0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Магазинче за надежда
« -: Декември 16, 2011, 14:15:15 pm »
"...
Понякога съм бяла и добра.
Как рядко ми се случва да съм бяла!
Тогава искам сън да подаря
на всекиго. И свойта обич цяла
 
да счупя на парченца от стъкло,
да пръсна и добри ръце да сгрея.
И дала сок на нечие стъбло,
да пазя свойта тайна, че живея!"

Днес се чувствам бяла и добра, и ми се иска да дам частица надежда на всички, които не успяха да сбъднат мечтите си тази година, на тези, които претърпяха първия или поредния провал по пътя към своята рожба.
Не сте сами!
Има още една душа на този свят, която скърби заедно с вас, която се моли заедно с вас, и която вярва и заради вас.
Поднасям ви с парченце от моята надежда и наричам следващата година да е по-добра за всички и ни дари с поне една беззъба усмивчица!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #1 -: Декември 16, 2011, 14:59:07 pm »
Присъединявам се към надеждата за всички

ПС: ето и песента по стиховете за добротата http://www.youtube.com/watch?v=jhWJ5vkaZMA



   La vita è bella
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #2 -: Декември 16, 2011, 16:09:30 pm »
 :bighug:
нека ти се връща миличка, по една хубава надежда за всеки да има!

Re: Магазинче за надежда
« Отговор #3 -: Декември 17, 2011, 21:15:17 pm »
Много красиво, Олив! С надежда да се гмурнем в Нова Година!  :grouphug:  tree2a
*
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #4 -: Декември 17, 2011, 21:17:08 pm »
Дано, дано, дано.Повтарям го като заклинание последните седмици.Искам да повярвам, че годината ще е по-добра за всички ни, дано!

*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #5 -: Декември 19, 2011, 14:55:21 pm »
Много мило, Оли! Благодаря ти!  :D
И нека да мислим в бяло, за да ни се случи бяло!  :bighug:
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #6 -: Декември 21, 2011, 21:39:12 pm »
ollivia, прекрасна си  :flower: Толкова си чиста, светла и добра. Твоето парченце надежда покри празнината, прокраднала се в душата ми :bighug:
*
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #7 -: Декември 26, 2011, 20:22:11 pm »
Прекрасна тема!
Благодаря ти Олив, момичета! :D
Посрещаме всяка Коледа с нова надежда...
Коледата отминава, идва следващата година, в която се разбива поредната ни надежда!
В този форум вече сериозното болшинство са успелите момичета, което е прекрасно!
Днес след поредната Коледа, в които за пореден път си пожелавахме  поредното си несбъднато желание, което всяка година от дълго време насам е едно и също си помислих за малката част от онези хиляди момичета, влизайки тук, на които мечтата все пак няма да се сбъдне...
Защото не може на всички мечтата да се сбъдне, нали?
Просто статистически няма как да стане..
Е, днес май не съм бяла! :lol:
*
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #8 -: Декември 26, 2011, 22:21:01 pm »
На мен ми е трите ден, трети ден пълен с емоции и с усмивки и трета нощ пълна със сълзи.Не очаквах толкова емоции от моя страна, от месец си повтарям на ум, че ще съм по-сдържана, че не идва края на света, че всичко ще се оправи, но не издържах.Всеки ден попадам на нещо което ме докарва до рев, всяка вечер си лягам с мисълта, че пак сме само двама.Трета Коледа си пожелавам само едно.Искам да съм силна, да не плача, да се усмихвам повече, та живота е красив независимо от всичко, но не успявам, не винаги, не по празниците.

И аз не съм бяла тези дни,
усмивката ми малко поизчезна,
но вярвам, силно вярвам аз,
че скоро ще съм бяла.

Re: Магазинче за надежда
« Отговор #9 -: Декември 27, 2011, 13:28:14 pm »
ollivia ,чудесна си!То,като помисля-само едната надеждичка ни крепи в трудната борба!
Момичета,бъдете здрави,силни и щастливи!Не забравяйте,че ние,сме най-обичаните жени на света! :D
*
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #10 -: Декември 27, 2011, 15:33:34 pm »
Днес няколко пъти по новините на "Хоризонт" споменаха ,че  ФАР тази годна е подпомогнал около 3000 жени и са се родили над 700деца.За разлика от миналата година,когато са били около 600.Изразходвани са около 15 млн лева.
Стана ми приятно,че резултати има. Не сме забравени и  посятите семена преди време,сега дават резултати. Може на нас точно да не ни се е случило,ама нали всички сме в тази борба,нали някъде другаде плачат бебешоци!? Трябва да сме "бели и добри"! Олив,никакви скърби. Дори и да си поплачем,то е само за да промием очите си.За да гледаме по-ясно напред,където всички виждаме едни сбъднати мечти,след дълги тежки моменти. Ще има сбъднати мечти! Много съм сигурен аз!!! Маги,няма как да не се разминем и с малко "небяло" настроение.Нека си го кажем направо- без малко завист не може покрай тези празници.То като ти кажат -Коледа е смеен празник и като се съберете цялото семейство около трапезата,и като ни налазят тия племенници и племенечки / те моите са за женене вече  :lol:/....няма как да не ти е криво? Ама малко,нали? Защото ние трябва да се радваме ,когато другите са щастливи и дълбоко,дълбоко в нас да го искаме това щастие и за нас.Ще стане! Няма как да не стане,само търпение и вяра,момичета! Честита Коледа и от мен,че май много досадих!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #11 -: Декември 27, 2011, 16:29:24 pm »
 :bighug:
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #12 -: Декември 27, 2011, 17:27:20 pm »
За мен, нещата никога не са били само черни или само бели, и никога не съм искала нещо на всяка цена.

 Тази Коледа, на роднинското събиране мъжът ми  не пусна от ръце шестмесечната дъщеря на брат ми и все повтаряше - "виж колко са и големи очите" - а тя просто така по бебешки си се кокори :), даже я изкъпа един път :)
Дадох си сметка,че не бива току-така да убивам зрънцето надежда на хората около мен, че си струва да продължа независимо от изхода, и в двата случая ще съм удовлетворена - първо, че съм опитала въпреки всичко и второ, че човек може да успее :)
 
*
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #13 -: Декември 27, 2011, 18:21:58 pm »
Ще успеем няма къде да ходим, но е трудно и на моменти ми е тежко, а вие ме разбирате прекрасно.

Рачо, племеника ми в момента е на 9 месеца, като ни е на гости не го изпускам от очи и ръце.Той е прекрасен и ме кара да се усмихвам и да вярвам, че скоро ще имам и аз едно такова човече.

Тара, никога не е само бяло или черно, има хиляди разцветки и тонове на тези два цвята.Емоциите ни са толкова сложни, въпросите се борят постоянно в главите ни.

*
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #14 -: Декември 27, 2011, 20:26:26 pm »
Благодаря ollivia!
Надежда и вяра за всички!

За мен това беше невероятна Коледа. Най-добрата ми приятелка влезе точно на Бъдни вечер в болница със силни болки. Оказа се, че ще си имат бебенце! Вече си е вкъщи, бебо е добре, мама също! Бебето си е дълго чакано..За мен това беше вълшебство и ми даде много надежда - тя е на моите години! Моят мъж като разбра му светнаха очите, все едно аз бях бременна. От девет Коледи в които чакаме да се случи нашето чудо, тази беше най-красива, снежна и с много хубави емоции. От една новина сякаш и на двамата ни пораснаха крила...Отдавна не се бяхме чувствали така близки, бяхме забравили какво ни събра заедно, все едно се преоткрихме и то благодарение на щастието което случва на нашите приятели!

Пожелавам на всички шарени настроения, цветни усмивки и нека преобладава бялото..
И както е казала ollivia, да грейне през 2012 година поне една беззъба усмивчица в нашите домове!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #15 -: Декември 27, 2011, 23:37:15 pm »
Момичета, извинявайте, че се намесвам в темата ви :oops:, но ми се искаше да ви кажа няколко думи :oops:
Не губете надеждата, вашето чудо ще дойде! Знам отлично как се чувствате, познавам добре тази гама от чувства в преобладаващо сиво :( Позволете си да изпитате всяка емоция, която ви вълнува, без значение в кой цвят е. Човек трябва да изживее всяко чувство, което го спохожда. Не бива да се чувстваме виновни, че понякога ни е тъжно и безнадеждно и че не винаги сме бели и добри :wink: Но надеждата, тя трябва винаги да е около нас, не бива да я изпускаме. Аз вярвам, че всяка от вас ще изпита това щастие в дома си, вярвайте и вие! Всеки ден се моля за това и ако ми позволите, ще ви дам едно голяяяямо парче от моята надежда :D Прегръщам ви!

Извинете отново, че нахлух :oops: :oops: :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #16 -: Декември 28, 2011, 06:09:07 am »
 :bighug: чакай да си отчупя едно мъничко парценце от тази надежда за едно мъничко меченце...  :P

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #17 -: Декември 28, 2011, 07:51:29 am »
...откакто я има тази тема искам да ви напиша нещо...

Ще отворя ръце и ще излея от тях
цялата си обич и вяра, за да има за всяка мечта!
Ще разгъна сърцето си и ще отчупя от него
парченце надежда за всеки копнеж!

Всяка сутрин щом се събудя,
моля съдбата ни да даде шанс на още една от нас днес!
За да има сълзи само от щастие и мигове спиращи дъха!


Прегръщам ви и ви го желая от цялото си същество!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #18 -: Декември 28, 2011, 14:57:42 pm »
Ето, както винаги, Мишанта го каза прекрасно :) Исках нещо подобно да напиша, но не ми се удава много! Заставам изцяло зад нейните думи. Прегръщам ви, момичета и момчета!!!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Магазинче за надежда
« Отговор #19 -: Декември 28, 2011, 18:44:02 pm »
Много хубава темичка и много прекрасни и изстрадани думи... присъединявам се към вас  с надеждата да гушна своя рожба и аз! Бог с нас да е!