0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonora

апаратура оберон
« -: Февруари 14, 2007, 20:09:38 pm »
Някакви отзиви за тези скенери-чудо на техниката? На трудно забременяващите вършели страхотна работа...Някой дали не знае защо? И къде се предлага услугата?

:goodluck: на всички!
Re: апаратура оберон
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2007, 20:11:05 pm »
Това не беше ли едно руско чудо, само за диагностика? Дето на разпечатката имало триъгълничета, квадратчета и шаренийки, за да покаже на кой орган какво му имало?

Аз не вярвам на такива неща. Съжалявам.
*

    eleonora

Re: апаратура оберон
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2007, 20:49:24 pm »
Да - руски са, за космонавти преди полет. След скенера следва консултация с интернист и съответните специалисти по проблемите, индикирани на скенера /например гинеколог/ - час и половина време. Накрая ти предписват и разни еликсири /фитотерапевтични/ - при поликистоза давали страшен резултат. Ценни са за това , че осигуряват най-сигурната превенция, защото улавяли и най-дребните изменения на клетъчно ниво - друга апаратура не ги хващала.
Да ходя ли, да не ходя ли в петък.....струва 45 лева...
Имало 2-3 в София...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: апаратура оберон
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2007, 21:23:37 pm »
Иди. На това му се вика разузнаване с бой. После сподели с нас как е минало.

Апропо, това с клетъчното ниво направо ме хвърля в оркестъра. Ти самата разбираш ли го? Или защото звучи добре и някак си научно, затова те впечатлява?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    eleonora

Re: апаратура оберон
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2007, 22:38:25 pm »
Иди. На това му се вика разузнаване с бой. После сподели с нас как е минало.

Апропо, това с клетъчното ниво направо ме хвърля в оркестъра. Ти самата разбираш ли го? Или защото звучи добре и някак си научно, затова те впечатлява?
:D
Споко, д-р Мели, аз науката не я уважавам много - дилетантите са ми по-забавни 8)
За клетъчното ниво си го обяснявам така - ако днес си PAP II и гинеколога от кварталното ДКЦ казва, че си OK, апарата/пак днес/ би индикирал, че  имаш зараждащи се абнормални клетки, които теста на Papanikolay би отчел след 6 месеца като PAP III...
Така си го обяснявам....достатъчно компетентна ли съм....за пациент :shtangi:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: апаратура оберон
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2007, 22:48:05 pm »
Не, мила, няма начин това да се отчете.
Ако можеше, щеше да е прекрасно.

Иначе аз съм спокойна. Уважавам науката. Харесва ми някой друг да даде пари за нещо, за което лично аз няма да дам.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: апаратура оберон
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2007, 23:27:09 pm »
Е, това вече хич не е лекарско /хуманно по дефиниция/...
И от науката даже е много далече :lol: