаха без дори да подозират, че са от един и същи град :)
вземете си спретнете едно винопиене :lol:

О едно винопиене ще ми се отрази прекрасно и без това съм се сдухала последния месец.

До колкото знам тази година ще има и група в Плевен. Ще разуча и ще ви пиша пак.
*
Група на "Искам бебе" предполагам.Нямам нищо против момичетата, но освен от взаимопомощ ние имаме нужда от хора кйто да помагат за ходене до общината, ходене в училищата и т.н.

Аз искам лично тук да се извиня на katypep бях и обещала скоро да се видим и не съм забравила, просто съм прекалено заета в последните месеци.И предлагам да направим разходка в градската с малкия Мартин и ние трите.Пепи, дано прочетеш и пиши.

да magi_st  група на "искам бебе"
аз съм от Ловеч и на тези групи се започнах със страхотни момичета с които в последствие станахме приятелки!
Дано по скоро се сбъдне на всички мечтата ни, че сме зарекли да правим група Аз съм мама :)